Новорічний квест для учнів 4 класів
Тема: Новий рік
Мета: навчити дітей комадної роботи, розвивати комунікаційні навички, виховувати любов до традицій новорічного свята.
Хід заняття
Ведуча (вчитель): Добрий день вам любі діти! Добрий день вам любі гості! Ми сьогодні тут зібралися не випадково. Бо сьогодні в класі свято, щиро вітаю вас на ньому!
Ви знаєте що сьогодні я знайшла. Ось якийсь лист. Написано учням 4 – в класу. Це напевно вам! (хтось з дітей читає лист).
ДОБРИЙ ДЕНЬ!
ПИШЕ ВАМ ДІД МОРОЗ. Я ЗНАЮ, ЩО ВЕСЬ РІК ВИ БУЛИ ГАРНИМИ ТА СЛУХНЯНИМИ. ТОМУ ПРИГОТУВАВ ДЛЯ ВАС СЮРПРИЗ, АЛЕ ДЕ ПОКЛАВ ЙОГО НЕ ПАМ’ЯТАЮ. ДУЖЕ МЕНИ ЧЕРЕЗ ЦЕ СОРОМНО, АЛЕ Я ЗНАЮ, ЯКЩО ВИКОНАТИ ВСІ МОЇ ЗАВДАННЯ, ТО ВИ САМІ ЗМОЖЕТЕ ЗНАЙТИ МІЙ СЮРПРИЗ! БАЖАЮ УСПІХУ!
На дошці висять завдання в кольорових конвертах.
ЗАВДАННЯ 1: загадки.
Швидкий, як вітер. Взимку – білий.
Живе в лісах та на ланах.
Як сніг зійде, так стане – сірий.
Не їсть ні звірів, ні комах.
Боїться він вовків, лисиць,
Собак мисливських та рушниць.
Задовгі вуха, хвостик куций…
Очима косить, накінець…
То хто ж це? …….. – стрибунець!
відповідь -ЗАЯЦЬ
У зимку хто, Скажіть мені,
Малює квіти На вікні?
(Мороз)
Літа на волі, та не птиця.
(вітер)
Невеличкі дві хатини,
В них м’які і теплі стіни.
По п’ять братиків малих
Прожива в хатинах тих. (Рукавички)
Без пилки, без сокири, а мости будує.
(мороз)
Хто малюнок на вікні Уночі зробив мені
(мороз)
Вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає.
(сонце)
Не звір, а виє
( вітер )
Кручу, гуркочу, знати нікого не хочу
( хурделиця )
Стало біло навкруги –
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я — ….
(Зима)
Сніг на полях
Лід на річках.
Метелиця гуляє.
Коли це буває?
(зима)
Мірошниця біла-біла, беручка до свого діла,
сіє, віє, меле та по землі муку стеле.
Хто ця мірошниця?
(Зима)
Сніг на полях, лід на річках, хуга гуляє,
коли це буває?
( взимку )
Біла морква взиму росте
(бурулька)
Росте вона зимою
Донизу головою
Тонеькою,
Прозорою,
Біло-голубою.
(бурулька)
Без сокири, без цвяхів на річці місток вимостив
( мороз )
Взимку вітер дме холодний, я блукаю
злий й голодний
( вовк )
З гілки на гілку стриба, як комашка,
легка й моторна, та проте не пташка
( білка )
Взимку — білий, літом — сірий
( заєць )
Між берегів текла, текла,
Мороз зміцнів – під скло лягла. (річка)
На дворі горою, а в хаті водою
(сніг)
Я падаю на ваши хати.
Я білий-білий, волохатий.
Я приліпаю вам до ніг
І називаюсь просто….
(сніг)
Як цей білий цукор зветься,
Що із хмар взимі трясеться?
(сніг)
Зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла,
Поки ніс її сюди, стала краплею води.
(сніг)
Біла скатертина всю землю вкрила.
(сніг)
Біле, а не цукор, м”яке, а не вата,
без ніг, а йде.
(сніг)
Ой, за лісом за пралісом біла
сукня висить.
(сніг)
Біле, як сорочка,
Пухнасте, як квочка.
Крил немає,
А гарно літає.
Що це за птиця,
Що сонця боїться?
(сніг)
В огні не горить, у воді не тоне
( льод )
В небі хмарка пролітала, білий пух розсипала,
він на землю міцно ліг, називають його…
( сніг )
Прозорий, як скло, не вставиш у вікно
( льод )
Восени не в”яне, а взимку не вмирає.
(ялинка)
Плету хлівець на четверо овець,
А на п”яту окремо.
(рукавичка)
Влітку відпочивають, взимку дітей катають.
(санчата)
За селом була вона
Вся блискуча, чарівна,
По слизьких її боках
Їдуть діти в саночках.
(ковзанка)
По стежині, по дорозі
Бігти я у них не в змозі,
По снігу не йдуть як слід:
До вподоби – тільки лід.
(ковзани)
Рукавом махнув – дерева нагнув.
Гуляє в полі, та не кінь
(вітер)
Прийшла до нас бабуся
У білому кожусі.
Поля причепурила —
Пухнастим снігом вкрила.
Вгадайте — хто вона
Бабуся чепурна?
(Зима)
Стало біло навкруги —
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я….
(Зима)
Холодна, біла,
Ліс оголила,
Скувала річку,
Струмок спинила.
(Зима)
Взимку вкрили ми навкруг
Ліс, дорогу, поле й луг,
А як сонце припече —
Ми струмочком потечем.
(Сніжинки)
Узори вишиває
Без голки і без нитки.
Улітку спочиває,
А взимку — дуже рідко.
(Мороз)
Прийшов до нас гість
та зробив нам міст
без сокири, без долота —
швидка й міцна робота.
(Лід)
Прийшла баба з вітрами
Та з білими снігами.
Привела з собою
Діда з бородою.
(Зима і Дід Мороз)
Гуси пір»я розгубили —
Все подвір»я стало біле.
А коли набив подушку —
Потекла вода з-під вушка!
Що це?
(Сніг)
З голубого вулика
Летіли бджоли —
Білим вкрили вулиці,
І хати, і поле.
А на яблуні старій
Сів одразу цілий рій! Що це?
(Сніг)
Зелену сукню маю,
Ніколи не міняю,
Один — єдиний раз на рік
ЇЇ я прикрашаю.
(Ялинка)
Бігли два пси,
Позадирали носи.
(Санчата)
В зимовий, студений час
Люблять всі малята нас.
З гірки ми рушаєм в путь,
А на гірку — нас везуть.
(Санчата)
Влітку коні спочивають,
Взимку діточок катають.
Коні ці не просять їжі.
Хто ж вони? Звичайно…
(лижі)
Який рік триває один день?
(Новий рік)
Пара довгих вушок,
Сіренький кожушок.
Скорий побігайчик,
Як він зветься?… (Зайчик)
Не художник, а малює
( мороз )
Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
(ведмідь)
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни,
А проспав аж до весни.
(ведмідь)
Віхтик полум”я неначе,
По деревах жваво скаче
І малятам на потіху
Просто з рук бере горіхи!
(білочка)
Загорілися замети
Загорілися, чи ба,
І замети, і верба!…
Кіт на пічці не лежить,
А чимдуж надвір біжить.
Зла проноза: по дворі
Скачуть змерзлі….
(снігурі)
Руденька, спритненька,
З дерева на дерево стрибає,
Горішки збирає,
На зиму припасає. Хто це? (білка)
Дві дощечки, дві сестри несуть мене із гори
(лижі)
Завдання 2: віршована
ДУЖЕ ЛЮБИТЬ ДІД МОРОЗ КОЛИ ЧИТАЮТЬ ЙОМУ ДІТИ ГАРНІ ВІРШИКИ ПРО ЧУДОВЕ СВЯТО!
Новорічне
Як Новий рік святкує нічка?
Глядить прямісінько у річку.
Смереки, сосни і ялини
Навколо річки-скатертини.
Їх гілки-рученькі яскріють -
Про чудо Новорічне мріють.
А в небі Місячний ясир
Зіркам наказує:" Мерщій!"
І вітер рученьки хитає:
На гілку зіронька сідає.
У Новорічну дивоніч
Вже й сон покинув теплу піч,
І видноколо дивувалось
Як сосни в зорі повбирались!
На порозі - Новий рік!
А на вулиці сніг! І летить, і кружляє в таночку,
І сідає до ніг, і цілунками тулиться щік!
Це хазяйка зима зодягає святкову сорочку,
На порозі стоїть Новий рік! Новий рік! Новий рік!
У домівках вогні, мерехтять ліхтарями ялинки.
За святковим столом ми чекаємо дива щорік.
Відраховують час стоголосі секунди й хвилинки,
На порозі стоїть Новий рік! Новий рік! Новий рік!
Завлання 3: веселі сніжки. Виходять грати ті кого залишила кулька в руках.
Завдання 4: Чарівна пісня
Завдання 5: прикрась ялиночку! Дівчата прикрашають хлопців ялинковими прикрасами.
Завдання 6: веселі гуморески
Досить помилок!
— Татку, наш учитель сказав, щоб ти не допомагав мені більше робити уроки.
— Чому?
— Мені досить і тих помилок, котрі я роблю сам.
* * *
Помічниця
Мати дочці:
— Чому ти так пізно повернулася додому?
— Я була в Марійки — допомагала їй робити уроки.
— Та вона ж відмінниця!
— Я допомагала Марійці робити мої уроки.
* * *
Підготовка до маскараду
Учень запитує свого товариша:
— Як ти гадаєш, яку маску мені варто надіти на шкільний маскарад?
— Навіщо тобі маска? Вимий як слід своє обличчя — і тебе ніхто не впізнає!
* * *
Одна секунда до перемир'я
Двох школярів перехожий привів до школи.
— Вони вчинили бійку на вулиці.
— Неправда! — вигукнув один з учнів.— Коли ви підійшли до нас, ми вже збиралися помиритися!
* * *
Куди поспішати
— Швидше збирайся, а то запізнишся в школу,- каже мама синові.
— Нічого, школа відчинена цілий день.
* * *
Велика азбука
— Я не хочу ходити до школи,— захникав Петрик.
— Чому? — спитав батько.
— Тому що мені скажуть: напиши «А».
— А чому ж ти не хочеш написати «А»?
— Бо тоді мені скажуть: напиши «Б».
* * *
Хоч круть, хоч верть
— Павлику, чому в тебе один черевик чорний, а другий коричневий? - запитав учитель у хлопчика, тільки-но той з'явився в класі.- Ану біжи додому й перевзуйся!
— Та я вже повертався, тільки вдома теж один черевик чорний, а другий коричневий...
* * *
Цікава арифметика
— Скільки уічнів у вашому класі?
— З учителькою — тридцять п'ять.
— Отже, без неї тридцять чотири!
— Е, ні! Без учительки в класі не залишиться жодної душі!
* * *
Портфель з п'ятірками
Батько купив синові портфеля і наказав:
— Дивися ж, хлопче, щоб ти щодня приносив повний портфель п'ятірок.
— А куди ж я покладу підручники?
* * *
«Кмітливий»
Учитель вирішив перевірити учнів* на кмітливість:
— Хто хоч один раз обпікся, той завжди боїться вогню. Скажи що-небудь схоже.
Учень відповів:
— Кого один раз вимили, той боїться води!
* * *
Штани
— Як на твою думку,— питає вчителька, — слово «штани» — в однині чи в множині?
— Я так думаю, що верхня частина у них однина, а нижня — множина.
* * *
Не знає
Учитель фізкультури питає:
— Хто з вас, діти, уміє плавати?
— Я умію! Я умію! - загукали учні в один голос. Тільки Микола мовчав.
— А ти, Миколо, умієш плавати? -питається учитель.
— Не знаю.
— Як це не знаєш?
— Я ще ні разу не пробував.
* * *
Грамотна ручка
— Оксанко, дай мені своєю ручкою пописати!
— А хіба твоя зіпсувалася?
— Та ні, вона робить багато помилок...
* * *
Петрик
— Мамо, оцей великий шматок торта для тата? — запитав Петрик.
— Ні, для тебе,- одказала мама.
— Як! Такий маленький? - здивувався Петрик.
Завдання 7: музичне. Продовжити співати пісні або вгадай пісню за мелодією.