НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНИЦЬКЕ ЗАВДАННЯ
Назва навчально-дослідницького завдання |
ПРОБЛЕМИ ЕКОЛОГІЇ У ВОЛОДИМИРІВЦІ |
Вік дітей, на який розраховано виконання завдання |
Діти молодшого шкільного віку |
Напрям пізнання |
Барви пізнання ПОВІТРЯ |
Автор навчально-дослідницького завдання |
Погорєла Тетяна Миколаївна, учитель початкових класів Володимирівської філії Ганнівського ліцею Петрівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області |
Використана література |
- |
Предмет дослідження |
Людина хоче бути здоровою, та її здоров΄я повністю залежить від природи. |
Мета дослідження |
Бережливе відношення до природи. Усе в природі взаємопов΄язано. Спостережлива людина пізнає секрети й закони природи, які допоможуть їй у житті. |
Гіпотеза (припущення) дослідження |
Ми вважаємо, що проблеми екології у Володимирівці залежать від самих жителів села. Усе в природі взаємопов'язано. Потрібно любити природу — і вона відплатить тим самим. |
Обладнання та матеріали |
Фотоапарат |
Хід дослідження
Серед степового роздолля причаїлося невеличке село Володимирівка. Воно прекрасне у будь – яку пору року.
Ми звернули увагу на те, що на території села все частіше стали появлятися смітники, покинуті будинки, до яких нікому не було справи. Жителі села не дуже замислювалися над проблемою екології, сміттєвих звалищ і зносили свій малосимпатичний вантаж туди, куди було зручно.
Ми з дитинства звикли до того, що чистота — запорука здоров'я. І нам важко уявити, на що може перетворитися наше село через бездумне ставлення до питань забруднення навколишнього середовища.
Ми довідалися: спеціалісти підрахували, що якщо сміття не знищувати, то через 10— 15 років воно покриє Землю шаром товщиною 5 метрів. То це саме чекає і наше село?
Для звалищ тільки невиробничих відходів відводяться десятки гектарів. При цьому забруднюються грунт, повітря, підземні води.
Усі знають, що не можна спалювати відходи. Це завдає шкоди людському здоров'ю, бо під час спалювання поролону, лаків, фарби, пластмаси в повітря виділяються дуже отруйні гази.
Ми довідалися, що село Володимирівка, відповідно до географічного місця розташування, вже давно знаходиться в зоні екологічного лиха. Великий вплив на екологію села мають підприємства міст Жовтих Вод та Кривого Рогу, а також не захороненні радіовідходи заводу «Електрон», що знаходяться під відкритим небом та стічники промислових вод, що розташувалися в Щербиновій Балці. Сьогодні ситуація в селі надзвичайно загострилася і викликане це загострення не лише діяльністю наших сусідів, а й нашою байдужістю і бездіяльністю.
2. Ми пройшлися вулицями нашого села і зафіксували місця скупчення смітників.
На вулиці Спортивній
На вулиці Центральній
Розпитавши старожилів нашого села, ми довідалися, що радгоспом «П’ятихатським», який займався зерно – молочним господарством, було збудовано декілька складів для зберігання мінеральних добрив. Ряд працівників доглядали за станом приміщень та мінеральних добрив, які в них знаходилися.
З розпадом Радянського Союзу радгосп, як і інші господарства держави, потрапив в економічну кризу. Брак коштів призвів до зменшення використання добрив до мінімуму. Про склади і залишки старих добрив в них забули.
Через деякий час зникли двері на приміщенні складу. Дощ і сніг почали забивати склад. З нього через балку в річку Зелену, що несе свої води до Інгульця, понесла тала і дощова вода суміші розчинів старих добрив.
3. З даними наших спостережень ми звернулися до голови Ганнівської сільської ради Цапенко Ніни Степанівни, яка нас вислухала і пообіцяла допомогти. Дану обіцянку вона виконала. На місці руїн будику та смітників появилася чудова дитяча площадка.
Було Стало
Слід відмітити і те, що ТОВ «Агрофірма П΄ятихатська» в особі генерального директора Поворознюка Олександра Григоровича взялося за реставрацію старих будинків.
Було Стало
Учні школи разом з жителями всього села взяли участь у створенні парку «Небесна сотня». Раніше тут були будинки, які з часом зруйнувалися. Люди на цьому місці зробили смітник. Це не подобалося нам. І тому ми з великим задоволенням тут садили дерева та розбивали квітники.
Ми задоволені, що залишки хімічних добрив вивезли. Стіни складу розібрали. Місце, де стояв хімсклад розрівняли бульдозерами і планують там посадити дерева.
4. Здоров'я людини — це глобальна проблема сучасності. Здоров'я людини залежить від чистоти повітря, режиму та якості харчування, умов життя і роботи, відсутності чи наявності шкідливих звичок.
Отже, щоб бути здоровою, кожна людина повинна дбати про охорону води, повітря, дотримуватися правил особистої гігієни та санітарно-гігієнічних норм на території, що її оточує.
Щоб урятувати людство від екологічної катастрофи, багато чого необхідно зробити, але, перш за все, необхідно почати зі своєї свідомості: розуміти, коли і якої шкоди завдаємо природі, частиною якої ми є, і яку користь ми можемо принести.
Кожен із нас повинен запам'ятати й неухильно дотримуватися правил поведінки в природі, перш за все, щоб не нашкодити собі.
ВИСНОВОК. Потрібно любити природу — і вона відплатить тим самим. Усе у природі взаємопов'язано. Спостережлива людина пізнає секрети й закони природи, які допомагають їй у житті.
Не залишайтеся байдужими до екологічних проблем: почніть із себе, залучіть друзів, просвітіть незнайомих — і ваші зусилля не залишаться марними.
1