|
Тема: Ми - різні , але ми -єдині !
Мета:
• розширити знання учнів про історію України;
• донести до учнів необхідність збереження культурної спадщини Батьківщини;
• донести важливість збереження патріотичного духу у кожного громадянина;виховувати культуру взаємовідносин між людьми у щоденному житті, повагу до традицій і звичаїв;
• сприяти розвитку пізнавального інтересу до історії країни , її національного складу
Обладнання: плакати , зал прикрашений повітряними кульками, національними символами України, національні костюми .
проектор, комп’ютер, записи музики, мультимедійна презентація, відеоролики.
Місце проведення: класна кімната
Хід заходу І. Організаційний етап.
Учні та гості розміщуються в класній кімнати . Лунає пісня «Лише у нас на Україні»
ІІ. Мотивація навчально-виховної діяльності учнів. Оголошення теми заходу.
Класний керівник Доброго дня!
Ми раді вітати Вас у цьому залі. Ми - усі різні , кожен із нас особливий та неповторний , своєрідний та унікальний .
Бог наділив нас різними талантами та здібностями , мріями та прагненнями.
У нас різний колір очей та волосся , індивідуальний характер і свій ні з ким не схожий світогляд .
Можливо ми навіть живемо на різних територіях : у Львові або Донецьку , у Києву чи Запоріжжі . Розмовлямо різними мовами , але водночас ми розуміємо один одного — бо єдиний народ , одна Україна і це те , що нас об'єднує !
Вірш читає Найдьонова Марія Молюсь за тебе, Україно, Молюсь за тебе кожен час, бо ти у нас одна-єдина, - Писав в своїх віршах Тарас.
Молюсь,- казав він, щоб у тебе
Не було між людьми війни,
Щоб завжди було чисте небо На нашій стомленій землі.
Щоб завше у садку смерека
Весняним квітом під вікном цвіла
І прилітали з вирію лелеки
Щоб гомін хвиль послухати Дніпра!
ІІІ. Основна частина заходу
Ведучий 1
Україна — це отча земля, рiдний край, де ми народилися. Широкi i чарiвнi простори, прекраснi села i мiста. Могутньо котить до Чорного моря сивi хвилi найбiльша рiчка України — Днiпро. Буйною зеленню шумлять на його берегах сади, лiси. Золотистим морем розливається безкраїми нивами жито-пшениця. Класний керівник
У духовному й політичному житті кожного народу є визначні події й роки, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль країни у світі.
Ми свідки історії, історія – це ми… Це наш клас , це наше село Розумівка , музей , участь класу в різних шкільних та класних справах .
Перегляд презентації :” Історія - це ми”
Навіть ті, хто ніколи не чув про існування України, або був лише знайомий з назвою нашої країни, скажуть: «Вааа! Так я знаю Україну!». Чим же особлива наша Батьківщина? Що так звеличує її серед інших країн світу?
Ведучий 2
Простір землі, заселений українським народом великий. Щоб його перетнути, потрібно пішки йти із заходу на схід 90 днів, долаючи щодня по 30 км.
У 1919 році відбулося возз’єднання українських земель, проголошено Акт злуки. У 1922 році Українська республіка ввійшла до складу Радянського союзу. Сучасна держава Україна утворилась в результаті розпаду Радянського союзу 1 грудня 1991 року.
Класний керівник
Поняття Батьківщини росте разом з вами, збагачується новим, усе глибшим змістом. Нещодавно воно для вас обмежувалось рідною хатою, де вперше пізнали любов та опіку мами і тата, ласку бабусі, мудрість дідуся, тепло родини. Проминуло раннє дитинство — і вже стежинка від хати повела вас до школи. Саме тут відкрили для себе, що ви не просто діти своїх батьків, а ще й українці, а Батьківщина наша — Україна, велика і прекрасна.
Ведучий 3
Україна — одна з найбільших держав Європи. За офіційною статистикою на 1 січня 2014 року в Україні проживає 45,5 мільйонів осіб. За цим показником Україна займає 29 місце у світі. Оскільки це велика країна, то живуть у нiй люди різних національностей, загалом понад 100 націй.
Звучить Гімн різних національностей
Ведучий 1
Мова відіграє важливу роль не лише у становленні націй, але й у житті кожної людини, адже слова мають свою енергетику, а отже – чинять вплив на нас із вами. Вчені давно дійшли висновку, що найкращі рослинні продукти для людини – ті, які виросли у її країні. Таку їжу людський організм засвоює значно краще, аніж закордонну. Те саме можна сказати й про мову .
Однак найголовнішою ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність. Пригадаймо слова Панаса Мирного: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це мова. Ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, і розум, і досвід.» Ось як про це свого часу сказала Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову».
Цікаве про українську мову свого часу писав філолог Михайло Красуський. Згідно з його науковою працею «Давність української мови» (1880 рік), наша мова – першооснова багатьох мов Європи та Індії. Ці дослідження привели до висновку, що українська мова старша, аніж латинська, грецька чи старослов’янська.
Українська мова – це святі скрижалі української нації, тому її слід берегти, пишатися нею, завжди пам’ятаючи про ї значення, про її рятівну, цілющу, відроджуючи силу:
Ми з нею відомі усюди,
Усе, що треба, нам є А хто свою мову забуде, Той серце забуде своє.
Вона, як зоря пурпурова, Що сяє з небесних висот. І там, де звучить рідна мова, Живе український народ.
В.Сосюра
Ведучий 2
Українська пісня — це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості.
Пісня у виконанні Сучкової Олександри «Як у нас на Україні».
Класний керівник
Слава країни – це не лише її територія, мова, природні багатства, а головне – люди, які своїми здобутками прославляють країну на весь світ. Слід згадати найвидатніших з поміж тих, чиї імена назавжди увійшли в історичну пам'ять, у душу народу українського.
Ведучі 1,2
Тарас Григорович Шевченко – український поет, філософ, письменник, графік, художник, політик, громадський діяч, і, як кажуть самі українці, духовний батько сучасного українського народу.
Григорій Сковорода – педагог, поет, просвітитель, філософ, автор трактатів, байок, пісень.
Микола Лисенко, український композитор, автор опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер і оперет, народився в 10 березня 1842 році в Полтавській губернії.
Михайло Грушевський – історик, організатор української науки, професор, автор ілюстрованої історії України.
Борис Патон всесвітньо відомий вчений у сфері металургії і технології металів, академік, президент Національної АН України, автор технології зварювання тканин.
Микола Амосов – видатний український лікар, вчений у сфері серцево-судинної хірургії, біокібернетик.
Відомі українські спортсмени:
Сергій Бубка (стрибки з жердиною) і Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика) із Донецька, Оксана Баюл (фігурне катання) із Дніпропетровська, Яна Клочкова (плавання) із Сімферополя, Олег Блохін і Андрій Шевченко (футбол), Ірина Дерюгіна і Анна Бессонова (Київ) (художня гімнастика).
Відомі українці в мистецтві:
Із сучасних зірок в усьому світі стала відомою українська співачка Руслана (Руслана Лежичко), яка в 2004 році виборола перемогу на конкурсі співаків Євробачення.
Ольга Куриленко, остання дівчина Джеймса Бонда, яка сьогодні мешкає в Лондоні, також народилася в Україні в місті Бердянськ. Вона відома ролями в кіно і участю в рекламі кави Сarte Noire.
Ще одна всесвітньо відома красуня, акторка, модель і модельєр Міла Йовович народилася в Києві. Відома ролями в кіно і участю в рекламі Revlon i l’Oréal.
Класний керівник
У кожного народу є свої національні здобутки. Україна славиться гарними вишивками . Придивіться уважніше і Ви побачите вишиванку хрестиком в інтер'єрі, вишиті сорочки часто можна побачити в гардеробах відомих акторів, телеведучих, спортсменів.
Вважається, що основне призначення вишивки — прикрашання одягу та насправді вишивка несла і несе більш окультний характер. Вишивки — це в першу чергу обереги від усього поганого, а саме: від блискавки, від бездітності, від неврожайності, від нещастя та інших чар зловмисних людей. Розміщення вишивки було невипадковим. Наприклад, в одязі орнамент розташовувався там, де відкривався доступ до тіла, а саме — в низах рукавів, на горловині або комірі, подолі одягу. Кожен колір несе своє значення, кожна фігура у вишивці усе несе своє значення, свою ауру, свою енергетику.
Вишивкою захоплюються і наші учні та їх рідні .
Ведучий 4
Український танок займає значне місце серед культурних надбань нашого народу. Широка популярність українського танка в нашій країні та за кордоном пояснюється невичерпним багатством тем і сюжетів, щирістю, життєрадісним запалом, гумором. У танцювальних образах розкривається національний характер народу, відображаються явища, взяті безпосередньо з його побуту.
Зустрічайте учнів з сучасним танком. (Номер художньої самодіяльності)
ІV. Підведення підсумків виховного заходу.
Класний керівник
Наш народ добре знає ціну миру, мирного життя.
Мир – це ранок, повний світла та надій.
Мир – це квітучі сади.
Мир - та повний колос на ниві.
Мир – це шкільний дзвоник.
Мир - це школа, у вікнах якої – сонце.
Мир — коли ти прокинувся і знаєш , що в тебе попереду прекрасний день.
Мир - коли тобі нічого не загрожує .
Мир - коли всі твої мрії здійсняться.
Мир — коли ти щасливий .
Україна багатонаціональна, багатомовна, ми — різні , але Україна - єдина. Пам’ятаємо, не забуваємо і цінуємо нашу Батьківщину.
Збережемо наш патріотизм, віру та силу духу , єдності для наступних поколінь.
Демонстрація відео «Україна прекрасна». Грицкан
Класний керівник : Ми бажаємо вам великого щастя та мирного неба над головою.
Ми пропонуємо нашим гостям написати побажання та прикріпити