План-конспект уроку для 4 класу
Тема: «Мої будні»
Цілі уроку:
підмета й давати відповіді на них .Повторити структури теперішнього
неозначеного і теперішнього тривалого часу.
- розширити фонові знання учнів.
- сприяти розвиткові мовної здогадки.
- прищепити любов до праці.
- підручник,малюнки до теми,картки з завданнями,плакати з
граматичними схемами.
Схематичний план уроку
1.Початок уроку. Привітання і повідомлення теми та мети уроку. 1 хв.
2.Мовна розминка. 2 хв.
3.Подання тексту для читання. 9 хв.
4.Спеціальні запитання до підмета. 8 хв.
5.Аудіювання. 7 хв.
6.Активізація ЛО теми. 9 хв.
7.Повторення граматичних структур теперішнього тривалого і теперішнього 7 хв.
неозначеного часу.
8.Пояснення домашнього завдання. 1 хв.
9.Підведення підсумків уроку. 1 хв.
Хід уроку
1.Привітання і повідомлення теми та мети уроку.
T: Good morning! Nice to see you!
Ps: Nice to see you too!
T: Today we are going to speak about house duties in the Browns family.By the end
of this lesson you’ll be able to speak about duties in your family.
2.Мовна розминка.
T: What season is it now?
What is the weather like today?
3.Подання тексту для читання,впр.1 с.16.
а) етап підготовки до читання
T: What housework do you usually do?
What housework do you like doing?
б) етап читання
T: Look through the text and find the words which refer to housework.
Учні знаходять у тексті назви домашніх справ.Потім читають текст
ланцюжком.
в) етап перевірки розуміння змісту тексту
T: What housework does Mrs/Kate/Bill/Tom do?
Учні відповідають.
4.Спеціальні запитання до підмета.
а) виконання впр.2 с.17.
Учні усно відповідають на запитання вправи.
б) робота в парах (впр.3 с.17)
Учні ставлять один одному запитання про розподіл обов’язків у їхній родині
за зразком,поданим у вправі.
5.Аудіювання.
T:Listen to what Jane tells about householding and tick( ) her house duties in the
card.
Jane’s Duties
I often help Mum about the house.I like watering the plants and airing the room.It’s so nice when the room is fresh and clean! I don’t really like tidying up the room or sweeping the floor,but of course I have to do it sometimes.
We have a nice cat - William its name. It’s large and grey and it has green eyes. I like feeding it, but I hate going out with it because William doesn’t like walking around.
What else I do about the house…I never do the ironing or cooking, Mum usually does it and I don’t mind, and I can’t fix things-it’s Dad’s duty. Dad also goes shopping on Fridays. And I do the shopping some other days.
Учні слухають текст і заповнюють картку.Потім називають домашні обо –
в’язки Джейн, які вони позначили.
6.Активізація ЛО теми.
а) гра “Quick Wit”
T: Look at the blackboard and try to remember the order of the word
combinations on the cards.
Клас розділяється на групи по троє-п’ятеро учнів. Кожна група отримує
комплект таких самих карток. Учитель перегортає картки на дошці, а діти
повинні розташувати свої картки у тій самій послідовності. Перемагає
група, яка швидше та правильніше виконає завдання.
б) робота в зошитах
T: Make up the sentences.
Учні розглядають список домашніх справ, поданих на дошці і складають
речення.
|
usually |
sometimes |
never |
tidy up the room |
|
|
|
do the washing up |
|
|
|
sweep the floor |
|
|
|
fix things |
|
|
|
do the cooking |
|
|
|
walk the pet |
|
|
|
Ex. I sometimes tidy up the room.
7.Повторення граматичних структур теперішнього тривалого й теперішнього
неозначеного часу.
а) учні розглядають малюнки прикріплені до дошки і складають речення,
після цього по черзі читають свої речення.
1 She is sweeping the floor.
2
б) завдання на картках
Учні самостійно виправляють помилки, потім читають правильний варіант.
8.Домашнє завдання
- написати про домашні обов’язки у своїй родині.
9.Підведення підсумків уроку.
T: What have you learnt to talk about today?
In which situations can we use the information you have learned today?