На день народження до ведмедика
Мета: навчати дітей знаходити предмети певного кольору у навколишньому середовищі,вчити дітей прийомам аплікації,наносити клейстер на геометричну форму,прикладати її намощеною клейстером стороною до паперу,наклеювати зображення геометричних фігур на папір,притискаючи його долонею і розгладжуючи серветкою. Закріплювати просторове орієнтування(праворуч,ліворуч). Розвивати вміння:розрізняти поняття «колір», «форма». Розвивати дрібну моторику,творчу уяву, мислення; сприяти розвитку самостійності,виховувати цікавість до занять з аплікації.
Індивідуальна робота: з Міланою,Ванею,Артуром.
Попередня робота: розглядання посуду - якими візерунками він прикрашений.
Матеріал: іграшкова іграшка Ведмедик,форма чашки,вирізана з кольорового паперу,геометричні фігури: круг, трикутник, квадрат для прикрашення,пензлики,клейстер,серветки,музичний супровід до заняття.
Хід заняття
Заходять діти до групи.
Вих.: Діти подивіться,скільки до нас прийшло гостей. Давайте з ними привітаємось(діти вітаються) Сідайте на стільці. (Стук в двері).
Хто це до нас прийшов?(відчиняю двері). Діти , подивіться до нас завітала мама-Ведмедиця. Добрий день, мама-Ведмедиця!(діти вітаються).
В мого синочка-ведмедика день народження. До нього прийдуть друзі, а в мене не вистачає чашок.сама не впораюсь.Ви мені допоможите?
Вих: допоможемо мамі- ведмедиці. Вона принесла чашку. Подивіться якого вона кольору( відповіді детей).
А посередині смужка якого кольору? (Відповіді дітей)
Я хочу ось такий малюнок( розглядають зразок, показує указкою на першу геометричну фігуру.)
- Що це, діти?( Круг)
Вих: якого він кольору?( відповідь дітей)
А це що?( трикутник)
Якого кольору?( відповіді дітей)
Вих: А це що, діти?( квадрат)
Вих: Якого кольору квадрат?(відповіді дітей)
Вих: Молодці.
Зверніть увагу, що круг, трикутник, квадрат розташовані на жовтій смужці одна біля одної на однаковій відстані. А тепер подивіться,як я буду викладати на своєму аркуші.
Беру чашку,знаходжу жовту смужку і послідовно викладаю трикутник посередині, зліва круг ізправа від трикутника квадрат.
Пропоную вам сісти на місця, дістати з тарілочки трикутник,круг, квадрат та викласти, як у мене.(Діти викладають).
Ви молодці, добре виклали, але щоб визерунок тримався на аркуші його треба приклеїти. Для цього я беру пензлик .Ось так його тримаю,подивіться. Пальчик ось цей у мене на пензлику,а ці два пальчики підтримують його. Я набрала на ворс клейстер та накладаю ось так його на форму, щоб пензлику не було «боляче», знаходжу середину жовтої смужки, прикладаю трикутник і притискаю серветкою.Тепер зліва та справа розташовуємо круг та квадрат. Ось,яка у мене вийшла робота.
Ваші пальчики мабуть втомилися. Хай вони відпочинуть.
Пальчикова гімнастика.
А тепер ,діти,беріть пензлики і починайте працювати.( включаю спокійну музику) Діти виконують роботу.
Ведмедиця:Ой, які ви молодці, які гарні у вас вийшли чашки. мої козенята будуть дуже раді такому подарунку
Вих: Пригадайте якого кольору наклеювали трикутник?( відповідь дітей)
А якого кольору круг?( відповідь дітей)
А якого кольору квадрат?( відповідь дітей)
Вих: А що ми прикрашали?( чашки).Молодці діти, я вами дуже задоволена .
Ведмедиця:Ви мені допомогли з подарунками для козенят. Дякую вам за прикрашені чашки пішла дарувати їх своїм козенятами зайде
Виставка робіт.