Контрольна робота з теми «Неметали та їхні сполуки».

Про матеріал
Тема: Контрольна робота з теми «Неметали та їхні сполуки». Мета: а) навчальна: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми «Неметали та їхні сполуки»; з'ясувати рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці; б) розвивальна: розвивати логічне мислення, уважність, зорове зосередження на інформації; в) виховна: виховувати акуратність при виконанні контрольної роботи. Тип уроку: контрольно-обліковий
Перегляд файлу

Тема: Контрольна робота з теми «Неметали та їхні сполуки».

 

Мета:

а) навчальна: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми «Неметали та їхні сполуки»; з'ясувати рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці;

б) розвивальна: розвивати логічне мислення, уважність, зорове зосередження на інформації;

в) виховна: виховувати акуратність при виконанні контрольної роботи.

 

Тип уроку: контрольно-обліковий

 

Методи та методичні прийоми: словесні: пояснення вчителя; практичні: контрольна робота.

 

Базові поняття: неметали,

 

Засоби навчання: картки із завданнями.

 

Структура та хронометраж уроку

1.Організаційний момент (3хв)

2.Мотивація навчально-пізнавальної діяльності (10хв)

3.Інструктаж із завдань перевірки та контролю знань (8хв)

4.Виконання завдань з перевірки та контролю знань (35хв)

5.Підсумок уроку (4хв)

 

Перебіг уроку:

1.Організаційний момент

(Слово вчителя)

  • Привітання вчителя з учнями
  • Перевірка готовності робочих місць до проведення уроку
  • Перевірка присутніх

2.Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Ми закінчили вивчати прості речовини, які не мають властивостей металів. Сьогодні на уроці ви пригадаєте вивчений матеріал про неметали та їхні сполуки та виконаєте контрольну роботу.

 

3.Інструктаж із завдань перевірки та контролю знань

4.Виконання завдань з перевірки та контролю знань

 

Варіант І

1. Проста речовина хлор:

а) важкий газ зеленого кольору;

б) бура летка рідина;

в) отруйна речовина;

г) добре розчиняється у воді.

2. Якісна реакція на карбонат-іон:

а) дія розчинних солей Аргентуму;

б) дія розчинних солей Барію;

в) дія сильних кислот;

г) дія індикатора.

3. Тільки окисні властивості Сульфур проявляє в сполуці:

а) SO3;

б) H2S;

в) SO2;

г) H2SO3.

4. Скло для шибок одержують у результаті сплавлення:

а) Na2CO3, CaCO3, SiO2;

б) Na2Cl, CaCO3, SiO2;

в) CaCl2, CaCO3, SiO2;

г) Na2CO3, NaCl, SiO2.

5. Формула нітратної кислоти:

а) HNO2;

б) N2O3;

в) HNO3;

г) H3N.

6. Солі фосфатної кислоти застосовуються:

а) як вибухові речовини;

б) для виробництва добрив;

в) для виготовлення гуми.

7. Нітроген утворює летку сполуку з Гідрогеном типу:

a) EH3;

б) EH4;

в) НЕ;

г) H2E.

8. Здатність притягувати до своєї поверхні молекули речовин з навколишнього середовища — це:

a) адсорбція;

б) дисоціація;

в) асоціація;

г) алотропія.

9. Складіть рівняння реакцій:

а) C + Н2 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/10klas/10klas.files/image010.gif

б) H2S + O2 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/10klas/10klas.files/image010.gif

в) N2 + Na http://subject.com.ua/lesson/chemistry/10klas/10klas.files/image010.gif

10. Обчисліть вміст діючої речовини в азотному добриві амоніачна вода.

 

Варіант ІІ

1. Алотропні модифікації Карбону:

а) алмаз і графіт;

б) білий і чорний;

в) алмаз і кварц;

г) метан і вугілля.

2. Якісна реакція на хлорид-іон:

а) дія розчинних солей Аргентуму;

б) дія розчинних солей Барію;

в) дія сильних кислот;

г) дія індикатора.

3. Тільки відновні властивості Нітроген проявляє в речовині:

а) NO2;

б) N2;

в) HNO3;

г) HSN.

4. Рідке скло має формулу:

а) Na2SiO3;

б) CaSiO3;

в) CaSiO3;

г) Na2C03.

5. Ортофосфатна кислота є:

а) одноосновною;

б) двохосновною;

в) трьохосновною.

6. Нітратна кислота застосовується:

а) у медицині;

б) у виробництві вибухових речовин;

в) у радіотехніці.

7. Карбон утворює летку сполуку з Гідрогеном типу:

а) EH3;

б) EH4;

в) НЕ;

г) H2E.

8. Явище існування хімічного елемента у вигляді кількох простих речовин — це:

а) адсорбція;

б) дисоціація;

в) асоціація;

г) алотропія.

9. Складіть рівняння реакцій:

а) NH3 + H3PO4 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/10klas/10klas.files/image010.gif

б) H2 + Cl2 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/10klas/10klas.files/image010.gif

в) Mg + P http://subject.com.ua/lesson/chemistry/10klas/10klas.files/image010.gif

10. Обчисліть вміст діючої речовини в фосфорному добриві простий суперфосфат.

 

Варіант ІІІ

1. Азот перебуває в природі:

а) у вигляді простих і складних речовин;

б) тільки у вільному стані;

в) тільки у зв’язаному стані;

г) у вільному стані тільки в космосі.

2. Якісна реакція на сульфат-іон:

а) дія розчинних солей Аргентуму;

б) дія розчинних солей Барію;

в) дія сильних кислот;

г) дія індикатора.

3. Тільки відновні властивості Карбон проявляє в ступені окиснення:

а) +2;

б) +4;

в) -4;

г) 0.

4. Силікатна промисловість виготовляє:

а) цемент, бетон, пісок;

б) цемент, скло, залізобетон;

в) цемент, скло, кераміку;

г) цемент, скло, гуму.

5. Концентрована сульфатна кислота пасивує:

а) Al, Fe, Cr;

б) Zn, Fe, Cr;

в) Fe, Al, Pb;

г) Al, Zn, Pb.

6. Амоніак застосовується:

а) у медицині;

б) у будівництві;

в) у металургії.

7. Найвищий ступінь окиснення Нітрогену:

a) +6;

б) +5;

в) +4;

г) +3.

8. Сульфур утворює летку сполуку з Гідрогеном типу:

a) EH3;

б) EH4;

в) НЕ;

г)H2E.

9. Складіть рівняння реакцій:

а) Li + S http://subject.com.ua/lesson/chemistry/10klas/10klas.files/image010.gif

б) NH3 + HCl http://subject.com.ua/lesson/chemistry/10klas/10klas.files/image010.gif

в) N2 + Н2 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/10klas/10klas.files/image010.gif

10. Обчисліть вміст діючої речовини в калійному добриві поташ.

 

5.Підсумок уроку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ  І НАУКИ УКРАЇНИ

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА

 

 

 

Груповий методист Форостовська Т.О.

«Затверджую»___________________

                                                             (підпис)

«__ » _____________2016 р

 

 

 

 

 

Конспект уроку

З хімії у 10-му класі

З теми «Контрольна робота з теми «Неметали та їхні сполуки».»

Студентки – практикантки V курсу 53 групи

Природничо – географічного факультету

Спеціальність: 014.06 Середня освіта (Хімія)

Додаткова спеціальність: 014.05 Середня освіта (Біологія)

Дорошко Тетяни Сергіївни

 

 

 

 

 

                                                                                                     Дата проведення:

                                                                                       «___»______________2016

                                                                                          _____________________

                                                                                                                                                    (підпис вчителя предметника)

_____________________

                         (оцінка)

 

docx
Додано
24 лютого
Переглядів
417
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку