План-конспект інноваційного уроку для учнів 9 класу

Про матеріал

Урок-гра. Сприяти залученню школярів до систематичних занять фізичними вправами, навчити оволодівати життєво-важливими руховими навичками, уміннями виховувати сміливість, силу волі, витривалість, почуття дружби.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

План – конспект

інноваційного уроку з фізичної культури

для учнів 9 класу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель фізичної культури:

Баєвська Л.В.
Тема уроку:

 

    «Спортивні ігри та загальна фізична підготовка під час проходження смуги перешкод».

 

Тип уроку:

 

  урок – гра.

 

Завдання уроку:

 

  1. Ознайомити учнів з правилами поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.
  2. Вдосконалити техніку виконання деяких спортивних ігор.
  3. Сприяти розвитку швидкості, сили, спритності, швидкісно-силовим якостям та координації рухів.

 

Мета уроку:

 

  Сприяти залученню школярів до систематичних занять фізичними вправами, навчити оволодівати життєво – важливими руховими навичками, уміннями; виховувати сміливість, силу волі, витривалість, почуття дружби,  взаємовиручки.

 

Місце проведення:

 

- спортивний зал 

 

Інвентар:

 

   2 - баскетбольні м’ячі, 3 - футбольні м’ячі, 1 - набивний м’яч, 2 - тенісні м’ячики, 4 - кубики, 20 - повітряних кульок, 30 - скріпок, 2 – ключки, гімнастична палиця, гімнастичний мат, лава, коробка з літерами, мішечок, скакалка, крейда, секундомір, суддівський свисток.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Структура уроку

 

 

 

з.п.

 

 

Зміст частини уроку

 

 

Дозування

 

Організаційно – методичні вказівки

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

8.

 

I. Підготовча частина

 

Організаційний момент (шикування класу в одну шеренгу,привітання, пояснення завдань уроку).

 

Правила поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.

 

Вимірювання ЧСС за 10 сек.

 

Організовуючі вправи:

- повороти на місті: «ліворуч», «праворуч», «кругом»;

- перешикування з однієї шеренги в дві.

 - стройові кроки на місті;

 

Різновиди ходьби:

- ходьба на носках руки на поясі;

- ходьба на п’ятках  руки за спиною;

- ходьба на внутрішній стороні ступні руки на поясі;

- ходьба на зовнішній стороні ступні руки на поясі;

 

Різновиди бігу:

- біг у повільному темпі;

- біг приставними кроками правим боком уперед, руки на поясі;

- біг приставними кроками лівим боком уперед, руки на поясі;

 

- біг спиною вперед, руки працюють, як при звичайному бігові;

 

Вправа на відновлення дихання:

1-4 - руки вгору – вдих,

5-8 - руки опустити вниз – видих.

Загально розвиваючі вправи на місці:

  • в.п. – стійка ноги нарізно,

1-4 - колові оберти голови в ліву сторону,

1-4 - колові оберти голови в праву сторону;

  • в.п. – стійка ноги нарізно,

1- нахил голови вперед,

2- нахил голови назад,

3- нахил голови вліво,

4- нахил голови вправо;

  • в.п. - стійка ноги нарізно.

1- руки вперед,

2- руки вгору,

3- руки в сторони,

4- в.п.;

  • в.п. – руки до плечей,

1-4 - колові оберти руками вперед,

1-4 - колові оберти руками назад;

  • в.п. – права рука піднята вверх, ліва опущена,

1-2 - відведення рук назад,

3-4 - зміна положення рук;

  • в.п. – вузька стійка ноги нарізно,

1-6 - почергова зміна положення рук вгору,

7-8 - два оплески долонями,

1-6 - почергова зміна положення рук донизу,

7-8 - два оплески долонями;

  • в.п. – основна стійка,

1- руки вгору, праву ногу відводим назад,

2- в.п.

3- руки вгору, ліву ногу відводим назад,

4- в.п.;

  • в.п. - стійка ноги нарізно,

1-2 - нахил тулуба вперед,

3-4 - нахил тулуба назад;

  • в.п. - стійка ноги нарізно,

1-2 - нахил тулуба в ліву сторону,

3-4 - нахил тулуба в праву сторону;

  • в.п.- стійка ноги нарізно,

1- торкнутись носочка лівої ноги,

2- торкнутись підлоги,

3- торкнутись носочка правої ноги;

  • в.п. – випад правою ногою уперед,

1-3 «погойдування»,

4- зміна положення ніг

стрибком.

 

 

15 хв.

 

2 хв.

 

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

30 сек.

 

 

1хв. 30 сек.

 

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 сек.

 

 

 

 

4 хв. 30 сек.

4-5 р.

 

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

 

 

4-5 р.

 

 

 

 

Присутність учнів, звернути увагу на зовнішній вигляд, взуття.

 

 

 

Чітко виконувати вправи за командою вчителя.

 

 

Готовність організму учнів до роботи на уроці.

 

Звернути увагу на дотримання правильних інтервалів та дистанцій.

 

 

 

 

 

 

Спину тримати прямо, голову не нахиляти, дивитися вперед.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дихання рівномірне.

Вправа сприяє розвиткові координації рухів.

 

 

 

 

 

Погляд спрямований у напрямку руху через ліве плече.

 

Поглядом супроводжуємо кисті рук.

 

 

 

Слідкувати за чіткістю виконання.

 

 

 

 

 

Слідкувати за чіткістю виконання.

 

 

 

Слідкувати за чіткістю виконання.

 

 

 

Звернути увагу на правильність виконання колових рухів руками вперед та назад.

 

 

Максимальне відведення рук назад.

 

 

Слідкувати за чіткістю виконання.

 

 

 

 

 

Максимально прогнутись назад.

 

 

 

 

 

Глибокі нахили вперед та назад.

 

 

Голову тримати прямо.

 

 

 

 

Ноги в колінах не згинати.

 

 

 

 

 

Спину тримати прямо.

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

 7.

 

 

 

8.

 

 

 

 

 

9.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Основна частина

 

Поділ класу на дві команди.

«Смуга перешкод».

Станції:

 

«Присідайлик».

Команда стоїть в колону по одному на лінії старту. За сигналом перший гравець виконує 8 присідань і рухається до лінії фінішу, після її перетину наступний гравець виконує вправу. Дозволяється розпочинати проходження наступної перешкоди після перетину фінішної лінії останнього члена команди.

 

«Тачаночка».

Перший гравець стоїть в упорі лежачи, за ноги його тримає гравець, що стоїть іззаду . обидва гравці рухаються до лінії фінішу. За лінією перший гравець залишається, другий біжить назад до своєї команди і сам стає «тачкою». Завдання команди якомога швидше вишикуватись за лінією фінішу.

 

«Передай - злови».

Кожен гравець повинен виконати 10 передач баскетбольного м’яча в стіну двома руками від грудей.

 

«Провів – віддай».

Ведення футбольного м’яча  та передача партнеру внутрішньою стороною стопи після перетину фінішної лінії.

 

«Кенгуру».

Гравці команди по черзі повинні дострибати до позначеної лінії затисненим між колінами або стегнами м’ячем, та передати його руками котячи по підлозі своєму товаришу по команді.

 

«Бахни по кульці».

Гравці по черзі повинні проколоти кнопкою прикріпленою до гімнастичної палиці повітряні кульки, які висять на стіні.

 

«Перекотиполе».

Кожному гравцеві потрібно виконати перекид вперед.

 

«Повзунок».

Завдання кожного гравця проповзти по лаві лежачи на животі допомагаючи собі лише руками.

 

«Хокеїст».

Перший гравець хокейною ключкою котить по підлозі тенісний м’ячик до фінішної лінії, після її перетину передає естафету своєму товаришу по команді, який стоїть на старті, а сам швидко біжить до лінії фінішу.

 

«Передав сідай».

Капітан команди передає м’яч першому гравцеві своєї команди. Зловивши м’яч, цей гравець повертає його назад капітану і сідає. Так капітан по черзі кидає кожному гравцеві. Одержавши від останнього гравця своєї команди м’яч, капітан піднімає його в гору, а всі гравці підхоплюються та біжать до стартової лінії наступної перешкоди.

«Грамотії».

Навпроти команди стоїть коробка з буквами. Гравець біжить до коробки, вибирає потрібну букву, біжить до лінії фінішу та прикріплює її скріпкою до нитки і біжить в кінець своєї колони. Гра триває доти поки команда не складе потрібне слово. Після чого усі прямують до наступного випробовування.

 

«Саджання картоплі».

За 2 м. від лінії старту лежить мішечок з картоплею (кубиками), через 2 м. позначені 4 гнізда для «саджання картоплі». Перший гравець бере мішечок, біжить до гнізд і садить «картоплю», по одній картоплині в гніздо, потім повертається, кладе мішок на своє місце і біжить у кінець своєї колони. Наступний гравець бере мішечок і збирає «картоплю».

 

«Стрибунець».

За 2 м. від лінії старту лежить скакалка. По черзі кожен гравець повинен виконати 10 стрибків та бігти до лінії старту наступної перешкоди.

 

 

 

«Богатирчик».

За 1 м. від лінії старту лежить набивний м’яч. Перший гравець взявши його в руки повинен оббігти фішку і повернутися назад до своєї команди. Гра триває доти поки усі учасники не візьмуть участь у естафеті.

 

«Баскетболіст».

На лінії старту лежить баскетбольний м’яч. Перший гравець виконує ведення м’яча до лінії фінішу, після її перетину виконує передачу своєму товаришу, що стоїть на лінії старту. Гра триває доти поки усі учасники не візьмуть участь у естафеті.

Перемагає та команда яка найшвидше та безпомилково пройде всі етапи.

 

25 хв.

 

30 сек.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

 

2.

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

5.

 

6.

 

 

 

III. Заключна частина

 

Шикування класу.

 

Гра на увагу.

 

 

Вправи на відновлення дихання:

- зробити повільний повний вдих, затримати повітря.

- коротким і сильним поштовхом видихнути через рот.

 

Вимірювання ЧСС за 10 сек.

 

Домашнє завдання.

 

Правила поведінки під час виходу зі спортивної зали.

 

5 хв.

 

30 сек.

 

2 хв.

 

 

30 сек.

 

 

 

 

 

 

 

30 сек.

 

 

1 хв.

 

30 сек.

 

 

 

 

 

 

 

Учні виконують, те що показує вчитель, а не те, що каже, та навпаки.

Спеціальні дихальні вправи. Вправа корисна при потребі «провітрювання» легенів.

 

 

 

 

 

Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом.

 

 

 

Виходити зі спортивної зали звичайним кроком, не порушуючи строю, тримаючи дистанцію.

 

 

doc
Додано
10 січня 2018
Переглядів
2074
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку