Конспект заняття
для групи дітей раннього віку та дитини з ООП з напрямку
«Дитина в природному довкіллі»
«В гостях у котика Мурчика»
Розробила вихователь
Глєбова Ольга Сергіївна
Глухів 2025
Тема: «В гостях у котика Мурчика»
Програмовий зміст: розширити знання дітей про котів як про живих істот, їхні потреби (їжа, вода, тепло, безпека). Формувати уявлення про котів як частину природного довкілля, їх взаємозв'язок з навколишнім світом. Познайомити з тим, де живуть коти (вдома з людьми, на вулиці), чим харчуються (молоко, корм, м'ясо), як рухаються (стрибають, бігають). Виховувати дбайливе ставлення до тварин, бажання піклуватися про них, як про частину природи. Формувати елементарні навички безпечної поведінки при спілкуванні з тваринами.
Розвиток дитини з ООП: забезпечити індивідуальний підхід, враховуючи особливості розвитку дитини. Спростити завдання, зосереджуючись на сенсорних відчуттях та емоційному контакті, використовувати тактильні матеріали, що ілюструють природне довкілля котика.
Матеріали та обладнання: маска котика для вихователя, іграшковий котик (або справжній котик), мисочки та тарілочки, вода ("молоко"), дрібні камінці або крупа ("корм"), макет "Дворик котика" з використанням природних матеріалів (гілочки, трава, камінці), ілюстрації із зображенням котів у різних природних середовищах, аудіозапис "Звуки природи" у поєднанні з "Мурчанням кота".
Попередня робота:
Хід заняття:
1.Організаційний момент.
Вихователь одягає маску котика.
Вихователь: "Дітки, подивіться, хто до нас завітав! Я - котик Мурчик. Я прийшов до вас з прогулянки! "
Привітання з дітьми (індивідуально, дитина з ООП вітається за допомогою вихователя, якщо потрібно). Створення позитивного емоційного настрою, підкреслення зв'язку котика з природним довкіллям.
2.Основна частина.
Прихід котика (іграшкового або справжнього).
Вихователь (Мурчик): "Я гуляв у своєму дворику (показує на макет). Там росте травичка, стоїть дерево, і світить сонечко. А ось і мій друг Тимко прийшов зі мною".
(Діти розглядають котика, його шерсть, лапки, очі.)
Запитання до дітей: «Де гуляв котик?» (У дворику, на травичці). «Що ще є у дворику?» (Дерево, сонечко). «Який котик на дотик?» (М'який, пухнастий, як травичка). «Як котик стрибає по травичці?» (Показуємо рухи).
Примітка для дитини з ООП: Дати дитині погладити котика, відчути його шерсть. Піднести руку дитини до макету "Дворик котика", щоб вона відчула текстуру травички, гілочок.
Гра "Чим пригостимо котика в дворику?"
Вихователь (Мурчик): "Я зголоднів після прогулянки. Давайте знайдемо, чим я можу підкріпитися у своєму дворику".
Дітям пропонуються мисочки з "молоком" (вода), тарілочки з "кормом" (дрібні камінці або крупа).
Вихователь (Мурчик): "Яке молоко? (Біле, як хмарка). А корм який? (Маленький, як зернятка)".
Діти імітують годування котика, промовляючи "Ням-ням".
Примітка для дитини з ООП: Дитині з ООП можна дати ложечку, щоб вона "погодувала" котика, наповнюючи мисочку або тарілочку.
Фізкультхвилинка "Котик Мурчик на прогулянці"
Вихователь (Мурчик): "А зараз ми з вами перетворимось на котиків і погуляємо, як я у своєму дворику".
Діти виконують рухи за вихователем:
"Котик крадеться по травичці" (тиха ходьба навшпиньках).
"Котик стрибає через камінчики" (стрибки на двох ногах з просуванням вперед).
"Котик п'є воду з калюжі" (нахили тулуба вперед, імітація пиття).
"Котик гріється на сонечку" (потягування, розведення рук в сторони).
Примітка для дитини з ООП: Запропонувати дитині виконувати ті рухи, які їй доступні. Можна спростити завдання, наприклад, "Покажи, як котик крадеться", "Покажи, як котик п'є".
3.Заключна частина.
Вихователь (Мурчик): "Дітки, де ми сьогодні гуляли з котиком? Що ми бачили у дворику? Чим пригощали котика?"
Примітка для дитини з ООП: Запитати дитину, що їй найбільше запам'яталось про котика та його дворик. Похвалити за участь.
Вихователь (Мурчик): "Мені було дуже весело з вами гуляти та гратися, але мені час повертатися у свій дворик. До побачення, мої маленькі друзі!" (Діти прощаються з котиком, вихователь знімає маску).