Машинна зборка. Рівномірний розподіл зборок.

Про матеріал
Урок з технології виготовлення спідниці із оборок з метою формування та удосконалювання умінь, знань і навичок самостійно і послідовно виконувати технологічні операції при виготовленні машинної зборки і рівномірного її розподілу, виконання ручних, машинних та прасувальних робіт.
Перегляд файлу

                                 

               

          Виріб. Спідниця зі  зборками.

               

Тема уроку: Машинна зборка. Рівномірний розподіл зборок.

                                    

 

 

Підготувала: Пешехонова Т.В. вчитель-дефектолог вищої категорії, старший вчитель

Технологія виготовлення спідниці із оборок.

Виріб. Спідниця зі  зборками.

Тема уроку: Машинна зборка. Рівномірний розподіл зборок.

Мета уроку:

                   навчальна: формувати та удосконалювати уміння, знання і навички самостійно і  послідовно виконувати технологічні операції при виготовленні машинної зборки і рівномірного її  розподілу, виконання ручних, машинних  та прасувальних робіт відповідно до   технічних  вимог, навчати учнів користуватись інструкційно-технологічними картами.

                   розвиваюча: розвивати зв’язне мовлення, мислення, творчу, естетичну та  пізнавальну  активність, вміння порівнювати, виділяти головне, вирішувати  поставлену проблему;

                   виховна: виховувати в учнів любов до праці, інтерес до професії швачка,  акуратність під  час виконання ручних та машинних робіт, формувати розуміння необхідності дотримання правил безпечності праці; бережливе ставлення до інструменту,  уважність та старанність під час  трудових завдань, бажання  доводити розпочату справу до кінця.

Матеріально-технічне забезпечення:

обладнання: швейна машина, праска,  прасувальна дошка;

інструменти: голка, ножиці, лінійка, олівці; гольниця

матеріали: нитки, крій спідниці.

наочність: зразки, інструкційні карти.

Методи проведення: пояснення, розповідь, показ трудових прийомів.                                     Словникова робота: Оборка,  зборки

Форми роботи: індивідуальна, групова.

Фізхвилинка – кожна 20-25 хвилина уроку.

Хід уроку

I.Організаційна частина уроку.

1. Організація класу і робочих місць.

Привітання учнів, перевірка відвідування та готовності учнів до уроку.

2. Нервово-психічна підготовка.

Створення позитивного емоційного настрою.

Гра «Смайлик»

Сподіваюся, що ви всі прийшли  на урок із чудовим настроєм, але все ж таке пропоную вам оцінити його за допомогою «смайликів». (Діти відображають мімікою) А що потрібно, щоб настрій змінився на гарний? (отримати позитивні емоції від вдалих відповідей, активної роботи на уроці та високої оцінки)

(відповіді учнів)

- То ж запрошую всіх до співпраці і пропоную в незвичайній формі пригадати, що ми вивчали на минулих уроках.  Вправа  називається «Продовж речення»                                        

ІІ. Актуалізація опорних знань знань та вмінь учнів

Вправа  «Продовж речення»

1. На минулих уроках ми розпочали шити ……(спідницю зі……. зборками)

2. Спідниці належать до……… (поясного виробу)

3. Поясні вироби називають поясними …….. (тому що їх носять на поясі

4. За класифікацією спідниці поділяються на ….. (4)   групи.                                          

5. Це …..       (за кроєм, за довжиною, за силуетом,   за призначенням).

6.  За призначенням спідниці бувають….. (формені, спортивні, вихідні)

7. За кроєм спідниці бувають (прямі, кльошеві, конічні)

8. За силуетом спідниці бувають (прямі, розширені, завужені)

9. За довжиною бувають спідниці? (міні, міді, максі), або ще їх називають.. (довга, коротка, до коліна, нижче коліна)

 10. Крій спідниця має такі зрізи….(верхній, нижній, бічний)

11. Кльошову спідницю шиють в такій послідовності…..

Розкажіть про спідницю яку ви шиєте.

- Я шию спідницю за фасоном …..(зі зборками).

- Вона має …. бічні шви.

- За призначенням ….

- за силуетом…… (розширена до низу)

- за кроєм ….(кльошова)

- за довжиною……

- моя спідниця має такі шви…….

II. Повідомлення теми і мети уроку.  

Молодці, ви добре засвоїли  тему Спідниці.

Сьогодні ми з вами продовжуємо  шити спідницю зі зборками.

То ж тема нашого сьогоднішнього уроку:  «Машинна зборка. Рівномірний розподіл зборок.

Запис в зошит теми уроку

А працювати ми будемо за таким планом:

  •          Зборки в швейних виробах;
  •          Розбір технологічної послідовності виготовлення зборок машинним способом;
  •          Творча самостійна робота;

Захист творчих робіт.                                                                                                                                

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (із практичним закріпленням)

Мотивація навчальної діяльності

Є таке прислів’я . Про що в ньому йдеться? ( Як що людина може шити в неї завжди будуть кошти для життя).

Я не знаю чи станете хтось з вас швачкою, але я впевнена, що кожен з вас зможе полагодити собі одяг, чи пошити не складні вироби для побуту.

Як я вже і казала, що сьогодні ми будемо працювати за таким планом.

Тож

1. Зборки в швейних виробах

- Ми з вами сьогодні розглянемо зборки в швейних виробах і способи виконання їх ручним та машинним способом.

3. Вивчення нового матеріалу.

     Зборки – це вид оздоблення легкого плаття та білизни. Їх можна побачити на дитячому та жіночому одязі (сукнях, спідницях, фартушках, сорочках), та різних виробах для побуту (покривалах, накидках).

   Зборки виконують двома способами: ручним і за допомогою швейної машини. Для цього на деталі прокладають дві паралельні строчки прямими стібками ручним способом (зразок виконаний ручним способом) або дві машинні слабо затягнуті строчки з довжиною стібка 4 мм (зразок виконаний машинним способом).

   Щоб одержати зборки, деталь стягують прокладеними строчками до потрібної довжини, рівномірно  розподіляють по зрізу тканини (зразок рівномірного розподілу зборок).

На фабриці зборки робить машинна з двома голками і спеціальною лапкою. Вона одночасно прокладає 2 паралельні лінії і робить зборку.

 

Робота з підручником

Інструкційно-технологічна картка:

«Послідовність виконання зборок ручним та машинним способом».

Зборки роблять на деталях ручним і машинним способом. Виконання зборок і тим,  і другим способом має однакову послідовність дій:

1. На деталі роблять розмітку для стібків – дві паралельні лінії. Перший — на відстані 0,7 см від верхнього краю, другий рядок прокласти поряд із першим на 0,5 см. Строчки не закріплювати, оскільки їхні нижні нитки потрібно буде стягнути.

Відстань між  ними 5мм.

2. Злегка притримуючи тканину, обережно потягніть за кінці ниток строчки доти, поки не підженете до необхідної довжини . Рівномірно розподіліть зборки.

Порада. Витягнуті нитки не зав'язуйте вузликом між собою, а оберніть вісімкою навколо шпильки.

По лініях прокладають прямі стібки або виконують машинні строчки.

4. Закріплення вивченого матеріалу.

Гра «Блеф-клуб» (відповідаємо лише «так» або «ні»)

 

Скажіть:

1.  Зборки можна побачити на  жіночому, дитячому одязі та на  виробах для побуту?

2.   Зборки роблять на деталях ручним або машинним способом?                                                                                                                                        3.  При виконанні зборок ручним способом прокладають машинну строчку?

4.   При виконанні зборок машинним способом прокладають прямі стібки?                       

5.  Щоб одержати зборки, деталь ………….(стягують прокладеними строчками, рівномірно по зрізу тканини)

6.   На деталі роблять розмітку для стібків – ( 3 паралельні лінії).

7.    Відстань   між лініями …………………… (5мм)

8.   Перша строчка від краю тканини на відстані (0,5мм) чи (0,7мм)

 9.  По лініям прокладають …(прямі стібки)…або…(машинну строчку)…

10. Нитки залишають в кінці строчки для того, щоб …(стягувати строчку)

 

Отже, ми вже знаємо що таке зборки і на яких виробах їх можна побачити .

А з чого на вашу думку ми почнемо нашу практичну роботу?   (Відповіді  учнів)

4. Вступний інструктаж

    1. Аналіз інструкційної карти.

    2. Демонстрація прийомів виконання операцій.

    3. Правила техніки безпеки при виконанні машинних та ручних робіт

5. Практична робота . (Самостійна робота учнів)

    1. Поточний інструктаж.

    2. Контроль за організацією робочого місця.

    3. Індивідуальна робота з учнями

    4. Збір даних для заключного інструктажу

Поточний інструктаж:                                                                                                                                                   - Огляд робочих місць учнів;                                                                                                                  - перевірити початок роботи;                                                                                                   - перевірити правильність виконання робіт;                                                                             - перевірити, як учні користуються інструкційними картками;                                          - контроль вчителя за дотриманням учнями правил т/б при роботі;                                    - виявлення труднощів при прокладанні машинної строчки;                                                                                - виявлення труднощів при при рівномірному розподілі зборок;

Перевірка готових робіт учнів:                                                                                                                                                               - Перевірити якість машинної строчки                                                                                                                                                                                         - рівномірний розподіл зборок та їх закріплення.                                                                                                                                          III. Заключна частина.                                                                                       Закріплення вивченого матеріалу.                                                                       Охарактеризуйте фасони  спідниць за малюнком.

Характеристика спідниці

Опис

За призначенням

 

За силуетом

 

За довжиною

 

За кроєм

 

Способом кріплення на фігурі

 

Вид оздоблення

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

 

 Прибирання робочих місць   Заключний інструктаж                                                                                                                                                                                                                             - Аналіз якості виконаних робіт;    -  Мотивація оцінок;                                                                                                                                                                                                           - Демонстрація кращих робіт.                                                                                                  VІ. Підведення підсумків                                                                                                    6.1. Демонстрація кращих робіт.                                                                                             6.2. Аналіз характерних помилок.                                                                                         6.3. Виставлення оцінок.                                                                                                           6.4. Прибирання робочих місць

1

 

docx
Пов’язані теми
Технології, 7 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
18 березня
Переглядів
22
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку