5 клас, математика
Підручник: А.Г. Мерзляк, В.В. Полонський, М.С. Якір
Математика. 5 клас. Гімназія, 2013
Тема. Прямокутник. Квадрат
Мета: повторити і систематизувати знання учнів про прямокутник і квадрат, одержані в початковій школі;
продовжити:
формувати поняття геометричної фігури та взаємозв'язку між усіма геометричними фігурами;
відпрацювати навички обчислення периметра прямокутника, квадрата;
формувати навички побудови названих фігур за допомогою лінійки та косинця; лінійки та транспортира;
вчити естетичному виконанню малюнків.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань учнів.
Обладнання. Комп’ютер, мультимедійний проектор, комп’ютерна презентація «Прямокутник», креслярські приладдя.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання
Запитання до класу
Рис.1
3. Яка фігур на рис.3 зайва?
Поясніть, чому, /а) 3, бо вона не є рівною з іншими;
б) 3, бо чотирикутник не має прямих кутів/.
ІІ. Систематизація знань учнів
Робота за презентацією «Прямокутник».
III.Відпрацювання навичок
Розв'язання вправ
№ 361 — на побудову прямокутників (Слід зауважити, що взагалі для побудови прямих кутів можна застосовувати транспортир.)
№№ 363 (1,2); 366; 368; 382; 383 — на обчислення периметрів прямокутників.
№ 379 — на просторову уяву:
Додатково: (ігровий момент).
Як поновити всю фігуру?
2.Учитель показує учням аркуш паперу, кажучи, що на зворотному боці аркуша намальовано квадрат, і пропонує учням поставити тільки одне запитання, вислухати відповідь і визначити, яка довжина його сторони,
IV. Підсумок уроку
Учні відповідають на запитання № 1-4 № 357.
V. Домашнє завдання
п. 14, № 357 (1-4) усно; №№ 362; 364 (1); 369; 384; на повторення № 391
Творче завдання. Виготовити комп’ютерний малюнок за допомогою геометричних фігур.