Тема: Пейзаж, уявлення про різновиди пейзажу, уявлення про перспективу, ілюстрація до казки «Дюймовочка» (акварель, воскові олівці або свічка)
Мета: дати поняття «пейзаж», його різновиди; формувати уявлення про перспективу; розвивати фантазію, спостережливість, пам'ять, колористичної гармонії, комунікативну та творчу компетентність; виховувати любов до казки та дбайливе ставлення до природи.
Хід уроку
І. Організаційна частина
1. АОЗ. Інтерактивна гра «Світлофор» Перед початком згадаємо, що таке пейзаж. Я називаю опис, а діти піднімають руку (або кольорову картку):
- Зображена природа (ліс, поле) — це природний пейзаж. - Зображене місто (будинки, машини) — це міський пейзаж. - Зображене море — це морський пейзаж (марина).
ІІ. Вивчення нового матеріалу
У горщику зернятко проросло,
Чудову квітку світові дало.
А в пелюстках, немов на троні,
Сиділа дівчинка в короні.
Хоч не принцеса, та мала,
З тюльпана в гості до нас прийшла. Дюймовочка)
Горіхова шкаралупа — це її колиска,
Пелюстка фіалки — матрацик і миска.
Там дівчинка спала і сни споглядала,
Поки жаба мерзенна її не вкрала. (Ліжко Дюймовочки)
Вона на річці, як човен, стоїть,
На ній Дюймовочка тихо сидить.
Рибки коріння її перегризли,
Щоб геть від жаб вони швидко попливли. (Латаття або Листок лілії)
Він на дерево дівчинку вмить потягнув,
Про друзів своїх він зовсім не забув.
Але жуки сказали: «Вона не така!
Лише дві ноги? Ой, біда для жука!» (Хрущ)
Холодна зима, усе в снігу,
Вона ледь живу знайшла її в лопуху.
Відігріла зерном, дала водички,
А потім летіла на крилах пташички. (Дюймовочка та Ластівка)
(Це допоможе їм свідомо обирати кольори для свого пейзажу.)
ІІІ. Практична робота (Покрокова інструкція)
ІV. Презентація робіт учнів.
V. Рефлексія . Інтерактивна вправа «Крісло автора».