Конспект заняття з малювання
в середній групі на тему:
«УКРАЇНСЬКА СОРОЧКА»
Підготувала вихователь
Дон Світлана Олексіївна
Мета: Вчити дітей розміщувати візерунок на сорочці, використовуючи мотиви української вишивки, закріпити вміння малювати ламані та хвилясті лінії, квітку-зірочку, подвійні мазки. Формувати навик, впевнено й легко проводити кінцем пензля лінії різного характеру, прямо і похило тримати пензель. Розвивати естетичне сприймання, самостійність, творчу ініціативу, трудові навички і організаційні здібності. Виховувати повагу до народних умільців, патріотичні почуття.
Хід заняття
Вихователь. Діти, подивіться, який на мені незвичайний одяг сьогодні.
Вихователь. Давайте розглянемо чим відрізняються між собою ці сорочки.
Вихователь пропонує розглянути українські костюми. Українські костюми бувають різні: для свят і буднів. Але всі вони складаються з однакових речей.
Діти. Сорочка, плахта, фартушок, віночок та чобітки.
Вихователь пропонує розглянути костюм ляльки Оксани.
Вихователь. Віночки також бувають різні. Ось на Оксанці святковий віночок. Коли молода дівчина йшла заміж, то їй одягали такий вінок.
Вихователь. Дітки, а зараз ми підемо в майстерню і будемо з вами вишивати українську сорочку. Але вишивати ви будете не голкою з ниткою, а пензликом і фарбами. Перш ніж вишити сорочку потрібно створити візерунок для вишивки. Ми з вами і будемо прикрашати жіночу сорочку.
Вихователь. Кінчик палички мокаємо у фарбу та прикладаємо до паперу, залишається круглий слід – це серединка квітів. Пелюстки квітів малюємо по дві. Спочатку пелюсточку з однієї сторони, а потім з другої сторони, так щоб вони об’єднувались знизу.
Вихователь. Я намалювала одну квітку, а ви намалюєте на обох рукавах і на манішці (пояснення значення слова). Ви намалюєте візерунок, котрий вам більше подобається. Можете самостійно придумати і намалювати свій візерунок.
Діти малюють.
Вихователь проводить аналіз дитячих робіт та пропонує вибрати роботи на виставку, яка в залі.
Яка сорочка найкраща? Чому? А яка найакуратніша? На якій сорочці візерунок вигадали самі?
Українська народна гра «Подоляночка».