КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ОБРАЗОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (НЕТРАДИЦІЙНЕ МАЛЮВАННЯ)
ВІКОВА ГРУПА: || молодша
ТЕМА «КВІТИ, ЩО ЗАЛИШИЛА НАМ ОСІНЬ»
МЕТА: формувати уявлення дітей про осінні квіти (айстри, хризантеми), ознайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання – відбиток пакета; розвивати уміння створювати відбитки – «квіти» за допомогою невеликого поліетиленового пакета; розвивати фантазію, координацію рухів, дрібну моторику, уміння експериментувати; сприяти розвитку творчої уяви та вправності у роботі з фарбами, збагачувати чуттєвий досвід дітей; виховувати інтерес до художньої діяльності, до творчості, акуратність, бажання доводити роботу до кінця, викликати позитивні емоції через спогади про осінь.
МАТЕРІАЛИ: білий папір (формат А4), фарба гуашева (жовта, червона, жовтогаряча, рожева, зелена), ілюстрації осінніх квітів, невеликі поліетиленові пакети (для кожної дитини), серветки, стаканчики з водою, фартушки.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
1.Організаційний момент.
(діти сідають півколом). Сьогодні до нас завітала Осінь, але не сама, а зі своїми квітами та теплими спогадами. Давайте пригадаємо, які квіти ми бачили восени? (айстри, хризантеми).
2.Мотиваційна діяльність. Бесіда про осінні квіти.
Вихователь показує дітям квіти або справжні квіти.
-Діти, подивіться, що я сьогодні принесла. Як ви думаєте, що це? (квіти)
-Правильно! Це осінні квіти. Восени вже холоднішає, листочки на деревах жовтіють та падають. А квіти теж відчувають, що з кожним днем стає холодніше. Але вони не сумують – вони дарують нам свої останні барви перед тим, як заснути на зиму.
-Як ви думаєте, чому людям подобаються осінні квіти? Так, бо вони яскраві, красиві, пахнуть осінню та нагадують нам про теплі дні.
-Які квіти ми сьогодні бачили?
-Якого кольору можуть бути айстри?
-А хризантеми які?
-Яка квіточка вам сподобалася найбільше? Чому?
(вихователь бере картинки)
-Уявіть, що Осінь зібрала для нас букет своїх найкращих квітів. А ми зараз теж створимо свій – особливий, теплий, намальований незвичним способом букет. Це буде букет на згадку.
3.Ознайомлення з технікою малювання поліетиленовим пакетом.
Показ прийому малювання. Візьмемо маленький пакет, він вже наповнений повітрям, мов кулька. Наш пакет перетвориться на чарівний пензлик. Занурюємо його в гуашеву фарбу. Легенько притискаємо пакет до паперу, створюючи відбиток. Один відбиток – одна квітка. Додаємо зелені крапочки поруч – це листочки та стеблини.
4.Фізкультхвилинка.
Вітер осені гуляє – квіти ніжно колихає.
То наклонеться униз, то підніметься ввись.
Сонце глянуло згори – потягнулись малюки.
5.Самостійна художня діяльність дітей.
Діти отримують пакети і аркуші, обирають кольори, створюють відбитки квітів. За бажанням можна зробити легкі мазки пензликом або пальчиком. Допомога вихователя за потреби.
(спробуй зробити ще один відбиток поруч – буде пишний букет. Якого кольору буде наступна квітка? Подивись, який гарний малюнок! Давай домалюємо листочок, щоб квітка ожила).
6.Підсумок заняття та міні-виставка.
-Погляньте, які чарівні осінні букети у вас вийшли! Наче сама Осінь подарувала нам свій осінній букет. Усі ви сьогодні були справжніми художниками!
(роботи розміщують на дошці, коротка індивідуальна похвала кожній дитині)