Структура плану виховної роботи
1.Аналіз виховної роботи за минулий рік.
2.Цілі та завдання виховної діяльності.
3.Психолого-педагогічна характеристика класу.
4.Основні напрями діяльності та справи класного колективу.
5.Індивідуальна робота з учнями .
6.Робота з батьками та її результативність. Організація роботи батьківського комітету.
7.Вивчення стану та ефективності виховного процесу у класі.
8.Тематика бесід з попередження дитячого травматизму.
9.Додатки.
План виховної роботи на 2016-2017 н. р.
«Затверджено»
Заступник директора Директор ___________ В.В.Опанасенко
___________ М.Н. Івоса
«____»________________2016 р. «____»______________2016 р.
«___» ________________ 2017 р. « ___» ______________ 2017 р.
.
ПЛАН
виховної роботи
з учнями 4 класу
Максимівської загальноосвітньої
школи І-ІІ ступенів
на 2016– 2017 н .р.
Класний керівник
Сова Надія Володимирівна
Структура плану виховної роботи
В 2015-2016 навчальному році у визначенні змісту роботи у класі керувалась Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, законом України про освіту.
Свою діяльність здійснювали відповідно до основних завдань загальноосвітньої середньої школи, спрямованих на: виховання громадянина України; формування особистості учня; його наукового світогляду, розвитку його здібностей і обдарувань; виховання любові до праці, почуття дбайливого господаря своєї школи, бережливого ставлення до шкільного і класного майна; формування засад здорового способу життя; виховання любові до природи, вироблення навиків екологічної культури; виховання поваги до вчителів, старших, батьків; формування згуртованого та працездатного учнівського колективу.
У виховній роботі використовували різноманітні за формою та змістом заходи: години спілкування, класні збори, анкети думок, відверті розмови, конкурси, рольові ігри, художні галереї, трудові десанти виставки-конкурси, усні журнали, вікторини, ігрові програми, інтелектуальні ігри.
Виховна робота у класі проводилась за основними орієнтирами виховання: ціннісне ставлення особистості до себе («Не залежить доброта від зросту», «Я хочу бути схожим на …»), ціннісне ставлення особистості до сім΄ї, родини, людей («До дружби треба дорости », «Мати – берегиня роду»), ціннісне ставлення особистості до праці («Хочеш їсти калачі – не сиди на печі», «Чи відома тобі ціна хвилини? »), ціннісне ставлення особистості до природи («Краса моєї Землі », трудовий десант «Чисті околиці»), ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва («Чарівне слово поезії»),
ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави («Одна – єдина в цілім світі…», «Символи моєї держави»).
Велике значення у формуванні учнів, їхніх морально-естетичних поглядів, наукових здібностей, громадянської освіти і національного та патріотичного виховання має акція "Живи, книго!", флеш-моб « Червоні маки », « Рушник єднання» , в районному конкурсі-виставці «наш пошук і творчість – тобі, Україно» ( ІІ місце) .Учні брали активну участь у інтерактивних конкурсах « Колосок», «Соняшник», «Геліантус», « Грінвіч», знавців української мови імені П.Яцика. Усі заходи були спрямовані на формування згуртованого та працездатного колективу. Всі учні класу приймали активну участь у загальношкільних заходах, концертах, ярмарках, лінійках, благодійних акціях. Але у виховній роботі є ще недоліки, над якими необхідно працювати у 2016-2017 навчальному році, а саме: зміцнювати трудову дисципліну на уроках, поведінку під час перерв; добиватись сумлінного виконання учнями своїх доручень;обиватись доброзичливих, товариських стосунків між учнями класу.
ЦІЛІ ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:
Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо.
Важливим чинником національно-патріотичного виховання є феномен Майдану – промовистого свідчення жертовності заради безумовного дотримання прав людини та поваги до людської гідності, відстоювання загальнонаціональних інтересів відмовою учасників від особистого заради досягнення спільної мети; багатомовністю, полірелігійністю. Зміст виховних заходів має позиціонувати Майдан як форму небаченого дотепер у світовій історії мирного колективного протесту українців у відповідь на порушення базових прав людини і громадянина з боку недемократичного політичного режиму в країні.
Актуальним є організація збирання та поширення інформації про героїчні вчинки українських військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів у ході російсько-української війни, волонтерів та інших громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України.
Героїчні й водночас драматичні й навіть трагічні події останнього часу спонукають до оновлення експозицій шкільних музеїв, заповідників та кімнат бойової слави, зокрема щодо інформації про учасників АТО та волонтерів з даної території; необхідно взяти шефство над родинами учасників ATO, які цього потребують. В цілому важливим є формування засобами змісту навчальних предметів якостей особистості, що характеризуються ціннісним ставленням до суспільства, держави, самої себе та інших, природи, праці, мистецтва.
З огляду на це необхідно :
Завдання виховної діяльності
Очікувані результати
У класi навчається 11 учнiв, з них: 6 дiвчаток i 5 хлопчикiв. Клас вiкової норми з групою iнтелектуальних дiтей.
Показники успiшностi у класi такi:
• учнiв з високим рiвнем навчальних досягнень – 6 учнів
• учнiв iз достатнiм рiвнем навчальних досягнень- 3 учнів
• учнiв iз середнiм рiвнем навчальних досягнень - 1 учень
• учнiв iз початковим рiвнем навчальних досягнень –
Бiльшiсть дiтей має високий навчальний потенцiал i хорошi здiбностi до навчання. 90 % учнiв класу навчаються iз задоволенням i тiльки один має початковий рiвень навчальних досягнень. Труднощi пiд час вивчення окремих предметiв мають ------
Дисциплiна на уроках добра . Учні завжди виконують завдання вчителя, а на уроках мають все необхідне — ручки, зошита тощо.
Колектив класу дiяльний, живий, енергiйний. Стосунки мiж учнями класу загалом дружнi й доброзичливi. Учнi класу досить згуртованi. Явного лідера в класі ще немає, але учні проявляють вже активність у підготовці заходів, виконанні доручень. У класі переважають пізнавальні цінності У багатьох добре розвинене почуття вiдповiдальностi. Особливу увагу потрiбно звернути на мовлення учнiв.
До основних проблем відносяться рівні розвитку моторики, зорово-моторної і просторової координації, деякі діти мають вади мовлення ( ) .
Більшість дітей багато читають додаткової літератури, із задоволенням беруть участь у конкурсах та проведенні позакласних занять, свят. _______відвідує танцювальну студію «Віват» в м. Тернополі.
Сім’я одного учня є членами релігійної організації Свідків Єгови .
Між учнями триває формування згуртованості, взаємодопомоги; формуються ціннісно-орієнтаційні уподобання, почуття колективізму. Серед дітей проглядається бажання бути лідерами у класі, проте наявні угрупування , які сформовані за переважно за місцями проживання. У спілкуванні з учителями учні проявляють стриманість, тактовність, порядність. Більшість дітей мають холеричний темперамент, проте є й флегматики. Виховання дітей у сім'ї та школі впливає на характер дітей. Щодо психологічних якостей, то у дітей переважає довільна увага, процеси пам'яті, а саме запам'ятовування та відтворення, відбувається швидко, слаба пам'ять у хлопців. Відстають від норми у них увага та мислення. Учні вимогливі до себе, готові прийти на допомогу одне одному, відповідально ставляться до навчання і до виконання громадських доручень. У цілому діти вчаться бути чуйними одне до одного і за складних ситуацій кожен із них знаходить підтримку в однокласників.
Бiльшiсть дiтей у класi з повних сiмей, де обоє батькiв виховують дитину; проте є сiм’ї, де вихованням дитини займається тiльки мати , є діти з багатодітних сімей.
Батьки дітей класу активні, відгукуються на прохання вчителя. Поради сприймають позитивно. Батьківський комітет намагається створити сприятливі умови для життя дітей в соціумі: надає допомогу у підготовці заходів.
Велика увага зараз у виховній роботі приділяю культурі спілкування в колективі, правилам поведінки на уроці і перервах, вмінню слухати і приймати чужу думку.
Індивідуальна робота з учнями 4 класу
у І семестрі 2016 - 2017 н.р.
№ з/п |
Місяць |
Зміст роботи |
|||
1. |
Вересень |
І тиждень (01.09-09.09) |
ІІ тиждень (12.09 – 16.09) |
ІІІ тиждень (19.09-23.09) |
ІV тиждень (26.09- 30.09) |
Спостереження за поведінкою учнів . Індивідуальні поради батькам.
Гра-практичне заняття «Складаємо шкільний портфель».
Вивчення статуту школи та правил поведінки.
Індивідуальні бесіди з дітьми про порядок організації роботи та відпочинку вдома.
|
Проаналізувати,чи вміють учні слухати один одного, виконувати доручення (спостереження,анкета тощо).
Індивідуальні бесіди з учнями про дотримання ними правил особистої гігієни.
Бесіда « Культура поведінки в громадських місцях». |
Бесіда « Розкажи про себе».
Індивідуальні бесіди з черговими по класу.
Вибрати актив класу. Розподілити обов’язки
|
Корекція поведінки учнів .
Аналіз зайнятості учнів групи ризику.
Анкетування « Моє ім’я»
Класні збори. |
||
2. |
Жовтень |
І тиждень (03.10-07.10) |
ІІ тиждень (10.10 – 13.10) |
ІІІ тиждень (17.10- 21.10) |
ІV тиждень (24.10-28.10) |
Індивідуальна розмова «Якості культурної людини»
Аналіз зайнятості учнів у позаурочний час. Запис їх у гуртки, бібліотеку
Аналіз виконання доручень.
|
Обговорення з неорганізованими учнями «Як встигнути все? »
Бесіда « Як би я вчинив ?..» |
Співбесіда з учнями,що потребують корекції поведінки.
Індивідуальні бесіди, опитування дітей « Як ти допомагаєш мамі й татові?», « Твої домашні обов’язки»
|
Перевірити стан портфелів у окремих учнів
Індивідуальні бесіди з дітьми за результатами навчання у вересні – жовтні.
Тест « Незавершені речення».
Класні збори. |
||
3. |
Листопад |
І тиждень (07.11 - 11.11) |
ІІ тиждень (14.11 – 18.11) |
ІІІ тиждень (12.11 – 25.11 ) |
ІV тиждень (28.11 – 02.12) |
Ділова гра: «Розкажи про друга»- корекція поведінки окремих учнів із товаришами в класі.
Індивідуальні бесіди з учнями про проведені канікули.
Індивідуальні бесіди про навчання з учнями, які виявляють ознаки дезадаптації.
|
Корекція поведінки учнів .
Індивідуальні бесіди « Як ти бережеш хліб?»
Бесіди з окремими учнями про виконання ними доручень, обов’язків чергового.
|
Корекція пізнавальних інтересів третьокласників.
Гра/ланцюжок висловлювань «Доброта це…»
|
Тренінг з дітьми з заниженою самооцінкою.
Анкета « Я вважаю, що я здатний… Я знаю, що я можу…»
Класні збори. |
||
4. |
Грудень |
І тиждень (05.12 – 09.12 ) |
ІІ тиждень (12.12 – 16.12 ) |
ІІІ тиждень (19.12 – 23.12 ) |
ІV тиждень (26.12 – 29.12 ) |
Інтерв’ю з учнями «Що значить бути милосердним?»
Співбесіда з учнями,що потребують корекції поведінки.
Індивідуальні бесіди з учнями про результати навчання за І семестр.
|
Співбесіда з учнями « Що для мене комп’ютер?»
Бесіда « Коли я виросту я …»
Корекція пізнавальних інтересів .
Класні збори.
|
Підготовка до новорічних свят. Розподіл видів діяльності.
Бесіди-поради « Як привітати рідних та друзів з Новим Роком, Днем Святого Миколая» .
Індивідуальні бесіди по дотримання режиму дня.
|
Консультація для учнів,щодо відпочинку на зимових канікулах.
Проаналізувати роботу учнівського колективу протягом семестру.
Анкета « Мій характер» .
|
Індивідуальна робота з учнями 4 класу
у ІІ семестрі 2016 -2017 н.р.
№ з/п |
Місяць |
Зміст роботи |
|||
5. |
Січень |
І тиждень
|
ІІ тиждень (11.01 – 13.01 ) |
ІІІ тиждень (16.01 – 20.01 ) |
ІV тиждень (23.01 – 27.01 ) |
Зимові канікули ( 31.12-10.01)
|
Бесіда « Мої зимові канікули » Повторення статуту школи та правил поведінки.
Індивідуальні бесіди з учнями про дотримання ними правил особистої гігієни.
|
Бесіда «Я на вулиці ».
Індивідуальні бесіди з дітьми про порядок організації роботи та відпочинку вдома.
Корекція поведінки окремих учнів на перерві
|
Організація рейду активу класу з перевірки стану підручників
Анкетування « Чи задоволений ти собою ? »
Індивідуальні бесіди з черговими по класу.
|
6. |
Лютий |
І тиждень (30.01 – 03.02 ) |
ІІ тиждень (06.02 – 10.02 ) |
ІІІ тиждень ( 20.02 – 24.02 ) |
ІV тиждень (27.02 – 03.03 ) |
Індивідуальна розмова «Як організувати свій день ? »
Вибрати актив класу. Розподілити обов’язки.
Нагадати учням про бережливе ставлення до хліба.
|
Обговорення з неорганізованими учнями «Як встигнути все? »
Бесіда « Хай живе ввічливість !»
Активізувати роботу ігровиків. |
Співбесіда з учнями,що потребують корекції поведінки.
Індивідуальні бесіди, опитування дітей « Я боюсь коли…»
Морально-етична бесіда «Будь великодушним і добрим. У великодушності — справжня краса людини» |
Перевірити стан портфелів у окремих учнів
Аналіз виконання доручень.
Індивідуальні бесіди з дітьми про результати навчання
Тест « Мої почуття й емоції ».
|
||
7. |
Березень |
І тиждень (06.03 – 10.03 ) |
ІІ тиждень (13.03 – 17.03 ) |
ІІІ тиждень (20.03 – 24.03 ) |
|
Співбесіда з учнями,що потребують корекції поведінки.
Підготовка до 8 березня. Приготування привітань та сувенірів для матусь.
Бесіди-поради « Як привітати рідних зі святом » . |
Співбесіда з учнями,що потребують корекції поведінки.
Бесіда « Я хочу бути схожим на …»
Корекція пізнавальних інтересів учнів. |
Інтерв’ю з учнями «Як я розумію слово « дружба» ?
Консультація для учнів,щодо відпочинку на весняних канікулах. Дотримання правил з БЖД учнів.
Індивідуальні бесіди з учнями про результати навчання за третю чверть.
Тест « Моя мрія».
|
|||
8. |
Квітень |
І тиждень ( 03.04 – 07.04 ) |
ІІ тиждень ( 10.04 – 14.04 ) |
ІІІ тиждень ( 18.04 – 21.04 ) |
ІV тиждень (24.04 – 28 .04 ) |
Відверта розмова «Бережи свій час і час інших ».
Індивідуальні бесіди з учнями про проведені канікули.
Індивідуальні бесіди про навчання з учнями, які виявляють ознаки дезадаптації.
|
Корекція поведінки учнів .
Тренінг «Скажімо один одному добрі слова ».
Виставка кращих учнівських зошитів
|
Корекція пізнавальних інтересів учнів.
Гра/ланцюжок висловлювань «Світ моїх захоплень »
Морально-етична бесіда «Людина народжується для того, щоб залишити по собі слід вічний»
|
Тренінг з дітьми з заниженою самооцінкою.
Урок мужності зі слабкими хлопчиками.
Проаналізувати роботу учнівського колективу протягом тижня.
Співбесіда з учнями,що потребують корекції поведінки. |
||
9. |
Травень |
І тиждень ( 03.05 – 05.05 ) |
ІІ тиждень ( 08.05 – 12.05 ) |
ІІІ тиждень (15.05 – 19.05 ) |
ІV тиждень (22.05 – 26.05 ) |
Гра-естафета висловлювань «Подвиг –це…»
Індивідуальні бесіди з учнями про результати навчання за ІІсеместр.
Обговорення з учнями їх участі у справах классу. |
Корекція пізнавальних інтересів учнів. Обмін думками «Як зробити життя класу цікавішим»
Відверта розмова «Чому я не люблю читати?» Залучити малочитаючих учнів до відвідування бібліотеки
Конкурс «Мій зовнішній вигляд» |
Індивідуальні бесіди по дотримання режиму дня.
Обмін думками «Толерантність-основа міжособистісного спілкування»
Профілактична бесіда з учнями що порушують поведінку.
Організація рейду активу класу з перевірки стану підручників
|
Консультація для учнів,щодо відпочинку на літніх канікулах. Обмін думками «Який відпочинок найкращий?»
Проаналізувати роботу учнівського колективу протягом ІІ семестру.
Анкета « Мої друзі » .
Нагородження найактивніших учнів. Підбиття підсумків за рік
|
Індивідуальна робота з учнями,
які потребують особливої педагогічної уваги
№ з/п |
Дата |
Прізвище, ім’я учня |
Форма та зміст роботи |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
План роботи батьківського комітету на 2016-2017 н.р.
Вересень
Жовтень
Листопад
Грудень
Січень
Лютий
Березень
Квітень
Травень
Робота з батьками 4 класу
у І семестрі 2016-2017 н.р.
№ з/п |
Напрями діяльності |
Форми роботи |
Термін проведення |
Примітка |
|
1. |
Вивчення родин |
1. |
Поновлення банка даних про сім’ю та сімейне виховання, анкетування батьків – вивчення рівня освіти батьків, проблем родини тощо. Ознайомлення з документами дітей, оформлення особових справ дітей.
|
Серпень
|
|
2. |
Анкетування батьків « Вплив родинної атмосфери на успішність дитини».
|
Жовтень |
|
||
3. |
Анкетування « Моє життя в родині»
|
Грудень |
|
||
2. |
Педагогічна просвіта батьків |
1. |
Батьківські збори:
( лекція для батьків). 2.2 Прийоми розвитку уваги дитини вдома.
|
01.09. 2016 р.
28.10. 2016 р.
29.12. 2016 р. |
|
2. |
Батьківський всеобуч: Формування характеру дитини. Вплив сім’ї. Слово виховує.
Спільні інтереси дорослих і дітей у сім’ї. Телевихователі .
|
4 тижд. жовтня
4 тижд. грудня
|
|
||
|
|
3. |
Індивідуальні консультації для батьків за темами :
|
Протягом року |
|
3. |
Індивідуальна робота з батьками |
1. |
Індивідуальні бесіди з батьками з метою вивчення індивідуальних особливостей психо-фізичного розвитку третьокласників , соціально-побутових умов та психологічного клімату в сім’ях.
|
Вересень |
|
2. |
Індивідуальні бесіди з батьками, поради за результатами навчання учнів . |
Протягом семестру |
|
||
3. |
Індивідуальні бесіди з батьками учнів, які пропускають багато навчальних занять. |
Протягом семестру |
|
||
4. |
Індивідуальні бесіди з батьками про зовнішній вигляд учнів, дотримання Правил для учнів . |
Протягом семестру |
|
||
5. |
Індивідуальні доручення |
Протягом семестру |
|
||
6. |
Відвідування родин |
Протягом семестру |
|
||
7. |
Обговорення питання стану організації підвозу дітей . |
Серпень |
|
||
4. |
Інформування батьків про хід і результати навчання, виховання і розвитку учнів |
1. |
Направлення батькам листів-характеристик,записок-повідомлень,подяк та інше. |
Протягом семестру |
|
5. |
Педагогічне керівництво діяльністю батьківського комітету |
1. |
Вибори до батьківського комітету на 2016-2017 н.р. |
Вересень |
|
2. |
Допомога у плануванні та організації діяльності батьківського комітету |
Протягом семестру |
|
||
6. |
Забезпечення участі батьків в життєдіяльності класу |
1.
|
Надання допомоги в організації та проведенні : Свята першого дзвоника і Першого уроку « За синєє небо, за жовте колосся, боротися треба, щоб краще жилося!». Акції « Живи, книго !» Уроків мужності. Фотогалерея «Сім’я у відпустці» Майстерня святого Миколая. Виготовлення подарунків сюрпризів. Новорічні свята. Новорічний ранок. |
Вересень Жовтень Листопад Грудень Грудень
|
|
2. |
Участь у виховних заходах : Перший урок «Це наше і це твоє » Виховна години до Дня Героя. Підготовка до Першого Причастя Галерея кімнатних рослин. |
01.09
Листопад Протягом року |
|
||
3. |
Залучення батьків : до утеплення вікон до озеленення класної кімнати до ремонтних робіт
|
За необхідністю |
|
Робота з батьками 4 класу
у ІІ семестрі 2015 -2016 н.р.
№ з/п |
Напрями діяльності |
Форми роботи |
Термін проведення |
Примітка |
|
1. |
Вивчення родин |
1. |
Оновлення і поповнення банка даних про сім’ю та сімейне виховання, анкетування батьків – вивчення рівня освіти батьків, проблем родини тощо. Ознайомлення з документами дітей,що надійшли протягом семестру, оформлення особових справ дітей.
|
Протягом семестру |
|
2. |
Анкетування « Протидія батьків впливу негативного середовища на формування у дитини негативних звичок» . |
Січень |
|
||
3. |
Анкетування «Життя вашої дитини в родині » |
Квітень |
|
||
2. |
Педагогічна просвіта батьків |
1. |
Батьківські збори:
1.1. Причини дитячої агресії.
2.2 Організація відпочинку учнів на літніх канікулах канікулах. Правила безпеки життєдіяльності учнів на канікулах. 2.3 Організація навчальних екскурсій з учнями класу. Залучення до цієї роботи батьківський комітет. 2.4 Проведення ремонту класної кімнати. |
07.03 2017 р.
26.05 2017 р. |
|
2. |
Батьківський всеобуч:
|
3 тиж. лютого 2 тиж. квітня |
|
||
3. |
Індивідуальна робота з батьками |
1. |
Індивідуальні бесіди з батьками з метою вивчення індивідуальних особливостей психофізичного розвитку другоклаників, соціально-побутових умов та психологічного клімату в сім’ях. |
Протягом семестру |
|
2. |
Індивідуальні бесіди з батьками, поради за результатами навчання учнів . |
Протягом семестру |
|
||
3. |
Індивідуальні бесіди з батьками учнів, які пропускають багато навчальних занять. |
Протягом семестру |
|
||
4. |
Індивідуальні бесіди з батьками про зовнішній вигляд учнів, дотримання Правил для учнів . |
Протягом семестру |
|
||
5. |
Індивідуальні доручення |
Протягом семестру |
|
||
6. |
Індивідуальні консультації для батьків за темами :
|
Протягом семестру |
|
||
7. |
Відвідування родин |
Протягом семестру |
|
||
8. |
Обговорення питання стану організації підвозу дітей до щколи . |
Протягом семестру |
|
||
4. |
Інформування батьків про хід і результати навчання, виховання і розвитку учнів |
1. |
Направлення батькам листів-характеристик,записок-повідомлень,подяк та інш. |
Протягом семестру |
|
5. |
Педагогічне керівництво діяльністю батьківського комітету |
1. |
Звіт батьківського комітету за проведену роботу протягом ІІ семестру 2016-2017 н.р. |
Травень |
|
2. |
Допомога у плануванні та організації діяльності батьківського комітету у ІІ семестрі . |
Протягом семестру |
|
||
6. |
Забезпечення участі батьків в життєдіяльно- сті класу |
1.
|
Надання допомоги в організації та проведенні : Шевченківського тижня . Свята Матері. Класної години « Великдень – земне причастя богом». Привітанні ветеранів з днем Перемоги . Свята останнього дзвінка. |
Березень Березень Квітень Травень Травень |
|
2. |
Залучення батьків : до озеленення класної кімнати до ремонтних робіт |
Протягом семестру червень |
|