Неповторні
куточки
У к р а ї н и
Манявський водоспад
(Івано-Франківська область, Богородчанський район)
Це одне з чудес прикарпатської природи зачарує вас з першого погляду. Найвищий водоспад на Прикарпатті та один з найвищих в Україні навіть у найбільшу спеку освіжить вас своєю прохолодою. Довкола водоспаду утворився кам’яний каньйон, висота скель якого понад 20 м. Завдяки малому потоку туристів та відсутності інфраструктури поблизу біля водоспаду збереглася первозданна краса. По дорозі до водоспаду Вас супроводжуватимуть прекрасні панорами прикарпатських пагорбів.
Клевань. Тунель кохання.
(Рівненська область, Рівненський район)
Найромантичніше місце Волині — Тунель кохання — є ботанічним феноменом, який знаходиться вздовж залізничної колії між селищами Клевань та Оржів. Сама природа, ніби професійний ландшафтний дизайнер, сформувала зі щільної зарості дерев і кущів стіни та стелю природного коридору. Влітку та восени тунель чіткої аркової форми має особливу красу, від якої перехоплює подих. Кажуть, якщо пара поцілується під час прогулянки тунелем, то їх кохання скріпиться на все життя.
Бакота
(Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район)
Запрошуємо Вас в унікальне древнє місце, де в ХІІІ ст. знаходився найважливіший політично-адміністративний центр Дністровського Пониззя (Поділля). Місто мало свій добре укріплений замок (зруйнований поляками у 15 ст.) та скельний монастир. За легендою, скельний чоловічий монастир у цьому місці заснував Антоній Печерський, який потім переселився на київські гори і заснував там Києво-Печерську лавру. Протягом століть монастир виконував не лише функцію святині. Під час татаро-монгольських набігів у келіях разом з монахами ховалися мешканці міста.
Місто, якого не знищили навали турків, яке оминули голод 1933-го та ІІ світова війна, було поховане у 1981 р. під час будівництва Новодністровської ГЕС, коли мешканців виселили в сусідні міста, а сам населений пункт повністю затоплений водою.
Зараз Бакотою називають частину території вздовж Дністра, де колись був населений пункт. Скельний монастир відновили, розчистивши декілька келій. Біля монастиря всі охочі зможуть напитися унікально чистої та цілющої води з освячених джерел, які в народі називають “Жіноче”, “Чоловіче” та “Сімейного щастя”. Заворожуючої краси природа національного природного парку «Подільські Товтри», на території якого знаходиться Бакота, та унікальний мікроклімат, схожий до ялтинського, приваблює сюди тисячі паломників та туристів. Помилуйтеся і ви мальовничими краєвидами Поділля.
Каньйон Смотрича, Цвіклівці
Річка Смотрич, як ніж масло, ділить колись єдине село Цвіклівці на дві половини — власне сільську та дачне селище. Напевно, це найкрасивіше місце в околицях Кам’янця-Подільського: свої останні кілометри перед впадінням в Дністер річка Смотрич проходить максимально красиво.
Каньйон Тернавки, Врублівці
Каньйон річки Тернавки між селами Китайгород і Врублівці Кам’янець-Подільського району можна добре розглянути хіба що з повітря: береги річки вкриті лісами.
Шацькі озера
Список не міг залишитися без такого цікавого і приголомшливого місця, як Щацкі озера. Вони знаходяться у Волинській області, і вважаються одними з найглибших водойм України. Туристами ж ці місця уподобані вже давно. Це комплекс з понад 30 озер, які оточені лісовими масивами.
Актовський каньйон
Подоба Великого американського каньйону розташована недалеко від міста Вознесенська. Це унікальне поєднання переходів водопадів і водоймищ. Каньйон площею більше 250 га пронизаний особливим мікрокліматом. Це найулюбленіше місце для туристів, що захоплює своїми стрімкими скелями і валунами. В даний час каньйон став національним парком «Бузький Гард».
Локація – територія Первомайського, Арбузинського, Доманівського, Вознесенського і Братського районів
Мертве море
Мало кому відомо, що на території України також знаходиться Мертве море. Це друга назва лемурійського озера, яке знаходиться в Херсонській області. Водна поверхня водоймища має унікальний колір – рожевий. Ще однією особливістю озера є його лікувальні властивості, які визнані людьми по всій території України. Вода з Мертвого моря здатна вилікувати від багатьох захворювань. І до того ж, солоність лемурійського озера більша, ніж у справжнього Мертвого моря.
Локація – Херсонська область, поряд з селом Григорівка, на узбережжі знаменитого Сиваша
Українська Сахара
Олешківські піски – велика пустеля. Одна з найбільш значущих в Європі. Вона простяглася більше ніж на 1612 кв. км, розташована неподалік Херсона. Місцевість по праву можна вважати Сахарою, оскільки в літні спекотні дні температура піску перевищує 75 °C. Українська Сахара розташована на 7 дільницях, на двох з яких з 2010 року розміщено природний парк.
Локація – Херсонська область, станції Раденськ або Великі Копанки.
Українська Венеція
У список цікавих місць також можна внести і справжню українську Венецію. Місто Вилкове, як і Венеція, знаходиться на воді. Стоїть на кордоні з Румунією, де Дунай впадає в Чорне море. Щоб насититися повною картиною і відчути себе справжнім італійцем, досить спуститися на човні Білгородським каналом і потрапити в канал Лілій. Населення міста досить різноманітне і нараховує різні національні групи.
Локація – Кілійський район Одеської області
Урочище Прийма
За 2 км від Миколаєва (Львівська обл.) глибоко серед лісу знаходиться унікальне своїм творенням та історією урочище Прийма. Саме тут знайдено найдавніше поселення неандертальця материкової України типу “мисливський табір”, який знаходився тут близько 46 тисяч років тому. Грот захоплює своєю незайманістю, таємничістю та фантастичним зовнішнім виглядом.
Наша мала Батьківщина
Дякую за увагу!
Любить та бережіть
свою країну!