Конспект заняття в різновіковій групі ДНЗ
Вікова група: різновікова (молодша + середня + старша)
Тип заняття: інтегроване (мовлення, пізнавальний розвиток, рухова активність, художньо-естетичний розвиток)
Тема: Красуня-зима Мета: Навчальна: Формувати уявлення дітей про зиму як пору року; закріпити знання про зимові явища природи (сніг, мороз, вітер); збагачувати словниковий запас (сніжинка, заметіль, холодно, теплий одяг). Розвивальна: розвивати мовлення, увагу, пам’ять; розвивати дрібну та загальну моторику; стимулювати пізнавальну активність. Виховна: виховувати любов до природи; формувати доброзичливе ставлення один до одного; привчати до правил поведінки взимку.
Обладнання:ілюстрації із зображенням зими; штучні сніжинки; м’яч; аудіозапис зимової музики; аркуші паперу, ватні палички/фарби (для творчого завдання).
Хід заняття
1. Сюрпризний момент Вихователь: До нас у гості завітала чарівна пора року, а яка саме ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Загадка
Білим снігом все вкриває,
Холод в гості посилає.
(Зима)
2. Вступна бесіда «Зима прийшла» Молодці, діточки, відгадали. До нас у гості прийшла красуня Зима. А ви любите зиму? (відповіді дітей). Чому? (відповіді дітей). Зима нам щось принесла, давайте подивимось що це. ( вихователь показує дітям ілюстрації із зображенням зими). Це ілюстрації зими, а що на них зображено?
3. Розгляд ілюстрацій. Подивіться, що зображено на першій ілюстрації? (діти ліплять сніговика) А хто з вас любить ліпити сніговика? (відповіді дітей) Чи ліпили сніговика ви вже цього року? (відповіді дітей) Ось наступна ілюстрація. Що зображено на ній? (діти катаються на санчатах) Ви любите кататись на санчатах? (відповіді дітей) Хто з вас має санчата? (відповіді дітей) Це остання ілюстрація, що зображено на ній? (діти граються в сніжки) Хто з вас любить таку гру?
А зараз ми пограємо у гру. Я буду ставити вам запитання, а ви відповідати. Якщо це стосується зими «Так» плескаєте у долоні, а якщо «Ні» тупаєте ногами.
5. Дидактична гра «Одягнися взимку» Мета: закріпити знання дітей про зимовий одяг та взуття, навчити правильно підбирати речі за сезоном, розрізняти їх за кольором, призначенням, а також розвивати мовлення, логічне мислення, увагу та виховувати охайність, самостійність та дбайливе ставлення до свого здоров'я в холодну пору року. Діточки по черзі підходьте до мене і вибирайте картинку із зимовим одягом. Молодші — називають предмет одягу. Середні — пояснюють, для чого він. Старші — складають коротке речення про цей одяг.
6. Фізкультхвилинка «Сніжинки»
А тепер уявіть собі, що ви сніжинки. Під зимову музику сніжинки кружляють, крутяться, танцюють.
7. Творче завдання «Зима» (колективна робота) малювання ватними паличками.
Діточки, а давайте ми з вами зробимо подарунок для Зими? Намалюємо її малюнок. Молодші діточки — будуть ставити крапочки. Середні діточки — малювати сніжинки. Старші діточки— створювати сюжет: малювати сніговика, будинок, засніжені дерева.
Який гарний малюнок у нас вийшов. Зима вам дякує за такий подарунок і прощається з вами бо поспішає. Попрощайтесь і ви з нею. (діти прощаються)
8. Підсумок заняття.
Про яку пору року ми сьогодні говорили? (відповіді дітей)
Що вам найбільше сподобалось? (відповіді дітей) Ви сьогодні були розумні, активні та уважні. Молодці!