Тема 10 Основи електронного документообігу 10 клас
Урок 50 (10) Тема: Практична робота №3 (12) «Створення та пересилання документів».
Мета:
навчальна: удосконалювати навички створення та пересилання документів;
розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати;
виховна: виховувати інформаційну культуру, формування бережливого ставлення до обладнання комп’ютерного кабінету, виховання уміння працювати в групі; формування позитивного ставлення до навчання.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, роздаткові картки, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер, офісні програми.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Мозковий штурм
«Як організувати написання спільної статті до газети за допомогою служб Інтернету?»
Сьогодні ми з вами познайомимося з новим способом роботи з документами в Інтернеті - роботою з онлайновими документами в Google.
IIІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні популярною для багатьох фірм у світі є організація колективної роботи з документами в режимі онлайн.
ІV. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Невеличка довідка
Спільна робота з документами - це важливий елемент ефективної групової роботи. Наприклад, функція співавторства в електронних таблицях або створення бізнес-плану. Дуже важливо знати способи спільної роботи з документами, оскільки це допомагає зробити найкращий вибір відповідно до власних потреб і оптимізувати роботу з даними.
Незалежно від способу спільної роботи з документами, пересилання вкладень електронною поштою більше не використовується.
Вже не потрібно розсилати документи, а потім намагатись узгодити конфлікти версій, вручну виконувати злиття та узгоджувати зміни, відстежувати авторів внесених змін і здійснювати пошук останніх версій.
Під час спільної роботи документ або колекцію документів разом використовують декілька авторів. Вони одночасно можуть у співавторстві працювати над документом або переглядати специфікацію в рамках структурованого робочого циклу. Функція співавторства в документах входить до функції спільної роботи з документами й означає роботу з документами одночасно з одним або кількома іншими користувачами. Існують різні способи спільної роботи з документами та співавторства в них.
Способи спільної роботи з документами
1. Напівофіційне співавторство (кілька авторів одночасно редагують будь-яку частину документа). Наприклад, розробка бюджету організації в програмі MS Excel.
2. Офіційне співавторство (кілька авторів одночасно змінюють вміст і зберігають його, коли він готовий для загального використання. Змінення вмісту відбувається контрольовано). Наприклад, презентації для виступу на конференціях в програмі MS PowerPoint.
3. Додавання коментарів і рецензування. Основний автор просить виконати редагування та додати коментарі, надсилаючи документ у робочий цикл, але лише він керує остаточною публікацією документа. Наприклад, написання статті або доповіді на конференцію.
4. Набори документів. Кільком авторам призначаються окремі документи в рамках робочого циклу, після чого публікується один набір головних документів. Наприклад, довідкові матеріали про нові товари та книга продажів.
Документи серверу Google дозволяють:
Практична робота
Завдання. Створити спільну статтю на тему: «Моя майбутня професія».
Хід роботи.
Для тих, хто не має електронної скриньки на Gmail
1. У рядку Адреса будь-якого браузера введіть http://www.google.com.ua/.
2. Створіть поштову скриньку Gmail.
Для тих, хто має електронну скриньку на Gmail
Для всіх
3.Напишіть листа на адресу mosnata.ck@gmail.com.
Тема листа: Прізвище, ім’я.
Текст листа Тема уроку.
4. У вікні, що з’явилося, натисніть кнопку Создать (Створити) і виберіть необхідний вид документа. Натисніть кнопку Документ .
5. У наступному вікні, яке схоже на документ текстового редактора MS Word, створіть новий документ.
6. Введіть заголовок статті «Моя майбутня професія».
7. Напишіть вступний абзац статті.
8. Для спільної роботи з документом натисніть кнопку Предоставить доступ (Надати доступ) у правій верхній частині вікна, щоб надати доступ всім учням для редагування.
9. У вікні, що з’явилося, введіть адреси поштових скриньок Gmail учнів або виберіть їхні адреси зі списку контактів.
10. Відкрийте документи сусіда зліва та сусіда справа і додайте до них по два речення відповідно змісту документа.
11. Відкрийте власний документ і прокоментуйте дописи, які додані до вашого документу.
12. Надішліть свій документ вчителю для оцінювання.
V. Підсумки уроку
Учні разом з учителем обговорюють переваги спільної роботи з документами, обмінюються враженнями, розв’язують проблеми, які виникли під час виконання роботи. Вчитель оцінює роботу учнів.
VI. Домашнє завдання
Повторити тему «Документи та документообіг. Технічні та програмні засоби обробки документів та інформації». Підготуватися до контрольної роботи.