Починаємо підсумки інтернет-конференції «Інтернет-ресурси у навчальному процесі» та публікуємо основні тези виступу редактора та автора статей журналу освітнього проекту «На Урок», учителя історії – Віктора Немченка. Свою доповідь лектор присвятив надважливим темам: які є переваги та недоліки у використанні інтернет-ресурсів на уроках, які ключові компетентності формують інтернет-ресурси в учнів та як використовувати цифрові технології для організації продуктивної практичної роботи.
Лектор у своєму виступі зазначив, що використання інтернет-ресурсів особливо актуальне зараз, під час карантину у школах, коли діти змушені навчатися дистанційно. На щастя, учителі можуть скористатися сучасними сервісами, які здатні зробити заняття захоплюючими і цікавими навіть на відстані!
Чому поєднання інтернет-ресурсів та суспільствознавчих дисциплін – це добре?
- Учитель, використовуючи власні чи інтернет-заготовки, може візуалізувати навчальний матеріал.
- Онлайн-ресурси чудово підходять для організації дистанційного навчання, або для швидкої перевірки отриманих учнями знань (наприклад, за допомогою онлайн-тестів).
- Інтернет-сервіси підвищують мотивацію школярів до навчання, оскільки відповідають їхнім інтересам (наприклад, дітей цікавлять ігри-стратегії на історичну тематику).
- Учителі підвищують свій кваліфікаційний рівень, коли використовують нові методи та прийоми у навчанні.
Окрім того, лектор додав, що ігнорувати використання інтернет-ресурсів під час викладання дисциплін суспільствознавчого циклу не можна! Це пов'язано з тим, що сучасним дітям не підходить традиційна лекційна система: для того, щоб добре засвоїти матеріал, їм необхідна візуалізація почутого. Наприклад, учитель історії може використовувати схеми, зображення, карти, відеоматеріали, 3Д-моделі та реконструкції історичних пам'яток, стрічки часу, інтелект-карти, відцифровані документальні та публіцистичні матеріали тощо.
Про ресурс «Google arts & culture»
- Високоякісні зображення.
- Google-переклад інферфейсу.
- Сервіс дає можливість ранжувати дані за часом і алфавітом
- Формулювання загального уявлення про світ та його історичний розвиток.
- Містить відомості про історичні постаті та події.
- Цікаві факти про місця із різних куточків світу.
- Численні колекції.
- Мистецькі напрями.
- Віртуальні екскурсії у музеї, галереї тощо.
- Техніка.
Ви можете завантажити безкоштовний додаток із Play Market на свій смартфон і користуватися ним будь-де і у будь-який час!
Детальніше про використання інтернет-сервісів у навчанні та інші важливі моменти обговорення можна дізнатися безпосередньо з виступу:
Всеукраїнська інтернет-конференція «Інтернет-ресурси у навчальному процесі» відбулася 14 березня. Це був день, насичений корисною інформацією, дієвими порадами та приємним спілкуванням. Щоб переконатись у цьому, перегляньте запис конференції на нашому YouTube-каналі та дізнайтеся, як організувати сучасне навчання на вищому рівні!
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.