План- конспект уроку з курсу «Пізнаємо природу»на тему "Мінерали та гірські породи" створений згідно модельної навчальної програми авторки Т.В.Коршевнюк
Мета уроку: З'ясувати чим мінерали відрізняються від гірських порід, ознайомитися із способами їх утворення. Розвивати критичне мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв`язки, працювати у групі для досягнення спільного результату. Виховувати уважність, спостережливість і відповідальність у роботі.
Тип уроку: розвитку компетентностей
План - конспект уроку з курсу «Пізнаємо природу»
Тема. Мінерали та гірські породи
Мета уроку: З’ясувати чим мінерали відрізняються від гірських порід, ознайомитися із способами їх утворення. Розвивати критичне мислення, встановлювати причинно-наслідкові зв`язки, вміння працювати у групі для досягнення спільного результату. Виховувати уважність, спостережливість і відповідальність у роботі.
Тип уроку: розвитку компетентностей
Очікувані результати.
ПРО. Учень/учениця проводить дослідження природи, усвідомлює закономірності природи, опрацьовує та використовує інформацію
Знаннєвий компонент: Учні /учениці поглиблять поняття «літосфера», знатимуть її будову та склад, розумітимуть чим мінерали відрізняються від гірських порід.
Діяльнісний компонент: Учні /учениці умітимуть працювати з колекцією, здійснюватимуть пошук, систематизацію та презентацію інформації щодо утворення гірських порід, встановлюватимуть причинно-наслідкові зв’язки,
Ціннісний компонент: : Учні /учениці Усвідомлюватимуть значення літосферних процесів і явищ для природи та життя людини, робитимуть висновки.
Види навчальної діяльності: Спостереження, дослідження, робота з інформацією, практична робота з колекцією гірських порід та мінералів України.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу. Створення сприятливої психоемоційної ситуації у класі.
ПРО Учень/учениця конструктивно керує емоціями
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети та планування спільної діяльності.
ПРО Учень/учениця виявляє інтерес до навчання;висловлює власну думку
Літературна хвилинка.
Н. Красоткіна, українська поетеса і освітянка
Що всередині планети?
І для чого їй кора?
То ж відкрийте всі секрети,
Нам дізнатися пора!
— В центрі є ядро гаряче,
Як на Сонечку там жар.
Потім магма скрізь кипляча,
Зверху мантієвий шар.
Все земна кора вкриває,
Хоч складається із плит.
Нас, як панцир, захищає
Протягом мільйонів літ.
А як плити набігають
Як крижини на воді,
Землетруси виникають —
Неминуче буть біді.
А коли кора прорветься —
Попіл, газ летить увись.
Із вулкана магма ллється
І страшні пожежі скрізь.
— Ще й підводні є вулкани,
Що тоді вони несуть?
— Що? Цунамі, урагани,
Острови нові ростуть...
ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.
Пригадаємо що таке літосфера та яку будову вона має.
Вправа «Хто я?» (за зразком дитячої гри)
IV. Набуття знань і досвіду.
ПРО Учень/учениця: діє творчо;виявляє ініціативу в процесі навчання; критично та системно мислить; висловлює власну думку; логічно обґрунтовує власну позицію; оцінює ризики;самостійно приймає рішення; розв’язує проблеми; співпрацює з іншими
Практична робота в групах
Завдання :
2. Презентація роботи груп. Корекція інформації.
V. Руханка для розвантаження м’язів шиї та плечового поясу.
VІ. Усвідомлення знань, умінь і навичок
ПРО Учень/учениця: діє творчо;виявляє ініціативу в процесі навчання; критично та системно мислить; висловлює власну думку; логічно обґрунтовує власну позицію; оцінює ризики;самостійно приймає рішення; розв’язує проблеми; співпрацює з іншими
Вправа «Інформаційний дощ»
VІІ. Рефлексія учнівської діяльності
Прийом «Мікрофон». Обери фразеологічний зворот, і опиши свою роботу на уроці: «Краєм вуха», «Роззявивши рота», «Гнув спину», «Гарував як віл», «Як мокре горить», «Не покладаючи рук».
VІIІ. Пояснення д.з.
Переглянути навчальне відео у Google Classroom
VIIІ. Підсумок уроку.
2