Конспект заняття з логіко-математичного розвитку "Планета динозаврів"

Про матеріал
Конспект заняття з логіко-математичного розвитку "Планета динозаврів" - це захопливе заняття, під час якого діти в ігровій формі рахують, порівнюють числа, розв’язують прості математичні завдання та логічно мислять, подорожуючи світом динозаврів.
Перегляд файлу

 

Конспект інтегрованого заняття з логіко- математичного розвитку для дітей  старшого дошкільного віку

Ольга  Петрівна Будакова

вихователька   ЗДО №7

м.Ніжин  «Дзвіночок»

Тема:  Планета динозаврів

Мета:

-дати дітям  уяву про дивовижний  світ природи, яка була на Землі  багато мільйонів років тому;

-продовжувати  формувати  вміння  дітей рахувати в межах 10; ;

- формувати  вміння знаходити   та називати суміжні числа,  використовуючи термін «числа-сусіди»;

-вправляти в порівнянні множин ,використовуючи знаки «більше», »менше»;

-вчити  порівнювати та аналізувати,  удосконалювати обчислювальні  навички;

- закріпити  вміння дошкільнят  розрізняти  та називати геометричні фігури;

- заохочувати дітей до активного мовлення в процесі заняття;

- розвивати логічне мислення, уяву, зорову та  асоціативну  пам'ять;

дрібну моторику рук, конструктивні здібності;

- виховувати самостійність під час  роботи;

- виховувати цікавість до математичних знань;

-виховувати бажання  доводити  справу до кінця ;

 Матеріал:  демонстрційний:  іграшки -динозаври,  ноутбук, презентація «ненаситний  крокодил» , сейф, мольберт, геометричні фігури;

роздавальний : коверти  з друкованими завданнями, геометричні фігури з картону,  пінцет, щіточки, скелети динозаврів, лупи, тарілки з піском, енциклопедії, ілюстрації динозаврів,  шаблони динозаврів,   цифрові набори, індивідуальні  картки,  коктельні трубочки  та паперові стаканчики.

Хід заняття.

1.Вступна  частина

Привітання

Встаньте діти всі рівненько

Посміхніться веселенько

Поверніться до гостей

Привітайтесь :  «Добрий день !»(діти  стають  півколом)

В. Бачу у  вас дуже гарний настрій.

В. З цим прекрасним настроєм ми розпочнемо нашу зустріч.

-Ой ,а хто це так плаче?

 (Чути тріск яйця і з'являється  Динозаврик  і говорить  слова:)

Я дино-динозаврик

Я тільки народився із цього ось яйця

Але ж я так страждаю, поняття я не маю

Як я тут опинився ,попав як я  сюди?

В: -Давайте з ним привітаємось  і запитаємо, чому він плаче?

Д: -Доброго дня , Динозаврику! Що  трапилось?

Д:- Але скажіть ,будь ласка

Де мама моя й  татко ?

Я щось не бачу їх?

В:Не плач , Динозаврику, ми тобі допоможемо ,але тобі потрібно бути  терплячим. Я хочу вас запросити   в незвичну   подорож, де дізнаєтеся багато цікавого  : якою була наша  планета  багато років тому, який був клімат та які тварини були .. А щоб повернутися в далеке минуле , нам допоможе  колесо часу. Давайте  разом  скажемо: 1,2,3 –колесо часу   назад  поверни.

Звучить аудіозапис «Голоси динозаврів»

2. Основна  частина

Ось ми й потрапили  на  планету  динозаврів. Дуже давно, коли на Землі  було довге і тепле літо , росла висока трава та величезні дерева, тоді і мешкали  ці тварини.

-Як  називають цих  тварин?(динозаври)

-А хто з вас знає, що означає слово «динозавр?» (велетенська  ящірка)

Так ,це динозаври .Вони були різні: і великі, і малі, жили на суші і в водоймах, вміли літати.

Назвіть їх( диплодок, стегозавр, акілозавр, птеродактиль, трицератопс,  спинозавр, брахіозавр)

-А хто знає, чому   вони вимерли?(бо настав сильний холод, їжа вимерзла і вони вимерли)

 Створення  проблемної  ситуації :

-А як ви гадаєте , як люди  дізналися стільки багато про динозаврів, якщо їх вже немає?

В: Ці знання ми отримуємо від науковців, які роблять розкопки , досліджують їх і описують в енциклопедіях та книгах. (Звернути увагу на книги)

-А як називають людей, які ведуть розкопки?(археологи)

Сьогодні я теж пропоную вам з Динозавриком  стати  археологами .

-То як, спробуємо?  Почнемо розкопки? Але для цього нам потрібні   спеціальні  інструменти ?-Що саме?

Д: (лопата, сокира, щітки, стеки, лупи)

В: -Так, але вони замкнені в сейфі, до якого потрібно дібрати код.

Вправа «Добери код на сейф » ( метод  ейдетика )

милый лебедь изображение, милый лебедь фото_Фоновое  изображение_ru.lovepik.com Бесплатная картинкаЗамок навесной – Бесплатные иконки: безопасностьStara Kosa Wyizolowana Na Białym - zdjęcia stockowe i więcej obrazów Kosa -  Kosa, Neutralne tło, Uchwyt - Wytworzony przedmiot - iStock

(діти відгадують символ , перевертають , а там цифра)

 В: -Які ж ви молодці !Беріть інструменти , проходьте за столи і можете починати проводити розкопки.

- Але ж памятайте, що древні предмети дуже крихкі,  будьте обережні .

(Діти працюють у групах, на столах лежать картки-ілюстрації для визначення  чий скелет)

В:  А д тепер давайте роздивимось  ваші знахідки.

На столах лежать картки

Запитання до дітей:

-Що ви знайшли?

-Давайте їх порівняємо за розміром? (високий, вищий, найвищий)

-А ще ми знайшли скелет динозавра , чий він може бути ми не знаємо, тому віддамо  їх науковцям –палеонтологам.

Давайте завітаємо до музею.

Дидактична гра «Виклади  числовий ряд»

В:-Щоб далі  мандрувати , треба нам доріжки  протоптати.

-Памятайте, що викладати потрібно зліва направо. Вже доріжки  готові  ,то куди ж вони нас привели?(до  музею)

Давайте завітаємо до музею.

Розповідь вихователя

Погляньте, скільки тут багато  представників. (діти називать).А ось динозаврик побачив  якихось  незвичних  динозаврів.

   Математика 1 клас НУШ Дидактична гра "Числа - сусіди" (Динозаврики)Математика 1 клас НУШ Дидактична гра "Числа - сусіди" (Динозаврики)

-В: Як і всі  живі істоти , динозаври  давали  потомство.

В: Самка відкладала  яйця у піску  або траві .Гніздо накривала  листям  і через деякий час  з'являлися ось такі  маленькі  динозаврики  (показую на Динозаврика)

Давайте навчимо Динозарика знаходити числа-сусіди.

Д/гра «Знайди числа-сусіди»

Динозаврик  говорить, що йому сподобалась ця гра. Подорож наша триває далі.

В:  А чим же харчувалися динозаври?

Д: -Їли  траву, листя.

-Як можна назвати таких тварин ?(травоядні)

Назвіть представників:диплодок…,

-А також були хижі тварини.

- Чим вони відрізнялися?(є зуби, трицератопс  –з роги, стегозавр-2 ряди шипів, акілозавр- панцир і вирости по всьому тілу і т.д)

Але динозаври були великі і вони завжди хотіли їсти.

Динозаврик :Я теж щось зголоднів і хочу смачненько   поїсти . Нагодуйте  мене будь  ласка.

Завдання :Порахуйте    та виберіть  чого більше, те я і з'їм  з великим  задоволенням.

Д/гра «Порівняння  множин» (презентація  ненаситний динозавр)

-Порахуйте метеликів ліворуч та праворуч.Порівняйте їхню  кількість за допомогою знаків «більше» «менше»

-Порахуйте  квіти  ліворуч та праворуч. Порівняйте їхню  кількість за допомогою знаків «більше» «менше»

Динозаврик: -Ой ,як я  смачно  наївся ,дякую вам  малята.

В :-Тепер трішки  відпочинемо.

Фізкультхвилинка (звучить фонова музика)

Динозаври в хащах жили ,перевальцем ходили

 Ось так, ось так,

А іще вони літали ,дружно крилами  махали

 Ось так, ось так,

ну а хтось і в річці жив ,і по дну ходить любив

Ось так, ось так

Люблять всі вони гуляти ,по стежиночках  стрибати

Ось так, ось так.

В: А нам час рушати  далі (діти переходять до локації світ геометричних фігур)

 В: Діти, які геометричні фігури ви знаєте?

-Назвіть геометричну фігуру під номером 1?

-Що стоїть ліворуч від квадрата?

-Що стоїть праворуч  від квадрата?

-Скільки  сторін к трикутника?

Д. Квадрат, круг, трикутник, прямокутник,  ромб, овал.

В: -Молодці,гарно знаєте фігури.

Завдання: Із вже відомих нам геометричних фігур потрібно викласти  друзів для нашого гостя, щоб йому не було так самотньо .

Дидактична гра «Склади з фігур» (конструювання)

(Діти підходять до столів, де знаходяться картки , зразки  та  роздатковий  матеріал)

В.:–Вже справилися з завданням?

    - У всіх вийшло?  Динозаврик     дуже щасливий, що ви зробили йому друзів.

 Подивіться, які вони всі різні та неповторні!

В.:- Наступне завдання. Що ви бачите перед собою?

Я пропоную вам навчити  Динозаврика       приклади   рахувати

(діти беруть стаканчики,  коктельні трубочки і за вказівкою вихователя  обчислюють приклади)

1+4       3+1      5-1               6+1               3-1           

 Молодці,і це завдання вам вдалося.

Д.:Ой, як мені сподобалося рахувати.

Так  скажіть мені малята, чи живуть у наш час тварини, схожі на  динозаврів?

-Так, живуть :ящірки, крокодили,  черепахи, змії, а динозаври вже вимерли. Це родичі динозаврів.

В:-Ось і познайомили  нашого Динозаврика з родичами

Наша подорож підходить до завершення, нам час  з планети динозаврів  додому  повертатись. Давайте  скажемо 1,2,3,-колесо  часу  вперед поверни. Ось ми вже в рідному садочку.

3 Підсумок

В:- Чи сподобалась вам  подорож ?

-Що нового ви дізналися?

-Що запам'яталося  найбільше?

-З якими завданнями ви справилися  швидко?

-Яке завдання вам сподобалося найбільше?

В:-Молодці ,малята .Ви були уважними, слухняними  та гарно виконували всі  завдання  і Динозаврик хоче вам щось сказати.

Динозаврик :Дякую вам малята за таку цікаву подорож, тепер я дізнався   багато про своїх родичів, коли вони жили, чим харчувалися. Дякую вам за те, що ви мені зробили друзів і хочу вас пригостити  гостинцями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
4 січня
Переглядів
119
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку