Тема: Клас Ракоподібні. Загальна характеристика класу.
Мета: Ознайомити з особливостями зовнішньої і внутрішньої
будови у зв’язку з водним способом життя; відмітити його пристосовні особливості, характерні риси ракоподібних. Розвивати вміння встановлювати взаємо зв’язок будови і функції систем органів тварин, працювати у групах, узагальнювати, робити висновки.
Формувати навички колективного спілкування; вміти розпізнавати вивчені тварини у природі, на таблицях.
Тип уроку: Комбінований урок.
Обладнання: Таблиця «Тип Членистоногі. Клас Ракоподібні», вологі препарати річкового рака.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Біологічний крос. Закінчити фрази
Загальна характеристика тварин типу Членистоногі
Членистоногі – багатоклітинні тварини. Мають ......... симетрію тіла. У процесі розвитку закладається …..... загадкових листки. Покрив тіла ……., виконує функції ………. Тіло сегментоване, поділене на відділи: ………. Кінцівки мають….. будову. Порожнина тіла………. Травна система починається………, закінчується……… Кровоносна система……. типу. Центральна нервова система в передньому відділі має вигляд…….., через все тіло проходить…… нервовий ланцюжок. Ростуть нерівномірно, періодично відбувається……..
Мотивація навчальної діяльності.
Ми з вами вивчаємо чисельну і різноманітну групу членистоногих – ракоподібні. Вони займають водне середовище життя, сушу. В процесі еволюції в кожної тварини виробилися певні пристосування до того середовища існування в якому вони живуть.
Які ж пристосування є у зовнішній будові річкового рака до життя у воді?
Вивчення нового матеріалу.
План:
1.Особливості зовнішньої будови річкового рака з зв’язку з життям у воді. Характерні риси ракоподібних (робота в парах «Карусель»)
I Варіант.
1. Скільки відділів має тіло річкового рака?
2. Який покрив Має рак? Чому і для чого він твердий?
3. Якого він кольору? Чим це зумовлено? Яке значення має колір тіла?
II Варіант
III Варіант
Тема: Зовнішня будова річкового рака.
Мета: Закріпити знання учнів про пристосовні особливості у зовнішній будові річкового рака до водного способу життя. Відмітити характерні ознаки класу.
Група I.
Група II.
Група III.
Група IV.
Група V.
Закріплення:
Домашнє завдання: &27, підготувати цікаві повідомлення про ракоподібних, сильнішим скласти запитання до вікторини.