Конспект заняття з фізкультури з дітьми раннього віку "До сороки-білобоки"

Про матеріал
створення умов для активного відпочинку дошкільнят, у виконанні фізичних вправ. Вправляння дітей у ходьбі з переступанням через предмети, ходьбі по обмеженій площині «зигзагом», підлізанні під дугою; удосконалювати рівновагу, координацію рухів, орієнтацію у просторі. Формування в дітей елементарні уявлення про навколишній світ; вчити відтворювати на піску характер та дії казкових персонажів; вміння координувати рухи з мовленням. Розвивати спритність, уважність, дрібну моторику, тактильні відчуття. Виховувати у дітей культурно-гігієнічні навички та бажання турбуватися про своє здоров’я.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

              Використання здоров’язберігаючих технологій в роботі                                                                     з дошкільниками

 

 

 

            Конспект заняття з фізкультури з                      дітьми раннього віку

                                         на тему :                                                                                                                                                                                                           « До сороки – білобоки »

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                          Олександр Мачула: Сорока-білобока - ВІРШ, Вірші, поезія. Клуб поезії

 

Мета: створити умови для активного відпочинку дошкільнят, у виконанні фізичних вправ. Вправляти дітей у ходьбі з переступанням через предмети, ходьбі по обмеженій площині «зигзагом», підлізанні під дугою; удосконалювати рівновагу, координацію рухів, орієнтацію у просторі. Формувати в дітей елементарні уявлення про навколишній світ; вчити відтворювати на піску характер та дії казкових персонажів; вміння координувати рухи з мовленням. Розвивати спритність, уважність, дрібну моторику, тактильні відчуття. Виховувати у дітей культурно-гігієнічні навички та бажання турбуватися про своє здоров’я.

 

                                      Хід заняття

І Організаційний момент.

Вітання .

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєте ви. Бажаю вам я!

Вихователь: - А чого ви так усміхаєтесь? Вам весело? То добре, завжди потрібно веселитися.  Хто має веселу вдачу, в того завжди гарний настрій, а отже і добре здоров’я.

                             Ми веселі дошкільнята,

                             Любим бігати, стрибати.

                             З фізкультурою ми дружим

                             І тому-то спритні й дужі.

Ми не будем спочивати

Наші вміння

Хочем показати.

                                       Сьогодні в нас цікава гра,

                                       Усі до мене, дітвора!

                                       Уявіть, що ви малята,

                                       Не діточки, а сороченята.

                                       Я любенькі у цей час

                                       Стану мамою для вас.

 

                                                Дітям одягають маски

Вихователь:  Жила – була сорока з сороченятами,

                         З пухнастими малятами:

                         Руденькими, чорненькими,

                         Біленькими, сіренькими.

                         Мама діточок любила,

                         Пестила їх і жаліла.

                         Сваритися не дозволяла

                         Від біди охороняла.

 

                                       Всі підходять до столів з піском

 

            Кожному в пісочниці

            Дуже грати хочеться,

            Бо не просто в ній пісок,

            Тісто в ній та пиріжок.

            Для фортеці – цегла в ній,

            Для машин – гараж новий.

            Ось чому в пісочниці,

            Всім нам грати хочеться.

-         Діти, а ви знаєте потішки? Я приготувала для вас  сюрприз – потішку

« Сорока-білобока »

                                       Елементи піскотерапії

                   « Сорока-білобока »

Сорока-білобока

На припічку сиділа,

Діткам кашку варила,

Ложкою її мішала,

Смачно діток годувала:

Цьому дала, цьому дала,

Цьому дала, цьому дала,

А цьому не дала!

-         Ти дровець не рубав,

У печі не розтопляв,

Мамі не допомагав,

Діла не зробив жодного,

То й нема тобі нічого!

                           « Печиво »

Місимо, місимо тістечко,                                       імітація замісу тіста у піску

Ліпимо печиво-листячко.                                       долонька об долоньку

І маленьке ось таке, ось таке,                                 пальчиками торкаються піску

І кругленьке ось таке, ось таке!                             Малюють пальчиком кружечки на піску

                     Знаходять конверт ( Лист-запрошення від Капітошки )

Я запрошую маляток

На чудове, водне свято.

Будуть ігри, буде сміх,

І подаруночки для всіх.

Раз, два, три, чотири, п’ять,

Час нам подорож почать.

Раз-пригода, два-пригода,

Всі готові до походу? ( Так! )

Тож збираймося гуртом,

Ми часу не гаймо,

Перешкоди всі разом,

                    Хутко подолаємо.

 

                                     Стежинка перешкод

  1. Один за одним поспішайте

Маму-сороку доганяйте.                                біг

  1. Ось стежиночка біжить,                                 ходьба по обмеженій площині

Подолаємо її за мить.                                      «зигзаом »

  1. Дорога погіршала,

Хащі навколо.

Голівку низенько                                             підлізання під дугами

Нахиляйте додолу.

  1. Нам по місточку

До ставочку іти,

Вузький місток                                                ходьба по лаві боком

Треба перейти.

  1. Раз-два, раз-два –

Це крокує дітвора.

На галявину прийшли,                                    звичайна ходьба

Та цікаве щось знайшли.

 Вихователь: Малята, як ви вважаєте, хто живе на цій галявині? Тут живе          незвичайна Королева. Щоб здогадатися хто вона, треба відгадати загадку.

Костяна спинка, тверда щетинка,

З м’ятною пастою дружить

І завжди нам служить. ( Зубна щітка )

         З’являється Зубна щітка

Щітка : Добрий день, діти! Я королева Зубна Щітка. Я живу у великому    королівстві, де скрізь панує чистота і порядок, а замість снігу лежить білий-білий зубний порошок.

-        Діти, а чи ви всі вмієте чистити зуби?

-         А хто мені підкаже коли треба чистити зубки?

-         А у кого є зубна щіточка вдома?

          Молодці малята, бачу майже у всіх діток чисті, білі, блискучі зубки.

Стали менше ви хворіти,

Раді мами й тата.

Полюбляєте масаж,

І ритмічні вправи?

 

                Щіточковий масаж

 

  1. Приготуєм залюбки

Наші щітки-їжачки.

Вправи з ними не забудем,

І завжди здорові будем.

  1. Промінчики жовтенькі

Лягають на животики

Вони такі тепленькі,

Немов пухнасті котики.

  1. Ось дощові краплинки

Торкнулися руки.

Їх зовсім не бояться

Всі наші малюки.

  1. Хай водичка ллється, ллється

З нею сила додається.

  1. Ось прилетіли бджілки

Нас хочуть налякати.

Кружляють на колінцях

Щоб сон наш розігнати.

  1. Щіточка біжить по ніжці,

Як мурашка по доріжці.

Гладить, коле і лоскоче,

Загартовувати хоче.

Щітка : Сороченята-малята мене розважали,

Чудові вправи показали.

Тепер пропоную погратися,

Від мами-сороки сховатися.

     

                                                Гра « Сорока»

Ну, сороко 1,2,3,

Відвернися і завмри.

Тільки ти не поспішай,

Малюкам сховатись дай!

Скінчилась музика, піду,

Я усіх малят знайду.

Бачу чиїсь ноженята,

Ага! Ось де ви малята!

Щітка : Чудово грали, працювали,

Царицю щітку розважали.

Вихователь: Подорож наша далі триває

Бо Капітошка в гості чекає.

-         Малята, є дві стежинки, які ведуть до Капітошки,  давайте виберем стежинку по якій будемо мандрувати. Довгу чи коротеньку?

Жовта ось доріжка,

В нас веселі ніжки.

На вузьку доріжку                                    ходьба по обмеженій площині

Стануть наші ніжки. 

 

         Діти підходять до басейну з водою  

Вихователь:  До ставочка змогли ми дійти

                         Як же нам Капітошку знайти?  

-         А ви знаєте хто такий Капітошка? Це маленька краплинка води. З таких краплинок складаються великі моря, океани, а також водичка в нашому ставочку. Ось і настав час ближче познайомитись з водою. А з чого починається будь-яке знайомство?  Звісно, з вітання. Як?  

-         Торкнемося води кожним пальчиком правої руки, потім-лівої руки,

правою долонькою, лівою долонькою, тильною стороною обох рук.            

                      Сюрпризний момент – поява Капітошки

 

                     Елементи водотерапії (ігри з водою)

« Рибки» У теплій водиці

                     Рибки розважаються.

   І спливуться, й розпливуться,

   Й у піску пограються. 

«Качечка» Хитаючись на хвилях,

Качечка пливе.

Пірнає, випірнає,

Швидко лапками гребе.

«Дощик» Крап-крап-крап 2р.

                   Вже хмарки збираються.

                   Крап-крап-крап 2р.

                   Дощик починається.

«Хвилі» Піднімає вітер хвилі.

Досить, вітре, відпочинь!

Заспокойся, стань тихіше,

Хвилі в морі стануть нищі!

«Шторм.»

Вихователь:   Молодці у нас малята, з водою впорались завзято. За це Капітошка приготував вам подарунок! Щоб подарунок знайти, треба слід у слід іти.

 

                   Вправа « сліди »

           (діти ідуть по слідах викладених на килимку)

Вихователь:   Зачекався дітей подарунок. Це книжка, а в книжці малюнок. Відпочинемо, почитаємо, про що в ній написано, дізнаємось.

             (вихователь показує малюнки, а діти роблять відповідні вправи)

 

             Фізкультурні ігри-вправи

  1. Неваляйка.                                      Отака цікава лялька

А зовусь я неваляйка.

Вліво-вправо, вліво-вправо

Ой, які цікаві вправи.

  1. Петрушки.                                     Це-Петрушка. Та нічого.

Що пришитий ніс у нього.

Це для того ніс пришитий,

Щоб малих дітей смішити.

  1. Павучок.                                        Вісім ніг, як вісім рук,

Вишивають шовком круг.

Майстер свою справу знає,

Мух у гамачок хапає.

  1. Жабенята.                                      А у жабок- скрекотушок   

                                                        Посмішки до самих вушок.

  1. Жуки.                                             По дорозі жук, жук,

По дорозі чорний,

Ось погляньте гості,

Який він моторний.

ІІІ  Підсумок заняття.

 

Вихователь:   Дуже швидко сплинув час  

Добре ми трудились,

Задоволені лишились.

Вихователь:   Раз, два – ми крокуєм

Три, чотири – ми мандруєм.

Трохи йшли ми, чи багато,

Мандрували ми завзято.

А тепер любі малята,

В групу можна повертатись.

Відпочили і пограли

Здоровішими ми стали.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

                                     Використана література

  1. Шик Л.А. Пісочна терапія в роботі з дошкільниками ТОВ « Видавнича група  

« Основа » 2012р.

  1. Дубинська О. Пісочна терапія  О. Дубинська / Психологія 2015р.
  2. Андруль С. Чудеса з піску // Обруч №3 березень 2007р.
  3. Калуська Л. Дошкільне тіловиховання Тернопіль. Мандрівець 2010р.
  4. Лохвицька Л., Андрющенко Т. Веселка здоров’я Тернопіль. Мандрівець 2007р.
  5. Бавигін Г. Н. Формування словника у дітей молодшого та середнього віку: Дис. Кандидат пед. наук. Л.,1976

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Єльчик Вікторія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
31 січня
Переглядів
1331
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку