Практична робота №3 "Порівняльна характеристика промисловості ФРН, Великої Британії, Франції та Італії"

Про матеріал
Практична робота містить різні види завдань, що підлягають виконанню учнями 10 класу.
Перегляд файлу

Практична робота № 3.

Порівняльна характеристика промисловості

ФРН, Франції, Великої Британії, Італії

 

Мета:

  • повторити та систематизувати знання про країни Європи; вдосконалювати вміння характеризувати та порівнювати галузе­вий склад промисловості головних країн Західної Європи;
  • розви­вати вміння працювати з картами атласу, підручником, таблиця­ми, діаграмами, уміння систематизувати навчальний матеріал та статистичні дані; уміння виконувати завдання в контурних кар­тах;
  • виховувати акуратність, уважність та зосередженість, аналі­тичні здібності.

Обладнання: практикум з курсу «Економічна і соціальна географія світу», атласи, контурні карти Європи, підручники,  кольорові олівці.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь, навичок учнів.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

 

Прийом «Географічна розминка»

Учитель називає європейську країну (столицю), учні називають відповідну столицю (країну) та її бренд.

Париж – Франція – Ейфелева вежа

Італія – Рим – Колізей

Німеччина – Берлін – Берлінська стіна

Варшава – Польща – Краків

Велика Британія – Лондон – «Біг – Бен»

Мадрид – Іспанія – «Барселона»

Швейцарія – Берн – Швейцарські банки

Лісабон – Португалія –  Кріштіану Роналду

Австрія – Відень – Віденська опера

Афіни – Греція – гора Олімп або священна гора Афон

 

Запитання:  

Назвіть  європейські країни, які входять до «Великої сімки».

 

II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок

 

Прийом «Географічний диктант».

(робота в парах за варіантами, виконується без використання карт)

Цифрами на контурній карті позначити країни (столиці) Європи.

І варіант


1 — Фінляндія,

2 — Греція,

3 — Копенгаґен,

4 — Ісландія,

5 — Андорра,

6 — Швейцарія,

7 — Мінськ,

8 — Чехія,

9 — Словенія,

10 — Рига,

11 — Люксембурґ,

12 — Румунія.


ІІ варіант


1 — Норвеґія,

2 — Портуґалія,

3 — Амстердам,

4 — Ірландія,

5 — Монако,

6 — Австрія,

7 — Кишинів,

8 — Словаччина,

9 — Хор­ватія,

10 — Таллінн,

11 — Мальта,

12 — Угорщина.


Після проведення диктанту учні обмінюються картами та про­водять взаємоперевірку, потім роботи здають учителю.

 

ІІІ. Оголошення теми й мети

Повідомлення теми уроку.

Учитель. На сьогоднішньому уроці ми спробуємо узагальнити набуті знання про дані країни, виявити причини їх економічного розвитку і ті чинники, які визначили успіх цього розвитку.

 

ІV. Застосування знань, умінь та навичок

Виконується за варіантами

 

  1. Читаємо географічні карти

1.1. Розгляньте економічні карти країн Європи і встановіть відповідність між країною та географічними об’єктами, розташованими на її території:

 

А.  ФРН                               1. Країни-сусіди: Фінляндія, Україна, Словаччина

Б.  Франція                          2. Судноплавні річки: Луара, Рона, Гаронна

В.  Великобританія            3. Морські порти: Анкона, Барі, Спеція

Г.  Італія                              4. Центри машинобудування: Лутон, Бірмінгем,      

                                                 Ковентрі

                                             5. Центри хімічної промисловості: Кельн, Галле,

                                                 Лейпциг

Відповідь: _______________________________________________________

 

 

1.2. За географічними картами визначте групи експортних товарів промисловості України.

Відповідь:________________________________________________________

 

  1. Вчимося порівнювати промисловість країн і характеризувати зв’язки України з країнами-сусідами

 

2.1. Відомо, що Україна має значний потенціал експорту послуг. Вона є найбільшим у світі транзитером природного газу і володіє газотранспортною системою з високою пропускною спроможністю – 290 млдр м³ на вході і майже 170 млрд м³ на виході на рік.

 За економічною картою країн Європи визначте, які країни поєднує газотранспортна система нашої держави.

Відповідь:__________________________________________________________

Висновок (про переваги для української економіки існуючої газотранспортної системи та можливі перспективи щодо її використання)___________________

___________________________________________________________________

 

  1. Складаємо порівняльну характеристику промисловості країн і характеризуємо зв’язки України з країнами-сусідами

 

3.1. Користуючись картами атласу та довідниками, складіть візитки країн, що порівнюються.

І варіант

Країна

ФРН

Франція

Державний прапор

 

 

Столиця

 

 

Площа

 

 

Населення

 

 

Державний лад

 

 

Державна мова

 

 

Основні експортні товари

 

 

ВНП ($ США на душу населення)

 

 

Індекс розвитку людського потенціалу

 

 

Валюта

 

 

Висновок: (про подібні та відмінні ознаки) ______________________________­­­­­_

 

ІІ варіант

Країна

Великобританія

Італія

Державний прапор

 

 

Столиця

 

 

Площа

 

 

Населення

 

 

Державний лад

 

 

Державна мова

 

 

Основні експортні товари

 

 

ВНП ($ США на душу населення)

 

 

Індекс розвитку людського потенціалу

 

 

Валюта

 

 

Висновок: (про подібні та відмінні ознаки) _____________________________

 

3.2. Складіть порівняльну характеристику промисловості двох країн за планом:

а) видобувна промисловість;

б) обробна промисловість:

— галузі спеціалізації за їх часткою у галузевій структурі промисловості;

  • фактори розміщення найбільших промислових центрів;

в) основні експортні та імпортні промислові товари;

г) висновок про рівень розвитку промисловості країн, про перевагу подібних або відмінних ознак.

 

3.3. Нанесіть на контурну карту Європи країни, що порівнюються, їх країни-сусіди та столиці.

3.4. Нанесіть на контурну карту Європи  країни-сусіди України та їх столиці.

 

 

V. Підсумок уроку

 

Прийом «5 речень»

  Зробіть висновок, назвіть ознаки схожості та відмінності промисловості порівнюваних країн. Поясніть, які причини, на вашу думку, обумовили виявлені розбіжності.

 

VІІ. Домашнє завдання

  1. Повторити відповідні параграфи у підручнику.
  2. Визначити економічну модель розвитку якої країни (або її елементи) може взяти за наслідування Україна; 
  3. За бажанням: скласти кросворд «Топ-10 найвидатніших місць Європи»

 

docx
До підручника
Соціально-економічна географія світу. (рівень стандарту, академічний рівень ) 10 клас (за редакцією Яценка Б. П.)
Додано
20 січня 2022
Переглядів
4604
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку