Конспект уроку з французької мови. «Здоров’я людини. У лікаря»

Про матеріал
Конспект уроку з французької мови Клас: 7 Тема уроку: «Здоров’я людини. У лікаря» Тип уроку: комбінований. Мета уроку: Ознайомити учнів з новим мовним матеріалом; розвивати в учнів здатність до іншомовного спілкування; сприяти самовизначенню школяра як особистості.
Перегляд файлу

Селютіна М.К.

НВК «Ерудит»

Київ

Конспект уроку з французької мови

Клас: 7

Тема уроку: «Здоров’я людини. У лікаря»

Тип уроку: комбінований.

Мета уроку: Ознайомити учнів з новим мовним матеріалом; розвивати  в учнів здатність до іншомовного спілкування; сприяти самовизначенню школяра як особистості.

Завдання:

Практичні:

  1. Введення нових лексичних одиниць з теми уроку.
  2.  Організувати читання тексту з розумінням основного змісту.
  3.  Організувати діалогічну мову з теми, з опорою на діалоги – приклади.


Освітня: розширити філологічний кругозір учнів, розширити знання з теми, поповнити лексичний запас учнів.

Розвиваюча: вдосконалення навичок монологічного мовлення, розвиток фонетичних та лексичних навичок. Розвивати логічне мислення, здатність самостійно формувати мовні дії.

Виховна: стимулювати та прищеплювати інтерес до вивчення французької мови; формувати культуру мовної поведінки.

Оснащення уроку: дошка, крейда, роздатковий матеріал, наочні посібники.

 

Хід уроку

  1.                                   Початок  уроку.
    1. Оргмомент.

Bonjour, mes amis! Je suis très contente de vous voir.

Comment allez vous ?

2. Фонетична  зарядка.

Розучування скоромовки:

Nathacha n’attacha pas son chat Pacha qui s’echappa. Cela facha Sacha qui chassa Nathacha.

Наташа не прив'язала свого кота Пашу, що втік. Це розлютило Сашка, який прогнав Наташу.
3. Повідомлення  теми і задач уроку.

Bonjour, les enfants!

Comment allez vous?

Quelle date sommes-nous aujourd’hui?

Quel jour de la semaine sommes-nous aujourd’hui?

Quel temps sommes-nous aujourd’hui?

Notre thème est « Chez le médecin »

4. Бесіда з теми, відповіді на питання.

Répondez aux questions:
1. Est-ce que tu es en bonne santé ?
2. Qu’est-ce qui est bien pour la santé ?
3. Qu’est-ce qui est mal pour la santé ?
4. Quelles maladies connais-tu ?
5. Quels sont les symptômes de la grippe ? de l’angine ? du rhume ?
6. Le médecin, qu’est-ce qu’il fait ?
7. Le malade, qu’est-ce qu’il doit faire ?
8. Qu’est-ce que tu dis à ton ami malade ?

  1.                                   Основна частина  уроку:
  1.                           Введення  нових лексичних одиниць з теми.

Картки для учнів

  •                               ambulance, f — швидка допомога
  •                               bosse, f — шишка
  •                               comprimé, m — таблетка
  •                               dentiste, m — стоматолог
  •                               docteur, m — лікар
  •                               fièvre, f — лихоманка
  •                               avoir de la fièvre – мати лихоманку
  •                               front, m — чоло
  •                               gorge, f — горло
  •                               infirmière, f — медсестра
  •                               jambe, f — нога
  •                               larme, f — сльоза
  •                               médecin, m — лікар
  •                               médicament, m -ліки
  •                               mine, f — вид
  •                               avoir bonne mine — гарно виглядати
  •                               avoir mauvaise mine — погано виглядати
  •                               ordonnance, f — рецепт
  •                               pansement, m — пластир
  •                               peau, f — шкіра
  •                               piqûre, f — укол
  •                               poison, m — отрута
  •                               sang, m — кров
  •                               santé, f — здоров’я
  •                               trousse, f — аптечка
  •                               aller bien — гарно себе почувати
  •                               attraper une maladie — заразитися, підхопити хворобу
  •                               se blesser — поранитися
  •                               éternuer — чхати
  •                               se gratter — свербіти
  •                               guérir —одужати
  •                               se moucher — висякатися
  •                               se protéger — захищатися
  •                               souffrir — страждати
  •                               tâter — обмацувати
  •                               tousser — кашляти
  •                               trembler — тремтіти
  •                               pâle — блідий
  •                               malade — хворий
  1.                           Виконання вправ з використанням нових лексичних одиниць:

Сhoisissez des mots pour les images:

 

   1

   2

   3

hello_html_m26e150d2.jpg

                                                     4

 

        5

  6

7

  8

  9

 

  1.                           __________________
  2.                           __________________
  3.                           __________________
  4.                           __________________
  5.                           __________________
  6.                           __________________
  7.                           __________________
  8.                           __________________
  9.                           __________________

 

Тrouvez la correspondance:

1. comprimé, блідий

2. dentiste, страждати

3. docteur, лікар

4. éternuer, захищатися

5. se gratter, свербіти

6. guérir,  чхати

7. se moucher,  висякатися

8. se protéger, одужати

9. souffrir , стоматолог

10. pâle ,  таблетка

 

Тraduire les mots:

Добре виглядати___________________

Погано виглядати__________________

Рецепт___________________________

Пластир__________________________

Шкіра____________________________

Укол_____________________________

Отрута___________________________

Кров_____________________________

Здоров’я _________________________

Аптечка__________________________

  1. Читання тексту з розумінням основного змісту. Постановка задачі, стимулювання до читання.

Maintenant, nous allons  lirе le texte. Votre tâche est d'identifier le sujet du texte, les personnages principaux et leurs actions dans le texte.

  1.                           Перше читання   тексту.

Chez le médecin

- Bonjour, docteur.
- Bonjour, de quoi souffrez-vous, Monsieur? (De quoi vous plaignez-vous? Qu’est-ce qui ne va pas?) Faites-vous de la fièvre? N’avez vous pas pris froid?
- Je ne crois pas, docteur. Je n’ai ni rhume, ni mal de gorge, ni mal de tête. Je ne tousse pas.

- Déshabillez-vous, s.v.p. Hôtez votre chemise. Je vais vous ausculter. Respirez (ne respirez pas). Aspirez profondément. Donnez votre main, je vais tâter votre pouls. Il faut mesurer votre tension artérielle. Ouvrez votre bouche et tirez la langue. Elle est bien chargée. Qu’avez-vous mangé?

- Du poisson fumé, docteur.
- Avez-vous soif?
- Même trop, docteur.
- Ne vous en faites pas, Monsieur. Ce n’est qu’ime petite indigestion. Prenez le médicament que je vais vous prescrire et tout ira bien. Voici l’ordonnance.

- Comment faut-il prendre ce médicament?

- Vous en prendrez cinq gouttes trois fois par jour (un comprimé, une cuillère à soupe, à café). Il faut se mettre à la diète (garder le lit).

- Où est la pharmacie la plus proche?
- Puis-je faire exécuter cette ordonnance?

- Qu’est-ce que je vous dois? Marquez-moi le prix, s.v.p.

  1.                           Відповіді на питання після першого читання.

- le sujet du texte,

- les personnages principaux,

- leurs actions dans le texte.

7. Цільова установка для повторного читання.

Lisez attentivement le texte, effectuez les exercices après le texte.

8. Повторне читання тексту.

Виконання вправ після  читання  тексту. Робота з текстом.

Répondez aux questions:

Quelles plaintes le patient a-t-il?

Quelles mesures le médecin a-t-il prises?

Qu'est-ce qu'un malade a mangé?

Qu'est-ce que le médecin a prescrit au patient?

Quels conseils a donné le médecin au patient?

 

 

 

 

 

 

Traduction des phrases:

1. Що у Вас болить? (На що скаржитесь? Що Вас турбує?) Чи є у Вас температура? Ви не застудилися?

2. Дихайте (не дихайте). Зробіть глибокий вдих. Дайте вашу руку, поміряємо  ваш пульс. Потрібно виміряти ваш тиск. Відкрийте рот і покажіть язик. Він  сильно обкладений. Що ви їли?

3. Це лише невеликий розлад травлення. Прийміть ліки, які я зараз випишу, і все буде добре. Ось рецепт.

 

 

    10. Читання діалогу. Переклад.

— Qu’avez-vous ?
— J’ai très mal aux dents.
— Je vois. Pouvez-vous venir cet après-midi ?
— Oui, ça me va.
— Je vous note à 16 heures.
— Merci.

 

-  Добрий день. Я хотів би записатися до лікаря.

- Що з вами?

- У мене сильний зубний біль.

- Добре, Ви зможете прийти сьогодні по обіді?

- Так, це мене влаштовує.

-  Я записую вас на 16 годин.

  1.                           Складання власного діалогу за зразком.

Презентація власного діалогу.

III. Заключна частина уроку.

  1.                           Пояснення ДЗ.

Вивчити нові ЛО. Виконати письмовий переклад тексту. Скласти діалог за зразком.

  1.                           Підведення підсумків уроку.
  2.                           Виставлення оцінок.
doc
Додано
5 лютого 2022
Переглядів
1910
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку