Тема. Поведінка в школі
Мета: повторити правила для учнiв; розширити уявлення учнiв про взаємодiю людей у школi; розвивати толерантнiсть; виховувати культуру спiлкування у школi.
Обладнання: «Правила ввiчливого школяра», Пам’ятка «Поведiнка в школi».
Хід уроку
1. Органiзація класу Вiдгадування загадки.
Спiває дзвiнко й весело,
Дзвенить на все село
Наш металевий коник.
Ви взнали, що це? (дзвоник)
— Куди кличе вас дзвоник? Кому i що вiн сповiщає?
IІ. Основна частина уроку
1. Читання вiрша Д. Павличка Школа»
Наче вулик — наша школа,
Вся вона гуде, як рiй,
І здається, що довкола
Розквiтають квiти мрiй.
Бiгають, смiються дiти,
Та лиш дзвоник задзвенить —
Стане тихо, нiби квiти,
Поховались бджоли вмить.
2. Читання «Правил для учнiв», коментування положень учнями i вчителем
Правила для учнiв
* Вчасно приходити на заняття.
* Бути охайно вдягненим, взутим, зачесаним.
* Сумлінно вчитися, уважно слухати пояснення вчителя, виконувати всi його завдання.
* Допомагати товаришам, бути чесним i правдивим.
* Брати участь у корисних справах свого класу, школи.
* Оберiгати природу, берегги шкiльне майно, свою i чужі речi.
* Зразково поводитися.
* Слухатися та поважати батькiв, учителiв, виконувати їх вимоги та вимоги чергових учнiв.
3. Розповiдь учителя
— Щодня до школи приходять учителi та учнi. У них спільне завдання — зробити так, щоб усi хлопчики й дiвчатка стали справжнiми людьми: розумними, працьовитими, освiченими i вихованими членами суспiльства. Якщо у людей спiльна справа, якщо вони багато часу проводять разом i перебувають у складних стосунках, то стають необхiдними такi норми поведiнки, якi полегшують їхне спiлкування, їхню взаємодiю.
4. Ознайомлення з «Правилами ввiчливого школяра» та їх обговорення
* Якщо ти зайшов до класу, то обов’язково привiтайся з усiма, хто вже прийшов.
* Якщо ти зустрiв у коридорi чи на вулицi свою вчительку, яка йде з кимось ще, то вiтатися потрiбно з усiма.
* Хлопчик завжди пропустить дiвчинку вперед, допоможе сiсти, донесе портфель.
* В їдальнi не поспiшай взяти щось першим. Поїв - прибери за собою. Подякуй поварам.
* Будь чемним та люб’язним завжди i за будь-якi ситуацiї .
* Зважай на бажання i настрiй однокласникiв.
* Вiдповiдально стався до своїх учнiвських обов’язкiв.
* Не перебивай того, хто говорить.
* Пiклуйся про вiдсутнiх.
5. Читання смiшинки «На уроцi математики»
Урок математики. Дiти прочитали задачу. Розв’язали в зошитах. Сергiй задивився в вiкно, а за задачу й не брався. Побачила це вчителька i, як всi завершили, запитала у Сергiя:
— А в тебе яка вiдповiдь?
Встав хлопчина, глянув влiво, вправо. Хтось йому щось зашепотiв.
Сергiй голосно промовив:
— Три кiлограми капусти важать вiсiм кiлограмiв.
— Як ви думаєте, чому Сергiй не змiг правильно вiдповiсти?
— Згадайте, яких ще правил потрiбно дотримуватися на уроцi?
6. Розбирання ситуацiї
Як ти вчиниш, якщо:
• урок почався, а ти запiзнився?
• ти тiльки на уроцi помiтив, що забув зошит вдома?
• ти зайшов до класу і побачив, що залишив на пiдлозi бруднi слiди?
• ти став свiдком, коли старшокласники вимагають грошi в твого однокласника?
• черговий попросив тебе пiдняти папiрцi, які ти не кидав?
ІІІ. Підсумок години спілкування
- Чого навчилися на уроці?
- Що нового взяли для себе?