Навчальний проект «Ведмедики на пiвночi»
Мета уроку:
Дидактична. Виявити рівень знань і вмінь учнів з теми «Теплові явища»
Навчальна. Закріпити знання з тем «Теплові явища», «Види теплопередачі», здійснити поточний контроль знань учнів з метою корекції; продовжити формування вмінь і навичок учнів розв’язувати фізичні задачі, застосовуючи набуті знання.
Розвивальна. Розвивати логічне мислення учнів. Учні повинні навчитися здобувати інформацію під час планування, проведення і аналізу результатів виконання проекту.
Виховна. Викликати цікавість до вивчення предмету.
Тип уроку: урок закріплення знань.
Обладнання: навчальна презентація, комп’ютер.
Методи проведення уроку: бесіда, робота в групах, прийом оцінювання (самооцінювання, підсумкове оцінювання).
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Я чую і я забуваю.
Я бачу і я пам’ятаю,
я роблю і я розумію.
Конфуцій.
Усміхніться всім навколо: небу, Сонцю, добрим людям,
І тоді обов’язково наш урок цікавим буде.
А чи хочете дізнатись, що сьогодні може статись?
Ну, то всядьтеся зручніше, і працюємо скоріше.
«Ніколи не беріться за наступне, не засвоївши попереднього» – застерігав відомий фізіолог І.П.Павлов. То ж давайте перевіримо, як ви засвоїли матеріал попередніх уроків.
ІІ. Розминка.
Фронтальне опитування
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Встановіть відповідність:
А) r; 1) питома теплоємність речовини;
Б) с; 2) питома теплота згоряння палива;
В) q; 3) питома теплота пароутворення і конденсації;
Г) λ. 4) питома теплота нагрівання;
5) питома теплота плавлення.
Установіть відповідність між тепловим процесом, який відбувається з певною речовиною, і формулою для визначення кількості теплоти, що виділяє речовина в ході цього процесу.
1. Вода в калюжі перетворилася на лід. 2. Господар запалив дрова в каміні. 3. Над річкою утворився туман. |
а) б) в) г) |
Відповідь: 1 – а; 2 – в; 3 – б.
ІV. Узагальнення та систематизація навичок.
Дітям задані вправи логічного характеру. Діти працюють за принципом «Один за всіх, і всі за одного».
Запитання для фізкультхвилинки.
(Якщо відповідь «так » ви встаєте, якщо відповідь «ні» сидите.)
V. Підбиття підсумків
Інтерактивна вправа «Результат»
Учні по черзі роблять висновок про те, чого вони навчилися на уроці, якого результату досягли.
VІ. Домашнє завдання. §10-15 вправа №15 (4)
Пояснити , що означає японське прислів’я «Дощ пройде – земля висохне».
А тепер давайте відгадувати загадки. (Додатково)
1. Мене в годині шістдесять (хвилина)
2. Пані крижана із стріхи
Ноги звісила для втіхи.
А як сонце припече –
Пані плаче і тече (бурульки)
3. Взимку скляр прийшов на річку
Наче склом покрив водичку.
Бавитися там не слід –
Бо крихкий на річці … (лід)
4. Щось кружляє, наче пух,
Наче зграя білих мух,
Та додолу опадає,
Все ретельно укриває (сніг)
Хоч не бачиш – споживаєш (повітря)
6. На хвилинку в землю вріс
Кольоровий диво-міст (веселка)