Мобільний телефон в школі: все за і проти
Сьогодні важко уявити собі дитину шкільного віку без мобільного телефону. Ажде саме він дозволяє батькам тримати дітей під контролем і у важкій життєвій ситуації швидко прийти на допомогу. А так чи потрібен телефон учневі в школі?
Багато батьків спантеличені тим, яке ж рішення буде вірним: залишити телефон дитини вдома або ж дозволити йому взяти його з собою в школу. З огляду на актуальність цього питання, перед прийняттям такого рішення варто ознайомитися з усіма плюсами і мінусами використання телефону в школі.
Плюси використання телефону в школі
Основними перевагами використання телефону в школі можна виділити:
--- Відсутність незручностей. Раніше, щоб повідомити своїй дитині термінову інформацію, батькам потрібно було кидати всі свої справи і мчати в школу, розшукуючи там своє чадо. Однак, з появою мобільних телефонів, можно зателефонувати своїй дитині в будь-який момент, тим самим заощаджуючи масу свого дорогоцінного часу.
--- Безпека. У разі появи на шляху дитини різних небезпек, він може моментально звернутися за допомогою в необхідні служби, використовуючи свій мобільний телефон. Наприклад, викликати поліцію або ж швидку допомогу.
--- Додаткові функції телефону. Сучасні телефони снащени величезним спектром різних додаткових інструментів. Це і калькулятор, і камера, і замітки, і інтернет. Всі ці функції здатні допомогти школяреві в процесі навчання. Наприклад, за допомогою камери можна сфотографувати завдання прямо з дошки, або ж записати важливу інформацію в нотатках, коли під рукою не виявиться ручки.
Мінуси використання мобільного телефону в школі
Головні недоліки використання телефону в школі:
1. Відволікання від навчального процесу. Сучасні мобільні телефони дійсно мають величезний спектр різноманітних функцій, однак, не завжди вони використовуються школярами на благо. Наприклад, учні можуть сидіти в інтернеті прямо під час уроку, відволікаючись, а часом і повністю випадаючи з навчального процесу.
2. Шахрайство. Можливості сучасного мобільного інтернету також можуть бути використані з метою справжнісінького шахрайства. Школярі досить часто шукають відповіді на завдання своїх контрольних та іспитів зовсім не в своїй голові, а в пошуковій системі власного гаджета.
3. Зброя проти вчителів. Камера телефону може бути використана школярами не тільки з благими намірами, але і стати справжньою зброєю проти вчителів. Пов'язано це з тим, що багато школярів можуть робити фото та відео своїх вчителів, викладаючи їх потім в інтернет з метою глузувань.
--- І ще одна проблема носить медичний характер. За даними фахівців у сучасних школярів часто зустрічаються болі в суглобах і м'язах, з’являються проблеми із зором і слухом. Але, мабуть, найбільша шкода від випромінювання, що виходить від мобільників. Багато батьків вручають їх своїм дітям, коли тим ледь виповнюється вісім. Але ж відповідно по дослідним даним, часте використання телефонів може стати причиною ракових захворювань, медики вважають, що батькам не варто балувати своїх дітей, купуючи сучасні гаджети і надаючи необмежений доступ до них.
Мобільний телефон дійсно є спірною річчю для школяра. З одного боку, він і правда має масу переваг, з іншого ж має і багато недоліків. Саме тому, я вважаю що правильне рішення в питанні необхідності використання телефону в школі, можуть прийняти лише батьки, спираючись на особисті якості своїх дітей.