Мотивація та віра у власні сили важливі для будь-якої справи, а для успішного навчання і поготів. Чому? Бо мотивація – це саме те, що допомагає нам іти далі навіть тоді, коли ми зіштовхуємося з перешкодами, дає заряд енергії та впевненість у власних здібностях. 

Розуміючи, як мотивувати дітей до навчання, ви можете допомогти їм досягти чималих успіхів у подальшому житті. Додатковий бонус: покращення продуктивності та розвиток креативності. Тож як мотивувати учнів?

1. Дати більше самостійності

Дослідники сходяться на думці, що надання певної автономності школярам – за умови правильної постановки навчальних цілей – допомагає мотивувати їх на нові досягнення. Наприклад, можна дати дітям можливість самостійно сформулювати тему для навчального проєкту, вибрати, яку саме книгу читати тощо. Водночас важливо все ж контролювати роботу учнів. 

2. Забезпечити зворотній звʼязок

Так, щира і конкретна похвала значно посилює мотивацію. Проте не варто обмежуватися короткою фразою на кшталт «Ти молодець», значно краще звернути увагу саме на те, що та як зробив учень. Наприклад, можна сказати «Ти чудово проаналізував історичні джерела для дослідження та виділив найважливіше». Такий тип зворотного зв’язку здатен посилити впевненість у своїх знаннях та водночас показати, що дитина робила все правильно, а отже – її стратегії роботи дієві.  

3. Навчити інакше дивитися на невдачі

На жаль, у навчанні не все і не одразу дається легко. Але діти не завжди розуміють це і неабияк засмучуються, отримавши, наприклад, не надто високу оцінку. Тож важливо навчити їх сприймати оцінки насамперед як стимул, як потребу звернути увагу на якісь важливі моменти чи підтягнути знання, а не як вирок. Загалом, аби зробити це, педагог має сам сприймати оцінки саме так.

4. Навчати без стереотипів

Створення сприятливого навчального середовища – це ще й про відсутність стереотипного підходу до освітнього процесу. Бо насправді це нерідко може стати справжньою перешкодою для самореалізації. Наприклад, дослідження свідчать, що давні стереотипи про те, що дівчатам не надто добре даються точні науки, заважають їм проявити свої таланти. Аналогічно працюють стереотипи щодо того, що представники певних соціальних груп чи культур недостатньо здібні до навчання. Саме тому під час роботи з учнями важливо врахувати всі ці нюанси.  

5. Розкривати приховані таланти

І хоча це не найпростіше завдання, все цілком реально! Але для початку важливо проаналізувати, що вдається дітям добре, а що – не дуже. Як це зробити? Наприклад, за допомогою олімпіад. І ні, йдеться не про стандартні конкурсні змагання, які доступні далеко не всім, а про інтернет-олімпіади «На Урок», у яких можуть в будь-який момент узяти участь усі охочі. 

Олімпіади – це не просто захопливе змагання, це ще й потужний навчальний інструмент, який дозволяє дітям:

 • краще зрозуміти навчальний предмет, дізнатися більше цікавих фактів;
 • навчитися на практиці застосовувати отримані знання та зрозуміти, як теоретичні поняття повʼязані з реальним життям;
 • проаналізувати свої сильні та слабкі сторони, покращити аналітичні здібності;
 • стати більш впевненими у собі та власних знаннях;
 • зрозуміти, що можна впоратися з усіма навчальними труднощами. 

Участь в олімпіаді – це вихід із зони комфорту. Адже під час підготовки та участі у змаганні діти вчаться визначати, яких знань їм ще не вистачає для успіху (або що потрібно повторити), а також – оцінювати та цінувати ті навички, які вже мають. А ще учні точно навчаться керувати власним часом

Для того, аби ви могли краще зрозуміти таланти і здібності учнів, ми розробили неймовірно цікаві олімпіади з 22 предметів. Тож кожен учень зможе обрати той предмет, який цікавить саме його! А педагоги отримають більше можливостей для ретельного аналізу. 

 1. Я досліджую світ (1–4 клас).
 2. Предмети початкової школи (1–4 клас).
 3. Мистецтво (1–11 клас).
 4. Основи здоров’я (5–9 клас).
 5. Трудове навчання (хлопці) (5–9 клас).
 6. Трудове навчання (дівчата) (5–9 клас).
 7. Пізнаємо природу (5-6 клас).
 8. Захист України (10-11 клас).
 9. Математика (1–11 клас).
 10. Українська мова та література (1–11 клас).
 11. Англійська мова (1–11 клас).
 12. Інформатика (1–11 клас).
 13. Біологія (6–11 клас).
 14. Фізика (7–11 клас).
 15. Хімія (7–11 клас).
 16. Історія (5–11 клас).
 17. Географія (6–11 клас).
 18. Зарубіжна література (5–11 клас).
 19. Німецька мова (5–11 клас).
 20. Громадянська освіта (10 клас).
 21. Правознавство (9,11 клас).
 22. Астрономія (10-11 клас).

Усі олімпіади безкоштовні. Взяти участь можуть усі охочі, незалежно від шкільних оцінок та рівня знань. Головне – бажання навчатися, дізнаватися нове та перемагати! 

Реєстрація вже стартувала та триватиме до 23 лютого, тобто до завершення олімпіади. Тож встигнуть всі, але радимо не гаяти час і зареєструватися просто зараз. Завдання олімпіад будуть відкриті із 16 січня до 23 лютого включно. Остаточні результати будуть відомі 26 лютого. 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter