Тема. Покупки на ринку.
(Ubranie. Sklep odzieżowy)
Мета: збагатити й активізувати лексичний запас учнів; вивчити нові слова - назви одягу в польській мові; формувати вміння будувати висловлювання польською мовою; розвивати мовленнєві вміння й навички, уміння слухати й розуміти; виховувати культуру спілкування, уважність та спостережливість.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: картки із завданнями, кросворд.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання. (Powitanie i sprawdzenie listy obecności.)
-Dzień dobry! Proszę siadać. Sprawdzamy obecnocność.
2. Перевірка домашнього завдання.
Запишіть переклад слів.
1 |
Cukier |
|
2 |
Chleb |
|
3 |
Ryż |
|
4 |
Herbata |
|
5 |
Makaron |
|
6 |
Masło |
|
7 |
Jogurt |
|
8 |
Szynka |
|
9 |
Ser żółty |
|
10 |
Margaryna |
|
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (Wprowadzenie do tematyki spotkania)
Сьогодні ми з вами зустрілись, щоби продовжити знайомитись із новими словами польської мови. Для того, щоб дізнатися тему нашого уроку пропоную вам поскладати цифри від найменшого до найбільшого і прочитати тему уроку.-
Ułoż liczby od najmniejszej do największej i odczytasz hasło.
Ub ra nie Sklep odzie żowy
1 4 6 8 9 10
Сьогодні дуже часто можна почути фразу «їду на закупи». Давно усталеною є думка, що одяг та продукти значно вигідніше купувати закордоном, ніж в Україні. Особливо, якщо кордон недалеко, як скажімо Польща. Плюс до всього, там постійно існують якісь акції та розпродажі.
Уявіть, що і вам випала можливість поїхати до Польщі. Перше, що вам буде потрібно, це звісно, вміння пояснити продавцю, що саме вам потрібно. Саме тому, сьогодні на уроці ми з вами вивчимо слова - назви одягу в польській мові, навчимося будувати висловлювання.
Отож, запишіть у зошити тему уроку «Ubranie. Sklep odzieżowy».
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Вивчаємо нові слова. (Słownictwo)
Поєднайте слова із відповідними малюнками
|
Szalik |
|
Spodnie |
|
Sweter |
|
Krótkie spodenki |
|
Podkoszulek |
|
Sukienka |
|
Spódnica |
|
Skarpetki |
|
Kurtka |
|
Czapka |
|
Kozaki |
|
Koszula |
- Які слова для вас уже були знайомі?
2. Вправа «Зроби свій вибір»
Прочитайте пропозицію Інтернет-магазину і скажіть, що би ви хотіли замовити для себе.
Свою відповідь розпочніть словами : «Chciałbym/ chciałabym zamówić...»
3. Опишіть свого товариша по парті. (Розвиток мовленнєвих умінь)
- Co on/ona ma na sobie? (On/ona ma na sobie... lub On jest ubrany w.../Ona jest ubrany w...)
Фізкультхвилинка
Tu paluszek, tam paluszek,
Kolorowy mam fartuszek.
Tu jest rączka, a tu druga,
A tu oczko do mnie mruga.
Tu jest buźka, tu ząbeczki,
Tu wpadają cukiereczki.
Tu jest nóżka i tu nóżka,
Chodź, zatańczysz jak kaczuszka.
4. Дайте відповіді на запитання.
- Jakie ubrania lubisz nosić? (Lubię nosić…)
- Jakie ubrania nosisz latem? (Latem noszę...)
- Co nosisz zimą? (Zimą noszę...)
- Jakie kolory ci pasują? (Pasuje mi...)
5. Розуміння зі слуху.
Послухайте діалог і дайте відповіді на запитання.
6. Робота в парах.
Прочитайте діалоги в ролях.
Як сказати польською наступні фрази?
- Чи може ближче показати?
- Чи маєте інші кольори?
- Цей фасон мені подобається.
- Чи можу приміряти…?
- Який розмір?
- Я купую!
ІV. Підсумок уроку.
1. Завдання на спритність. «Хто швидше»
Знайдіть і закресліть назви перелічених видів одягу.
A |
G |
I |
S |
W |
E |
T |
E |
R |
S |
C |
K |
A |
P |
E |
L |
U |
S |
Z |
Z |
B |
A |
J |
O |
T |
O |
P |
K |
D |
A |
S |
P |
Ó |
D |
N |
I |
C |
A |
R |
L |
Z |
A |
S |
N |
Z |
B |
E |
R |
E |
T |
O |
S |
G |
I |
A |
O |
K |
P |
S |
U |
R |
Z |
O |
E |
J |
A |
W |
E |
Ł |
B |
T |
K |
L |
W |
R |
B |
U |
T |
Y |
I |
Y |
A |
F |
U |
K |
R |
A |
K |
O |
K |
S |
Z |
A |
L |
I |
K |
Y |
I |
R |
A |
2. Продовжіть речення :
- Після сьогоднішнього уроку я вмію…
- Тепер я сміло можу…
V. Домашнє завдання.
Вивчити нові слова і фрази