Матеріали для друку "Кольоровий тиждень"

Про матеріал

Останнім часом набуло популярності проведення “Кольорових тижнів”. Це тематичний тиждень, під час якого учні одівають одяг відповідного кольору, виготовляють вироби, розважаються.

Пропоную деякі матеріали до проведення такого тижня:

  • Емблеми для учнів (видрукуйте їх для кожного учня і щодня прикріплюйте кожній дитині)
  • Таблички на двері (змінюйте їх щодня, щоб усі бачили ваш колір у цей день)
Перегляд файлу

Останнім часом набуло популярності проведення “Кольорових тижнів”. Це тематичний тиждень, під час якого учні одівають одяг відповідного кольору, виготовляють вироби, розважаються.

Пропоную деякі матеріали до проведення такого тижня:

                    Емблеми для учнів (видрукуйте їх для кожного учня і щодня прикріплюйте кожній дитині)

                    Таблички на двері (змінюйте їх щодня, щоб усі бачили ваш колір у цей день)

ЧЕРВОНИЙ

Червоний-символ крові й вогню, бо це – гарячий колір. У ньому – всі сторони життя: з однієї – повнота життя, свобода та енергія; з іншої – ворожнеча, помста й агресивність.

З однієї сторони – це символ любові, а з іншої – символ страждань.

Червоний колір – символ Божої любові до людей, до людського роду, бо Син Божий заради спасіння людства пролив свою святу кров, а після нього – інші мученики за віру Христову.

В ризах червоного кольору правлять священики Службу Божу на Великдень і на честь святих великомучеників….

Стихія червоного кольору – вогонь, а планета – Марс, планета бога війни, для кого проливати червону кров – звичайне явище. Його день – вівторок, бо тоді треба багато енергії для початку і звершення нових справ. А також і четвер, бо цього дня було видано Ісуса Христа на хресні страждання…

Він – колір гарячий, тому його сторона світу – Південь, а пора року – літо, пора доби – день, навіть полудень, а напрям -тільки вверх і вправо, тобто – за палюче-спекотним Сонцем. Туди, де гаряче, де грає-кипить кров…

ОРАНЖЕВИЙ

Оранжевий – символ слави, величі та гідності. В ризах такого кольору священики правлять Службу Божу в усі недільні дні, що приурочені Господеві. …Його стихія – вогонь і Земля, а небесне світило-Сонце. День – неділя, яка приурочена Богу.

ЖОВТИЙ

Жовтий – символ тепла, радощів і поваги. Це – колір золота і стиглого колоса, через які він уособлює Сонячне світло.

Він – колір Божественної величі та слави, тому в жовтих або золотих ризах правлять Службу Божу не тільки по неділях, але й в дні, приурочені пророкам, апостолам і великим святим.

Його стихія – земля, бо на землі він золотить хлібні лани для блага і достатку людей і над Землею піднімає палахке Сонце, як знак Божественної турботи про людей. Його планета – Венера, а день – п’ятниця, бо цього дня від великої любові до людей помер на хресті Син Божий і Людський – Христос, котрого зрадили і віддали на страждання. Так через Венеру і п’ятницю переплелись любов і страждання, зрада і розлука – в усьому цьому проглядається жовтий фон…

Він може мати і суперечливе значення: з однієї сторони, це – колір Сонця і золота, як застиглого сонячного променя, а з другої – колір опалого листя та достиглих хлібів, що означає завершення, кінець, а інколи і загибель. Тому, знаходячись біля золотого кольору, він разом з ним посідає центр світу, але схиляється до Заходу, де осінь; його напрям – вверх, як кольору Сонця, і, водночас, вниз і назад, як кольору стиглості; його стихія – вогонь, як кольору Сонця і золота, і, разом з тим, земля, як основа стиглих хлібів.

ЗЕЛЕНИЙ

Зелений – символ природи і молодості; він –«міст» між двома протилежними кольорами веселкового спектру -гарячим червоним і холодним синім. А тому виступає кольором надії на злагоду, мир і спокій.

Однак його перебування на межі протилежних кольорів свідчить також і про його недовершеність, недозрілість. Але це – вже плюси та мінуси молодості…

… Сам він – це синтез жовтого і голубого, через які на ньому сходяться червоний і синій. Через це саме в зелених ризах правлять Службу священики на честь праведників, котрі здійснили подвиги в ім’я Господа, віри і церкви, а також на Вербну Неділю і на Трійцю.

…Зеленим кольором, як поєднанням жовтого і голубого, стверджується, що людська вірність і відданість Богу (жовтий колір) підносить людину до Небес (голубий колір), що приносить в її душу спокій (зелений колір).

…Його дні – понеділок і субота, які так сходяться до неділі, як протилежні спектрові кольори – до зеленого. Його стихії — вода і повітря, без яких не буває зеленого світу і зеленого кольору…

Він – колір «компромісний», тобто колір злагоди між «червоним» теплом та «синім» холодом. Зелений колір опановує широкий простір між спекотним Півднем та прохолодним Заходом, а в часі – від весни до осені, коли поступається жовто-золотим барвам осіннього листя…

СИНІЙ

Синій – символ вірності, довір’я і безконечності. Як безконечними бачиться морська далечінь і небесна глибина. Він настільки серйозний, що аж холодний. Його серйозна холодність зближується з Божественною Істиною, яка вічна і непорушна. Як і голубий, він символізує Святі Небеса, людську праведність і чисту духовну відданість людини своєму Творцю і Судді, Владиці Небес і Світу.

…Його стихія – вода, котра не тільки сама синя, але й змикається із синім небом… В ньому – і фарби моря, і прохолода землі. То його стихії – і вода, і земля. Його сторона світу – Захід, бо там Сонце перестає бути спекотним; пора року – осінь, бо саме вона припиняє «ненависну» червону спеку; пора доби – вечір, коли синьо-сиві тумани вистуджують нагріту протягом дня землю; а напрям – назад, до неквапливого спокою…

ФІОЛЕТОВИЙ

Фіолетовий – особливий символ, бо поєднує в собі два протилежних кольори – гарячий червоний і холодний синій. Червоний – символ Христової крові й

Воскресіння; синій – символ Небес. В загальному: пролита на розп’ятті червона кров відкриває шлях до праведних Небес.

Саме тому Службу Божу, приурочену Хресту Господньому, правлять священики у фіолетових ризах…

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Чабан Галина Любомирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Омельяненко Олена Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pdf
Додано
17 березня 2018
Переглядів
11540
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку