Як повідомляє Міністерство освіти і науки України, у цьому році радикально зміниться принцип розподілення коштів між місцевими бюджетами. Спеціально для цього була розроблена нова Формула, що враховує основні параметри: навчальні плани, наповнюваність класів, контингент учнів та обсяги бюджетної забезпеченості одного учня.
Розмір освітньої субвенції на 2018 рік вже розрахований та складає 61,7 млрд грн. Ця сума в тому числі піде і на оплату праці вчителів. У минулому році обсяг витрат з субвенції становив 48,5 млрд грн, що на 27% менше за теперішній показник. Тобто, обіцянки Міністерства щодо підвищення вчительских зарплат на 25% таки мають під собою реальний ґрунт. До того ж, на рахунках місцевих бюджетів ще з минулого року залишилося 4,1 млрд грн субвенції.
Таким чином, слова деяких керівників місцевих органів влади щодо того, що коштів субвенції не вистачить, не відповідають реальності. Як наголошуть у МОН, грошей може не вистачати лише в тих випадках, коли відбувається відверте ігнорування рішень влади: вчителів можуть відправляти у безоплатну відпустку та зменшувати надбавку за престижність праці. До того ж гроші частково витрачаються на створені за рішенням місцевої влади спеціалізовані навчальні заклади з поглибленим вивченням певних предметів.
У МОНі запевняють, що вони готові до співпраці у врегулюванні спірних питань. Так, за результатами місячних та квартальних звітів, держадміністрації мають подати у Міністерство пропозиції щодо перерозподілу субвенції – жодна з заяв не буде залишена поза увагою.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.