Методична розробка позакласного заходу з англійської мови
«Європейський вояж / The European Voyage»
ПЛАН ЗАХОДУ
Цілі:
Методична: ознайомити студентів з географічними особливостями країн Європи повторити назви усіх європейських країн і їх столиць.
Дидактична: розвивати інтерес до вивчення географії та історії країн Європи. Активізувати інтелектуальні здібності студентів, пам’ять, мислення, уяву, удосконалювати загально навчальні вміння.
Виховна: прищеплювати повагу до європейської культури, традицій, звичаїв, розширити світогляд студентів.
Вид заняття: віртуальна подорож.
Міждисциплінарні зв’язки: географія, історія, всесвітня література, культурологія.
Технічні засоби навчання: комп’ютер, мультимедійний діапроектор, відеоматеріал.
Привітання.
Перевірка готовності студентів до сприйняття матеріалу.
ІІ. Вступ.
Розповідь про святкування Дня Европи (5 та 9 травня) та Дня Европи в Україні.
Щорічно, починаючи з 2001 року, 26 вересня відзначається Європейський день мов (European Day of Languages). Мета даного свята - підтримати мовне розмаїття, двомовность кожного європейця, розвивати викладання різних мов у світі і сприяти їх вивченню. Свято було проголошено Радою Європи за підтримки Європейського союзу (ЄС) під час Європейського року мов у 2001році.
ІІІ. Основна частина
Повідомлення теми заходу, формування мети та основних завдань, мотивація пізнавальної діяльності.
Зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою. Знання хоча б однієї іноземної мови вважається нормою. «Вивчаємо мови протягом усього життя» / Lifelong language learning - такий девіз був проголошений ЮНЕСКО в 21 столітті.
Актуалізація опорних знань:
У Світі налічується 6000-7000 мов. В Європі існує близько 225 корінних мов, що становить близько 3% від світових в цілому. У своєму повсякденному житті європейці часто стикаються з іноземними мовами. Мови постійно знаходяться у взаємному контакті і впливають одна на одну в багатьох відносинах. Мовна картина Європи істотно збагатилася з другої половини 20 століття, коли в результаті масової економічної і політичної міграції практично у всіх європейських країнах, особливо в їх столицях, стала чутися мова багатьох народів світу. В одному тільки Лондоні говорять на близько 300 мовах (арабська, турецька, курдський, Бербер, хінді, пенджабі і т.д.). Сьогодні в європейських інститутах Євросоюзу офіційно рівноправно використовуються 24 мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латвійська, литовська, мальтійська, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, хорватська, чеська, шведська, естонська.
Література
ДОДАТОК А
French borrowings in English
Officer
Pistol
judge
justice
restaurant
table
Italian borrowings in English
Bravo
Cello (from Italian violoncello)
Spanish borrowings in English
rancho
rodeo
breeze
canyon
tornado
alligator
cockroach
mosquito
macho
matador
patio
plaza
tango
armada
cargo
mojito
piña colada
tequila
vanilla
German borrowings in English
Fest, festival