Тема: У зимовому лісі
Мета: перевірити знання дітьми цифр в межах п `яти, вміння рахувати кількісною і порядковою лічбою;
Розрізняти і правильно називати ( круг , квадрат, трикутник) геометричні фігури;
Закріпити і уточнити знання дітей про поняття величини: великий – маленький, довгий – короткий, високий – низький, широкий – вузький, товстий – тонкий ;
Вправляти в умінні орієнтуватися у просторі, використовуючи прийменники під, на, за, зліва , справа ;
Розвивати пізнавальні процеси ( сприйняття, увага, пам'ять, мова, мислення);
Розвивати дрібну моторику, зорову координацію;
Виховувати у дітей уміння слухати своїх товаришів, не перебивати;
Відповідати на питання по черзі, не викрикувати .
Демонстраційний матеріал: магнітна дошка, м` яч - сніжка , ялинка, іграшки новорічні.
Роздатковий матеріал: набір цифр 1-5 , смужки, олівці, картки для гри «Зимові прищепки»
Методичні прийоми : художнє слово, дидактичні ігри.
Хід заняття
I. Організаційний момент
1. Привітання « Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе .
Привітайтесь : добрий день !
Хай гарно розпочнеться новий день!
2.Дитина розповідає вірш про зиму.
II. Ігрова ситуація
Узимку нас чекає багато зимових розваг. А чим же займаються взимку звірі в лісі ?
Давайте сьогодні ми до них завітаємо.
Для того щоб туди потрапити, нам знадобляться чарівні кольорові доріжки.
Давайте почнемо будувати доріжки.
III.Основна частина
- Зараз будемо викладати дорогу до лісу. З `ясуємо яка з них довша , а яка коротша.
(Прийом накладання )
Скільки у вас смужок ? ( Дві смужок )
Якого кольору? ( синього та білого )
Яка доріжка довша?
Яка доріжка коротша?
- Підемо ми з вами довшою доріжкою , так як на нас чекає багато пригод.
Ми в лісі. Кого ви бачите?
-Як можна назвати одним словом ? ( дикі звірі )
-Порахуйте по порядку наших звірів .(Перший, другий, третій , четвертий ).
Ведмідь, лисиця, заєць, сніговик.
- А хто зайвий ? ( Сніговик )
Молодці.
Сніговичок просить у вас про допомогу. Допоможем йому ?
А тепер викладіть числа від 1 до 5 в порядку зростання.
Викладати числа ми з вами будемо з ліва на право. Ви будете викладати на столі, а я на дошці.
- Прочитайте числа від меншого до більшого ( від 1 до 5):
Від більшого до меншого ( від 5 до 1)
3 |
1 |
5 |
Зимно в лісі , дітки сидіти .Пропоную вам погрітись, біля ялинки .
5.Дидактична гра «Ялинка»
Вихователь роздає діткам іграшкові предмети : зайчик, котик, білочка, подарунок, новорічні кульки, пташки.
Діткам, потрібно покласти :
- Справа від ялинки - Зліва від ялинки
- За ялинку
- Що лежить під ялинкою
- Хто сидить на ялинці?
Ось малята ми погрілись і відпочили . Та час іти далі.
6.Дидактична гра «Послідовність подій»
Допоможіть нашим звірятам зліпити сніговичка.
IV .Робота з геометричним матеріалом
В гру пограємо фігури пригадаємо .
( Вихователь дитині на спинці малює геометричну фігуру, а вона повинна показати її зображення )
Ялинка ( схожа на трикутник ) ,
Сніговичок ( складається з кругів )
Подарунок ( схожий на квадрат)
Гра «Скажи напаки» ( з м` ячем – сніжка)
- Що повернутися додому, потрібно сказати заповітне слово.
- Діти стають в коло.
Великий – маленький, довгий – короткий, високий – низький, широкий – вузький, товстий – тонкий .
Молодці! Подорож закінчено !
V. Підсумок освітньої діяльності
-Де ми з вами побували ?
- Скажіть, чим ви займалися?
- Ви сьогодні Молодці.