10 клас
Урок №44
ПІДСУМКОВИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ТЕМАМИ
«ОКЕАНІЯ»,«АМЕРИКА».
Очікувані результати НПД: учні вміють розв’язувати тестові завдання різних рівнів складності, знаходити та аналізувати інформацію за картами атласу.
Розвивальна та виховна мета: розвивальна: розвивати вміння правильно розподіляти час, застосовувати набуті знання для розв’язання практичних завдань; виховувати самостійність, почуття відповідальності, впевненості у своїх знаннях.
Тип уроку: урок контролю, коригування та оцінювання знань, умінь, навичок.
Обладнання: атласи, роздавальні матеріали із завданнями.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
ІІІ. ЕТАП ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
І варіант
І рівень (3 бали, по 0.5 за кожнуправильнувідповідь)
1. Укажіть тип електростанцій, на якийприпадаєнайбільшачасткавиробництваелектроенергії вАвстралії.
А ТЕС; Б АЕС;
В ГЕС; Г ВЕС.
2. ОберітьперелікекспортнихтоварівКанади.
А Автомобілі, транспортнеобладнання, залізна руда, соя, взуття, кава, фрукти;
Б мінеральнасировина, вовна, баранина, пшениця, молочніпродукти;
В копра, тропічніфрукти, бавовна, арахіс
Гмашини й обладнання, хімікати, деревина, мінеральнасировина, пшениця.
3. Укажітьназву одного з найбільшихвугільнихбасейнів Америки.
А Орінокський; Б Аляскинський;
В Західний; Г Маракайбський.
4. Яка країнапосідаєпершість за видобуткомміді в американськомурегіоні?
А США; Б Канада;
В Чилі; Г Аргентина.
5. Укажітькраїни, щоспеціалізуються на вирощуванніцукровоїтростини.
А Аргентина, Болівія; Б Чилі, Перу;
В США, Канада; Г Куба, Мексика.
6. Назвіть «автомобільнустолицю» США.
А Сан-Франциско; Б Детройт;
В Нью-Йорк. Г Сіетл.
ІІ рівень (3 бали, по 0.5 за кожнуправильнувідповідь)
7. УстановітьвідповідністьміжсубрегіонамиОкеанії та країнами.
1 Мікронезія АМальдіви
2 Меланезія БПалау
3 Полінезія ВСамоа
Г Вануату
8. Установітьвідповідністьміж державами Америки та типом (підтипом) їхекономічногорозвитку.
1 Мексика АКраїнасередніхможливостей
2 Парагвай БНайменшрозвиненакраїна
3 Канада ВВисокорозвиненакраїна
Г Нова індустріальнакраїна
ІІІ рівень (3 бали, по 0.5 за кожнуправильнувідповідь)
9. Оберіть три мегалополіси Америки:
1. Кремнієва долина 2. Приатлантичний 3. Західноканадський
4. Примексиканський 5. Приозерний 6. Техаський
7. Каліфорнійський
10. Наведіть три прикладикраїн, щовходять до складу інтеграційногооб’єднанняМЕРКОСУР.
ІV рівень (3 бали, однепитання на вибір)
11. Порівняйтедемографічніпроцеси в Північній та ЦентральнійАмериці. Зробітьвідповіднівисновки.
ІІ варіант
І рівень (3 бали, по 0.5 за кожнуправильнувідповідь)
1. Укажіть тип електростанцій, на якийприпадаєнайбільшачасткавиробництваелектроенергії вКанаді.
А ТЕС; Б АЕС;
В ГЕС; Г ВЕС.
2. ОберітьперелікекспортнихтоварівАвстралії.
А Автомобілі, транспортнеобладнання, залізна руда, соя, взуття, кава, фрукти;
Б мінеральнасировина, вовна, баранина, пшениця, молочніпродукти;
В копра, тропічніфрукти, бавовна, арахіс;
Гмашини й обладнання, хімікати, деревина, мінеральнасировина, пшениця.
3. Укажітьназвунайбільшоговугільногобасейну Америки.
А Техаський; Б Аляскінський;
В Аппалачський; Г Каліфорнійський.
4. Яка країнапосідаєпершість за видобуткомбокситіввамериканськомурегіоні?
А Мексика; Б Ямайка;
В Перу; Г Аргентина.
5. Укажітькраїни, щоспеціалізуються на вирощуваннякави.
А Аргентина, Уругвай; Б Бразилія, Колумбія;
В Еквадор, Панама; Г Куба, Мексика.
6. Назвіть «авіаційнустолицю» США.
А Даллас; Б Чикаго;
В Нью-Йорк; Г Сіетл.
ІІ рівень (3 бали, по 0.5 за кожнуправильнувідповідь)
7. УстановітьвідповідністьміжсубрегіонамиОкеанії та країнами.
1 Мікронезія АМаршалловіострови
2 Меланезія БТувалу
3 Полінезія ВТасманія
Г Соломоновіострови
8. Установітьвідповідністьміж державами Америки та типом (підтипом) їхекономічногорозвитку.
1 Бразилія АКраїнасередніхможливостей
2 Гаїті БНайменшрозвиненакраїна
3 Болівія ВВисокорозвиненакраїна
Г Нова індустріальнакраїна
ІІІ рівень (3 бали, по 0.5 за кожнуправильнувідповідь)
9. Оберітьнайбільшихпромисловихрайони Америки:
1. Оринокський 2. Приатлантичний 3. Західноканадський
4. Примексиканський 5. Приозерний 6. Техаський
7. Каліфорнійський
10. Назвіть три країни, яківходять до складу інтеграційногооб’єднанняНАФТА.
ІV рівень (3 бали, однепитання на вибір)
11. Порівняйтедемографічніпроцеси в Північній та ПівденнійАмериці. Зробітьвідповіднівисновки.
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Випереджальне(окремимучням). Підготуватиповідомлення про збройніконфлікти та прояви тероризму в Африці.
1