Презентація "Економіка Білорусі"

Про матеріал
Презентація на тем "Економіка Білорусі". Містить огляд різних сфер економіки країни, зовнішні економічні зв'язки. Буду рада допомогти своєю роботою. Сподобалась- залиш коментар!
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЕКОНОМІКА БІЛОРУСІКононович Юлія

Номер слайду 2

БІЛОРУСІЯ – ЦЕ КРАЇНА, в’їзд в яку не потребує наявності закордонного паспорту в українців. Можна в’їхати і по закордонному паспорту без візи. Перебувати в країні без реєстрації можна 90 діб. Гріх не скористатися такою спрощеною процедурою!

Номер слайду 3

‘Промисловість є провідним виробництвом в економіці Білорусі, незважаючи на зменшення її частки у ВВП країни з 37,9 % у 1990 р. до 25,3 % у 2015 р. Найбільш важливими з-поміж них напрямами є машинобудування, хімічні й деревообробні виробництва, індустрія товарів для внутрішнього споживчого ринку.

Номер слайду 4

Порівняння промисловості Білорусі упродовж 25 р.

Номер слайду 5

МАШИНОБУДУВАННЯє найважливішим промисловим виробництвом у країні. Для виробництва машин використовують переважно імпортні чорні та кольорові метали. Особливе значення мають виробництво машин й устаткування для сільського та лісового господарства, а також виробництво транспортерних засобів.

Номер слайду 6

Національними брендами у машинобудуванні є кар’єрні самоскиди «Бєл. АЗ» (Жодіно)вантажні автомобілі «МАЗ» (Мінськ) трактори «Бєларус» (Мінськ)сільгосптехніка «Гомсельмаш» спецтехніка «Амкодора» холодильники та морозильне обладнання «Атлант» газові та електроплити «Гефест» Понад 60 % білоруського машинобудування реалізується за кордоном, переважно в Росії та Казахстані.

Номер слайду 7

Залізничному і автомобільному транспорту належить провідна роль у транспортній системі Білорусі. Управління процесом перевезень і виробничо-господарською діяльністю залізничного транспорту здійснює Білоруська залізниця

Номер слайду 8

Міжнародні аеропорти Білорусі: Національний аеропорт «Мінськ». Аеропорт «Мінськ-1»Аеропорт Берестя. Аеропорт Вітебськ. Аеропорт Гомель. Аеропорт Гродно. Аеропорт Могильов. У країні, станом на 2013 рік, діє 65 аеропортів (75-те місце у світі), з них 33 із твердим покриттям злітно-посадкових смуг і 32 із ґрунтовим.

Номер слайду 9

Аеропорт Гомель

Номер слайду 10

Роль хімічної промисловості в економіці Білорусі неухильно зростає. Її спеціалізацією є виробництво мінеральних добрив: калійних (Солігорськ), азотних (Гродно), фосфатних (Гомель); а також деяких полімерів, зокрема хімічного волокна, скловолокна (Могильов, Світлогорськ, Гродно), понад 300 типорозмірів шин (Бобруйськ).

Номер слайду 11

Основні виробничі потужності хімічної промисловості Білорусі було зведено в 70-х рр. ХХ ст., тому вони суттєво застаріли та є екологічно небезпечними.

Номер слайду 12

Понад 80 країн світу імпортують білоруські хімікати. Зокрема, мінеральні добрива купують Китай, Індія, Бразилія, Німеччина, Норвегія; шини, пластмасову тару, синтетичні волокна – Росія, Україна, Польща. Водночас Білорусь закуповує гербіциди, синтетичний каучук, майже половину потрібних їй ліків

Номер слайду 13

Останнім часом зріс попит на білоруську косметику (компанії «Вітекс» та «Бєліта»), в якій використовують лише натуральні компоненти

Номер слайду 14

 представлена лісозаготівлею, деревообробним, целюлозо-паперовим та лісохімічним виробництвами. Лісова промисловість

Номер слайду 15

  Суттєво зросла роль у країні паливної промисловості. Великими центрами нафтопереробки є Новополоцьк і Мозир, що розташовані на гілках нафтопроводів з Росії. У Новополоцьку працює підприємство «Нафтан», на якому в 1963 р. було добуто перший білоруський бензин. Нині підприємство виробляє понад 80 найменувань нафтопродуктів, 60 % продукції з яких експортується до різних країн Європи.. Новополоцьку підприємство «Нафтан»,

Номер слайду 16

        Сільське господарство є найбільш дотованим з боку держави виробництвом. У сільськогосподарському обробітку перебуває 55 % площі держави. Вирощують: картоплю, льон-довгунець, горох, ріпак, жито, овочі. За вирощуванням картоплі країна входить до топ-10 країн-виробників, а за збиранням картоплі на одну людину посідає 1-ше місце в світі.   

Номер слайду 17

У тваринництві розводять м’ясо-молочне поголів’я великої рогатої худоби, свиней, домашню птицю. Також відоме клітинне звірівництво: розводять норку, лисицю, песця.

Номер слайду 18

   Основу сільського господарства країни становлять старі форми підприємств – колгоспи та радгоспи, що прилаштовуються до ринкових відносин і діють за активної державної підтримки. Вони дають близько 2/3 сільгосппродукції.

Номер слайду 19

   Особливості розвитку третинного сектору  Міжнародні транспортні коридори у Білорусі завантажено менш ніж на половину від їх пропускної здатності. Основними видами транспорту є залізничний, автомобільний та річковий. Енергоносії з Росії надходять трубопровідним транспортом, на який припадає понад половину вантажообігу в країні. Магістральні нафтопроводи є власністю російської акціонерної компанії «Транснєфть». Повітряний транспорт розвинутий слабо.

Номер слайду 20

   Особливості розвитку третинного сектору За розвитком різних видів зв’язку Білорусь суттєво поступається країнам Європи за швидкістю, доступністю та кількістю користувачів Інтернету, ступенем покриття території стільниковим зв’язком, доступністю цифрового телебачення тощо. Подібні проблеми також стосуються торгівлі, громадського харчування, побутових послуг, готельного бізнесу, що стримує розвиток міжнародного туризму.

Номер слайду 21

   Особливості розвитку третинного сектору. У цих сферах спостерігаються недостатня забезпеченість закладами з надання послуг та низький рівень конкуренції. Для торгівлі також характерний слабкий розвиток логістики. До того ж у цих видах послуг є значна частка державної власності (10 – 40 %), що робить їх малоефективними. 

Номер слайду 22

Характерні риси просторової організації господарства. У просторовій організації господарства країни простежуються дві особливості. З одного боку, спостерігається високий рівень концентрації найбільших сучасних підприємств різного призначення (машинобудування, хімічні та харчові виробництва) у небагатьох великих центрах

Номер слайду 23

Характерні риси просторової організації господарства. З іншого – розосередження середніх та невеликих підприємств (переважно металообробки, деревообробки, виробництва будівельних матеріалів, одягу та взуття) у багатьох малих містечках. До найбільших промислових центрів належать: Мінськ, Гомель, Могильов, Бобруйськ, Вітебськ, Новополоцьк, Гродно, Мозир, Брест. 

Номер слайду 24

Зовнішні економічні зв’язки. Економіка Білорусі значною мірою зорієнтована на зовнішні ринки. Понад 50 % вироблених у країні товарів йдуть на експорт. Водночас до країни імпортуються мінеральні ресурси (передусім енергоносії), прокат чорних та кольорових металів, комплектуючі для машин, технологічне обладнання, споживчі товари.

Номер слайду 25

Міжнародні зв’язки України з Білоруссю. Для України Білорусь має стати важливим політичним, економічним і соціальним партнером. Обидві країни є важливими транзитними країнами, через які проходить «Балто-Чорноморська вісь» держав Східної Європи. Обидві країни потрапили у сферу геополітичного впливу Євросоюзу з його загальнолюдськими цінностями, з одного боку

Номер слайду 26

Міжнародні зв’язки України з Білоруссю. За таких умов для двох країн найважливішою є співпраця в сфері економічної та енергетичної безпеки. Україна є третім за значенням економічним партнером для Білорусі. Крім того між нашими країнами розроблено програму співробітництва у сфері культури, діє угода про співробітництво. Погоджено продовження робіт із установлення державного кордону між Україною та Білоруссю. 

pptx
Додав(-ла)
Кононович Юлія
Додано
23 січня 2022
Переглядів
1624
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку