Конспект уроку з фізики в 7 класі на тему:
«Тиск твердих тіл»
Цілі уроку: розширення уявлень про тиск твердих тіл; Відпрацювання практичних навичок визначення тиску твердих тіл; формування соціально-орієнтованої особистості вироблення активної життєвої позиції;
Тип уроку: формування умінь та навичок.
Обладнання: динамометри різних видів, робот, лінійка, палетка, мультимедійний проектор, екран.
Хід уроку
Діти! Поверніться один до одного. Усміхніться й скажіть "привіт". Заразіться позитивом. Сядьте комфортно. Налаштуйтесь на урок. Увага! 10 секунд тиші. Тож починаємо роботу. Запишіть число, кл. робота. А я хочу привітати наших гостей, дякую ,що завітали до нас на урок.
Девізом нашого уроку будуть слова Рене Декарта (слайд)
Щоб удосконалювати свій розум,
треба більше розмірковувати
Р. Декарт
Фізичні явища оточують всюди. Багато хто з них вам вже знайомий, і ми можемо дати їм пояснення. Я хочу, щоб ви переконалися, що фізика це не тільки (і навіть нескільки) строгий храм формул, законів і правил, а сама природа і життя у всіх її проявах.
Сьогодні ми продовжуємо вивчення теми «Тиск твердих тіл»
Хочу аргументувати вашу (Слайд) увагу на цілях нашого уроку: (слайд)
Розширити уявлення про тиск твердих тіл; навчитися експериментально визначати тиск;
Витягнемо зі схованок нашої пам'яті головне, що ми знаємо про тиск.
Перевіримо домашнє завдання.
А) «Секундні питання» (слайд)
Б) Записати на дошці формулу тиску й наслідок з неї:
F=PS
P=
S=
Можливо уявити ці формули у виді пам’ятного трикутника
(слайд)
В)одиниця тиску (слайд)
Кратні одиниці (слайд)
Г) 1Па – це багато чи мало
( с 151, підручник )
Взаємоперевірка рішення домашніх задач.
( слайд )
Аукціон приборів
Різні види динамометрів, палетка, лінійка.
Відгадай НФО
(непізнанний фізичний об’єкт )
(НФО – робот ) (слайд )
Фізкультхвилинка ( слайд )
ЗАДАЧА.
Дано: Fg=6H а=10 cм в=4 см |
СІ
=0,1 м =0,04 м |
ФОРМУЛА Р== = a b (1) Підст. (1) у (*) P=
|
РОЗВ’ЯЗОК P= == 750=750Па
|
Запропонувати спосіб збільшення тиску (поставити роботу на одну «ногу» або надіти рюкзак)
Складемо логікон (слайд)
V. Підсумок уроку
А) Давайте складемо опорний коспект на тему «Тиск твердих тіл» використовуючи графічну техніку, прийом «Фішбоун» («рибний скелет»)
Розташуємо його горизонтально
1. Голова – питання теми;
2. Верхні кістки-величини, що характеризують цю величину;
3. Нижні кістки-залежність
4. Хвіст – висновок
Б) Будинок. Завдання
Повторити параграф 22, Ок (слайд)
Упр 22(3,5)
Розв'язати логікон
Презентація «Б. Паскаль»
В) Оцінка роботи учнів під час уроку;
Г) Чому навчилися на уроці
(Слайд)
ЦЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ!
Ніхто не може бути застрахований від нещасного випадку на водоймі, вкритого льодом. Людина провалилася під лід. Які рекомендації даємо рятувальнику та потерпілому? Це цікаво!
(слайд)
Віртуальна екскурсія до природного заповідника
(слайди)