Конспект уроку
Тема: “Десяткові дроби”
(Метод “Карусель”)
Тема: Розв’язування вправ по темі “Десяткові дроби”
Мета: розвивати уміння і навички виконувати дії над десятковими дробами, вивчити чітко і лаконічно висловлювати означення.
Хід уроку
У внутрішньому колі сидять знавці. Кожен етап має свій номер 1, 2, 3, 4, 5. Учасники внутрішнього кола опитують учнів зовнішнього кола. Час 2 хв, на кожному етапі, виставляються бали у залікову книжку.
На столі кожної групи, що поки не у “колі” завдання підготовки. Якщо ж готові, то розгадують кросворд.
На окремих столах є завдання високого рівня.
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
І етап
ІІ етап
Додавання і віднімання десяткових дробів
на 1 бал 2,7 + 4,4 = 7,1
на 1 бал 4,48 – 2,357
ІІІ етап
Множення на розрядні одиниці 10, 100, 1000 і т. д. і 0,1; 0,01; 0,001 і т. д.
на 1 бал 2,348 ×10 = 23,48
15,2 × 100 = 1520
3,6 × 0,1= 0,36
на 1 бал 12,31 × 0,001 = 0,01231
0,4 × 0,0001 = 0,00004
IV етап
Ділення десяткових дробів на розрядні одиниці 10, 100, 1000 і т. д.
на 1 бал 250 ÷ 10 = 25
3,5 ÷ 100 = 0,035
на 1 бал 0,2 ÷ 1000 = 0,0002
52,448 ÷ 10000 = 0,0052448
13,2 – 7,336
14,9 – 8,2993
16,8 – 7,4865
13,9 – 8,4487
Додатковий матеріал до уроку
Заповнити ланцюг обчислень
|
|
А |
В |
|
1 |
×
|
:
+
|
|
2 |
|
:
|
|
3 |
|
|
|
4 |
|
|
Обчислити
|
|
A |
B |
C |
D |
E |
|
1 |
13,4 : 10 |
3,9 : 3 |
7 : 0,1 |
36 : 3,6 |
0,21 : 0,84 |
|
2 |
5,7 : 100 |
0,48 : 6 |
47 : 0,1 |
45 : 0,45 |
7,14 : 1,4 |
|
3 |
12,3 : 100 |
0,02 : 8 |
83 : 0,01 |
4 : 0,004 |
3,8 : 0,4 |
|
4 |
8,4 : 10 |
0,125 : 25 |
20 : 0,001 |
27,8 : 2,78 |
25,9 : 3,7 |
|
5 |
0,3 : 10 |
0,001 : 5 |
27 : 0,001 |
0,531 : 53,1 |
1,75 : 1,4 |
|
6 |
0,45 : 100 |
2,4 : 6 |
1 : 0,2 |
978,4 : 9,784 |
3,97 : 0,8 |
|
7 |
14 : 1000 |
8,91 : 11 |
1 : 0,25 |
5,386 : 538,6 |
18,4 : 7,36 |
|
8 |
2,6 : 1000 |
0,63 : 21 |
1: 0,5 |
4 : 0,5 |
16,92 : 4,23 |
|
9 |
2480:10 000 |
26,4 : 24 |
1 : 0,08 |
21 : 0,07 |
1,53 : 1,5 |
|
10 |
80 : 10 000 |
0,252 : 21 |
1 : 0,125 |
0,56 : 0,7 |
140,4: 1,2 |
|
11 |
0,64 : 3,2 |
1,5454 : 1,5 |
0,4: 2,5 |
1,598 : 4,7 |
12,4 : 0,8 |
|
12 |
0,48 : 0,03 |
2,678 : 1,3 |
1,44 : 3,6 |
39,156 : 7,8 |
18,305 : 0,7 |
|
13 |
1,35 : 2,7 |
3,91 : 2,3 |
3,6 : 1,44 |
0,045 : 0,18 |
4,912 : 1,6 |
Підсумок уроку