Поговоримо про можливості для підвищення рівня медіаграмотності школярів та освітян

Сьогодні, коли віртуальний світ став органічною частиною нашого життя, кожного з нас, незалежно від віку та професії, можна сміливо журналістом, аналітиком і контент-мейкером. Ми опрацьовуємо величезний обсяг інформації, взаємодіємо у соцмережах, іноді навіть проводимо власні дослідження та розслідування. Але чи завжди ми свідомо аналізуємо та поширюємо контент? Чи завжди ми можемо відрізнити правдиву інформацію від фейкової? Напевно, ні. А в умовах воєнного стану  питання інформаційної безпеки та медіагігієни набуло надваживого значення.

Аби привернути увагу світової спільноти до проблеми формування медіаграмотної особистості одинадцятий рік поспіль у всіх країнах світу, які підтримують цінності ЮНЕСКО, проводиться тиждень медійної та інформаційної грамотності. Цьогоріч цей захід відбудеться з 24 по 31 жовтня. У його межах на всіх континентах заплановано проведення загальнодержавних і локальних  свят абсолютно різних форматів - від тематичних занять у закладах освіти до марафонів, які спрямовані на формування сукупного набору компетенцій, зокрема:

  • навичок, які необхідні для ефективного пошуку, критичного аналізу, використання та розміщення інформації та медійного контенту;
  • розуміння способів боротьби з пропагандою, мовою ненависті в Інтернеті та залякуванням у мережі;
  • знання прав людини в Інтернеті;
  • розуміння етичних проблем, пов'язаних із доступом до інформації та її використанням.

Враховуючи важливість формування вчительської та учнівської медіаграмотності, Освітній проєкт «На Урок» як суб'єкт підвищення кваліфікації створив окремий напрям, який допоможе освітянам вдосконалити власну професійну майстерність за цією темою. Ми неодноразово проводили різноманітні заходи, під час яких досвідчені вчителі-практики та експерти ділилися корисними порадами й цікавими ідеями щодо успішної реалізації завдань медіаосвіти. Тож, залежно від ваших потреб і побажань, ви маєте змогу вдосконалити знання за такими складниками: 

  • робота з інформацією (для дітей, з урахуванням вікових особливостей);
  • робота з інформацією (для вчителів);
  • інформаційна безпека;
  • безпечний інтернет.

До речі, вже зовсім скоро відбудеться наша чергова масштабна зустріч - Всеукраїнська інтернет-конференція «Пріоритети в освіті: інформаційна гігієна та медіаграмотність», яка триватиме впродовж двох днів (03-04 листопада 2022 року)! Разом ми актуалізуємо знання щодо інформгігієни, поговоримо про види інтернет-небезпек та захист від них, на практиці розглянемо вправи та підходи, що допоможуть дотримуватись простих правил у складний час.

Наша команда знаходиться в постійному пошуку простого, але ефективного інструментарію для формування та вдосконалення навичок критичного мислення дітей і дорослих, розвитку медіаграмотності та дотримання цифрової гігієни. І нашими знахідками ми з задоволенням ділимося з вами! У Журналі є багато цікавих матеріалів, які містять готові практичні кейси для формування інформаційного імунітету педагогів і школярів.  

А ще ми створюємо необмежений простір для обміну ідей між освітянами! У Бібліотеці розробок ви знайдете безліч авторських матеріалів вчителів, які допоможуть формувати відповідальну медіаповедінку школярів під час уроків і позакласних заходів. 

Долучайтеся до спільноти вчителів-інноваторів, які відкриті для обміну досвідом і мають натхнення змінювати українську освіту на краще! Тримаємо освітянський фронт і разом крокуємо до Перемоги! 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter