Контрольна робота для учнів 5 класу
з теми «Опрацювання текстових даних»
Мета:
навчальна: перевірити знання, уміння та навички роботи з текстовим документом;
розвиваюча: розвивати інформатичну компетентність учнів;
виховна: прививати ціннісне ставлення до інформаційну культури учнів, дбайливе ставлення до шкільної комп'ютерної техніки.
Тип уроку: перевірка знань, умінь та навичок.
Обладнання: роздруковані завдання контрольної роботи, тести в програмі MyTest.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент (1-2 хв.).
Привітання, перевірка присутніх. Обговорення питань оформлення контрольної роботи та її здачі вчителю.
ІІ. Виконання контрольної роботи (35-40 хв.).
Дана контрольна робота буде складатися з двох частин:
І - Виконання тестових завдань (25хв.) – 10б;
Тести
А)текстовий редактор
Б)текстовий процесор
В)табличний процесор
А)текстовий редактор
Б)текстовий процесор
В)табличний процесор
А) кнопки керування вікном
Б) панель швидкого доступу
В) рядок заголовка
А)створити
Б)зберегти
В)відкрити
Г)знайти
А)текст
Б)слово
В)рядок
Г)малюнок
А)схема
Б)слово
В)фігура
Г)малюнок
А)введення
Б)видалення
В)редагування
Г)форматування
А)обрізка
Б)обтікання
В)розташування
Графічний об'єкт текстового документа, який складається зі стовпців та рядків |
стовпчик |
Об'єкт таблиці, який утворюється на перетині рядка і стовпчика |
таблиця |
Елемент таблиці, який розташований в ній вертикально |
рядок |
Елемент таблиці, який розташований в ній горизонтально |
комірка |
1) натисніть Вставка/Таблиця
2) вкажіть кількість рядків та стовпців
3) встановіть курсор в потрібному місці документа
4) натисніть Вставити таблицю
А) кнопки керування вікном
Б) панель швидкого доступу
В) рядок заголовка
А) альбомна
Б) А4
В) книжкова
Г)широка
А) колонтитули
Б) колонки
В) поля
А) колонтитули
Б) колонки
В) поля
Г) абзаци
ІІ - Виконання практичного завдання (15 хв.) – 2б.
Практичне завдання до контрольної роботи
№ з/п |
Назва річки |
Загальна довжина, км |
Зображення |
1 |
Дніпро |
2201 |
|
2 |
Рось |
346 |
|
3 |
Дунай |
2850 |
|
ІІІ. Підведення підсумків уроку (2-3 хв)
Які питання викликали труднощі?
Що найважчим було у виконанні практичного завдання
Виставлення оцінок в щоденники