Конспект заняття з трудового виховання для середньої групи з теми : «Догляд за кімнатними рослинами»

Про матеріал
Конспект заняття з трудового виховання для середньої групи з теми : «Догляд за кімнатними рослинами»
Перегляд файлу

Конспект заняття з трудової діяльності для середньої групи

Тема :«Догляд за кімнатними рослинами»

 

Мета: розвивати інтерес до кімнатних рослин; уточнювати уявлення дітей про будову рослин, про функціональне значення частин рослини; закріплювати знання дітей про потреби рослин у воді, світлі, теплі. Познайомити дітей зі способами очищення листя рослини. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до рослин і догляду за ними.

 

Словникова робота: фікус, фіалка, папороть, пульверизатор.

 

Попередня робота: розглядання кімнатних рослин, спільна робота по догляду за рослинами, робота за схемами «Потреби рослин», «Полив кімнатних рослин», «Будова квітки», вивчення прислів'їв про працю, читання віршів та загадок про рослини.

 

Обладнання: фартухи для дітей і вихователя, лійки, клейонка, горщики з квітами, таз з водою, ганчірочки, пульверизатори, ганчірочки для протирання пилу, лист з загадкою, моделі - схеми.

 

Хід заняття:

Стук у двері. Заходить котик Мурчик з листом і інструментами в мішечку,  вітається з дітьми.

Вихователь: Ви впізнали, хто це до нас прийшов. Котик Мурчик приніс листа, і хоче загадати вам загадку:

Виростаємо на віконці,                                                                                                            Розквітаємо на сонці,                                                                                                                         Від водиці зеленіємо,                                                                                                             Усім діточкам радіємо                                                                                               (Кімнатні рослини)

Котик Мурчик: Правильно це кімнатні рослини.

Вихователь: Для чого потрібні кімнатні рослини? (для краси, для затишку, вони очищають повітря).

Вихователь: А ти, Мурчику, знаєш, із чого складаються наші рослини?

Зараз наші діти покажуть тобі всі частини наших рослин. Діти підходять до вихователя, і на столі знаходять корінь. Показати на прикладі цибулі корінці. На що схожі корінці (нитки). Потім знаходять стебло і листочки.

Вихователь: Що потрібно рослині, щоб вона росла. Вода, сонце, земля, повітря, доброта (Вихователь одночасно показує дітям схему «потреби рослин»).

Вихователь: У Мурчика теж багато кімнатних рослин, але вони чомусь  всі сумні і пилові. Він не вміє за ними доглядати. Котик приніс інструменти по догляду за рослинами, але не знає, як їх застосувати. Давайте розглянемо інструменти, які приніс Мурчик, і визначимо для чого вони потрібні (лійка - поливати, дерев'яна паличка - рихлити, пульверизатор - обприскувати, ганчірочки і пензлики стирати пил з листочків).

Вихователь нагадує правила догляду за рослинами, звертається до котика, щоб він теж дивився і запам'ятовував.

Розпушування. Щоб земля була м'якою її потрібно рихлити, глибоко не можна, щоб не пошкодити корінці.

Полив. «Носик лійки піднесу до горщика, щоб вода текла обережно, наллю її стільки, щоб квітка напилась досхочу. Всі квіти живі, не можуть жити без води». Пропонує дітям 2-3 полити квіти.

Вихователь: Мурчику, ти запам'ятав, як треба рихлити і поливати рослини.

Вихователь: А тепер я нагадаю правила, як треба протирати листя від пилу. Ми з вами дихаємо носиком, а квіточки дихають листочками. Щоб вони могли дихати вони повинні бути чистими.

Фікус будемо протирати вологою ганчірочкою. Кладемо на праву долоньку ганчірочку, а на ліву листочок і акуратно від стеблинки до кінця листочка будемо протирати.

Папороть будемо обприскувати з пульверизатора.

Фіалку будемо акуратно змітати пензликом, так як листя фіалки бояться води, вони можуть загнити.

Розподіляємо, хто буде за якими рослинами доглядати. Одягаємо фартухи.

Вихователь: Працювати треба дружно, намагатися робити все акуратно.

Діти виконують завдання, вихователь в ході роботи допомагає їм порадою, розмовляє з дітьми з кожним індивідуально про те, як називаються рослини. Вихователь зазначає старанних дітей.

Вихователь: Які молодці наші діти, як добре у вас все вийшло.Мурчику, ти все запам'ятав?

Підсумок: Давайте згадаємо, що ми сьогодні робили? Для чого?

Вихователь: Котик Мурчик приніс вам за вашу допомогу і працьовитість зірочки. Діти прибирають всі інструменти та матеріали. Згадують, якими інструментами їм сподобалося працювати більше. Всі милуються чистими і красивими рослинами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Відділ освіти Бородянської РДА

Дружнянський дошкільний навчальний заклад(ясла-садок)”Струмочок”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект заняття з трудового виховання  для середньої групи

з теми :

«Догляд за кімнатними рослинами»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала:

Вихователь середньої групи

“Капітошка”

Мотрич Вікторія Володимирівна

 

 

 

 

 

 

 

 

Дружня 2017

docx
Додано
24 червня 2025
Переглядів
227
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку