Цей матеріал містить цікавіі запитання літературніої вікторини. Діти поринутьу чарівний і чудовий світ дитячої казки. Допоможуть їм у цьому ілюстрації до казок
Літературна вікторина
« З якої ми казки?»
підготувала вчитель початкових класів
Мельник Наталія Степанівна
Тема: З якої ми казки? (Літературна вікторина)
Мета: пргадати прочитані каки та їх героїв розвиваи твочу уяву,фантазію;збагачувати словниковий запас; виховувати любов до усної народної творчості.
Обладнання: картинки з героями казок, збірки казок.
Хід уроку
(Рукавичка).
2.Не иїж мене, зайчику,
Я тобі пісньку запіваю…
Я од баби та од діда втік,
Так і от тебе втечу!
(Колобок).
3. "Івасику–Телесику!
Приплинь, приплинь до бережка!
Дам я тобі їсти і пити."
(Івасик–Телесик).
4. - А я рак–неборак,
Як ущипну – буде знак!
(Коза–Дереза).
5. - Призволяйся, Журавлику, прзволяйся лебедику!
(Лисичка і журавель).
6. – Бабо, бабо, не лежи, ріпку витягти допоможи!
(Ріпка).
7. – Ловись, каже, – рибо велика та все велика! Ловись, рибо, велика та все велика!
Не хочеться йому малої. А мороз надворі такий, що аж шкварчить! .
(Лисичка-сестричка і вовк-панібрат).
8. Дід плаче, баба плаче. А курочка кудкудаче:
- Цить, діду,не плач бабо! Я знесу вам інше яєчко, не золоте – просте.
(Курочка Ряба)
9. – Несе мене лисичка за темнії ліси, за швидкії ріки, за високі гори..
(Котик і Півник)
10. – Дай мені смоли обдертий бік залатати! – каже ведмідь…
( Соломяний бичок)
11. Вову стукав, стукав, дув щосили, та все було марно. Тоді він вирішив дістатися до поросят через димар..
( Троє поросят)
12. Не полечу я з вами:
Як була я на лужку,
Виломила ніжку,
А ви полинули,
Мене покинули..
( Кривенька качечка»)
13. Якось підмітав у дворі та й знайшов пшеничний колосок. – Круть, Верть – став гукати Півник, – а гляньте-но, що я знайшов! Поприбігали мишенята...
(Круть, Верть).
1