ПЛАН УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ
Група №35
Прфесія: «Муляр»
Об’єкт: полігон мулярів
Тема уроку: «Цегляне мурування в однорядній системі перев`язування швів способом «впритиск» з підрізанням розгину».
Мета уроку: закріпити отримані теоретичні знання з теми: «Цегляне мурування в однорядній системі перев’язування швів» на практиці; набути практичних навиків з цегляного мурування в однорідній системі перев`язування швів способом «впритиск» з підрізанням розгину при кладці стін товщиною ½ цегли;
розвивати у учнів уміння працювати самостійно;
виховувати у учнів старанність, економність при виконанні прийомів цегляного мурування.
Тип уроку: урок вивчення трудових прийомів і операцій з використанням інноваційних технологій «Я будую дім», «Найрозумніший», «Робота у групах».
Методи навчання: інструктаж, словесні, практичні, ігрові.
Міжпредметні зв’язки: «Матеріалознавство»- тема «Види розчинів», «Спецтехнологія»- тема: «Однорядна система перев`язування швів», «Охорона праці» - тема «Правила охорони праці при цегляному муруванні».
Матеріально-технічне забезпечення: цегла, глиняно-піщаний розчин, кельма, молоток, кирка, рівень, висок, шнур-причалка, рулетка.
Навчально-методичне забезпечення: плакат «Однорядна система перев'язування швів», макети цегли.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Перевірка присутності учнів на заняттях, відмітка в журналі.
Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж:
Цільова настанова: повідомлення теми, мети уроку мотивація навчальної діяльності.
Актуалізація знань і досвіду учнів:
* Інтерактивна вправа «Я будую дім».
Суть вправи: на столі у майстра лежать заготовки головних елементів одноповерхової будівлі: «Фундамент»,«Цоколь», «Стіни», «Дверний проріз», «Віконний проріз», «Покрівля». Відповідаючи на запитання майстра «Які існують головні елементи одноповерхової будівлі», учні називають їх по черзі і кріплять на дошці. Одержуємо зображення одноповерхової будівлі.
* Інтерактивна вправа «Найрозумніший».
Суть вправи: на дошці записане і закрите слово,яке означає головний елемент для виготовлення силікатної цегли (вапно). Учні протягом 30 секунд визначають це слово. Відбираються 3 учасники, яким задаються запитання, і найрозумнішим визначається той, хто дасть більше відповідей за 30 секунд.
Запитання до проведення інтерактивної вправи
«Найрозумніший»
Формування орієнтовної основи дій учнів:
Пояснення характеру і призначення запланованої на уроці роботи, порядку виконання вправ.
Майстер в/н. Шановні учні, сьогодні ми будемо виконувати цегляне мурування в однорядній системі перев`язування швів способом «впритиск» з підрізанням розгину за таким порядком:
підготовка глиняно-піщаного розчину;
розмітка і зведення збіжної штраби;
встановлення шнура-причалки;
цегляне мурування фрагменту стін товщиною у півцеглини.
ООзнайомлення учнів з інструментом і матеріалами, які будуть застосовуватись на уроці.
Майстер в/н. Для виконання роботи нам потрібні такі інструменти: кельма, молоток-кирка, рівень (водяний і звичайний), рулетки, шнур-причалка, висок, а також матеріали: глиняна цегла;глиняно-піщаний розчин.
Інструктаж з охорони праці при виконанні операцій.
Майстер в/н
Для безпечного виконання роботи, слід дотримуватися слідуючих правил :
- Роботу проводити на своєму робочому місці;
- Користуватись справним інструментом;
- Не заважати працювати товаришам;
Правильно виконувати операції по підрізанні розчину і заповненні вертикального шва;
- Правильно виконувати операції по заготівлі неповномірної цегли.
Після закінчення роботи
- Прибрати робоче місце, почистити інструмент, здати свою роботу.
Пояснення і показ найраціональніших прийомів, способів і послідовності виконання завдань.
Майстер в/н. Демонструє найраціональніші прийоми виконання завдань з використанням плакату та макетів цегли, а потім у реальному режимі:
Закріплення і перевірка учнями вступного інструктажу.
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
Запитання до виконання інтерактивної вправи «Мікрофон»:
1. Які системи перев'язування швів ви знаєте?
2. Яка із систем перев'язування швів найміцніша?
3. Де використовується однорядна система перев'язування швів?
4. Як муруються тичкові ряди в однорядній системі перев'язування швів відносно ложкових рядів при муруванні стіни в одну цеглину і більше?
5. Як муруються ложкові ряди в однорядній системі перев'язування швів відносно тичкових рядів при муруванні стіни в одну цеглину і більше?
6. Яка товщина вертикального шва?
7. Яка товщина горизонтального шва?
8. Яких вимог охорони праці повинен дотримуватись муляр перед початком роботи?
9. Яких вимог охорони праці повинен дотримуватись муляр під час виконання робіт?
10. Яких вимог охорони праці повинен дотримуватись муляр після виконання робіт?
Видача завдань і розподіл учнів по робочих місцях.
№ п/п |
Прізвище, ініціали учня |
Зміст роботи, яку необхідно виконати |
Завдання на урок |
1 |
Група № 1. Халява О., Койнаш О, Спиця О, Секольвак Л. |
Підготовка розчину;зведення штраби;приєднання шнура-причалки;цегляне мурування. |
Укладання цегли на глиняно-піщаний розчин (120 цеглин). |
2 |
Група №2. Рибалка В., Жигало Р., Голуб О, Бурута В. |
Підготовка розчину;зведення штраби;приєднання шнура-причалки;цегляне мурування. |
Укладання цегли на глиняно-піщаний розчин (120 цеглин). |
3 |
Група №3. Пустяк С., Ус Ю, Гриценко Є, Сергієнко В. |
Підготовка розчину;зведення штраби;приєднання шнура-причалки;цегляне мурування. |
Укладання цегли на глиняно-піщаний розчин (120 цеглин). |
4 |
Група№4. Іванченко Д., Губаренко Л.,Хафізов В., Рибак В., Березовський В. |
Підготовка розчину;зведення штраби;приєднання шнура-причалки;цегляне мурування. |
Укладання цегли на глиняно-піщаний розчин (120 цеглин). |
ІІІ. Поточний інструктаж майстра під час самостійної роботи учнів в малих групах.
IV. Заключний інструктаж