Практична робота «Додавання малюнків із файлу до текстового документу».

Про матеріал
Конспект відкритого уроку для проведення практичної роботи «Додавання малюнків із файлу до текстового документу».
Перегляд файлу

5 клас             Дата проведення 21.12.18            Урок №14

 

Тема: Практична робота «Додавання малюнків із файлу до текстового документу».

 

Мета:

  •    навчальна: сформувати вміння працювати з графічними об’єктами у текстовому документі: вставляти, групувати, вирівнювати, переміщати, обертати, міняти розмір та положення відносно тексту;
  •    розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  •    виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

 

Обладнання: комп’ютерний кабінет, мультимедійний проектор,  презентація уроку, електронні матеріали (файли-заготовки).

 

Тип уроку: ділова гра.

 

Структура уроку:

 

І. Організація класу до уроку. (1 хв)

ІІ. Актуалізація опорних знань, перевірка домашнього завдання. (2 хв)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. (2 хв)

ІV. Застосування знань, умінь і навичок. (32 хв)

1. Перевірка теоретичних знань учнів (1 конкурс). (6 хв)

1.1. Опитування учнів (1 конкурс). (3 хв)

1.2. Тестування (конкурс старост і тестування груп) (2 конкурс). (3 хв)

2. Конкурс «Шифрувальник». (5 хв)

3. Фізкультхвилинка. (2 хв)

4. Практична робота учнів на ПК. (18 хв)

4.1. Інструктаж щодо виконання практичної роботи. (2 хв)

4.2. Повторення правил ТБ. (1 хв)

  1.     Практичне виконання завдання учнями. (15 хв)

5. Фізкульхвилинка для зняття зорової втоми. (1 хв)

V. Підсумок уроку. (8 хв)

1. Підведення підсумку гри. (2 хв)

1.1. Рефлексія. (2 хв)

1.2. Оцінювання роботи учнів на уроці. (2 хв)

1.3. Оголошення оцінок (нагородження). (2 хв)

Хід уроку:

 

І. Організація класу до уроку.

  •       Добрий день, шановні юні інформатики, я рада вас вітати на сьогоднішньому уроці.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання, актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь.

  •       Яку тему вивчали на минулому уроці?
  •       Що навчились робити?
  •       Як додавати графічні зображення в документ?
  •       Скажіть, чи доводилось вам набирати текстову інформацію, оформляти реферати? Дійсно, не тільки ви, але і безліч людей самих різних професій практично щодня стикаються з необхідністю публікації своїх матеріалів. Це письменники, поети, журналісти, дизайнери, учителі, студенти, учні.

 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  •       Тому на цьому уроці я пропоную провести заняття у формі ділової гри.
  •       Уявіть, що наш клас сьогодні – це 2 групи студентів, які навчаються на дизайнера. Але для того щоб отримати диплом, як і справжні студенти ви маєте скласти заліки (конкурси), та екзамен (практична робота).
  •       Перш ніж розпочати, ви повинні обрати старосту ваших груп та придумати назву.
  •       Бажаю вам міцних знань, гарних вражень і плідної роботи.

 

IV. Застосування знань, умінь і навичок.

  1. Перевірка теоретичних знань учнів.
    1.    Опитування учнів (1 конкурс).
  •       Для того щоб ви могли виконати практичне завдання мені потрібно перевірити ваші теоретичні знання.

 

Сьогодні ми побачимо – хто швидший і спритніший,

А також всі дізнаємось, хто тут найрозумніший!

Ось турнір перший – „ розминкою” він зветься

Кожній команді запитання дається.

 

  •       Правильна відповідь оцінюється в 1 бал. (На дошці записуємо назви команд для ведення рахунку турніру).
  •       Запитання першої команди (незакінчене речення)

1. Редагування – це… (Виправлення помилок у документі)

2. Перш ніж форматувати текст потрібно його… (Виділити)

3. Щоб створити новий документ… (Файл/Створити)

4. Щоб вставити картинку у документ… (Вставка/Картинка)

5. Дії з графічними об’єктами такі… (Вставити, копіювати, переміщати, змінювати розміри.)

  •       Запитання другої команди (мікрофон)

1. Форматування – це? (Надання документу бажаного вигляду)

2. Як роздрукувати набраний текст? ( Файл – Друкувати)

3. За допомогою якого пункту меню можна відкрити створений документ? (Файл/Відкрити.)

4. Форматування шрифту – це? ( Розмір, колір, накреслення.)

5. Щоб зберегти документ, потрібно пункт меню? (Файл/Зберегти)

 

1.2. Тестування (конкурс старост і тестування груп) (2 конкурс)

  •       Цей тур призначений для старост груп. Поки вони письмово відповідатимуть на запитання, вам студенти я пропоную невеличку розминку, яку ми не будемо оцінювати, вона нас трішки розважить.

 

Для старост

  1. Шаблон документа – це

а) заготовка майбутнього документа, що містить різні складові (текст, заголовки, зображення, примітки тощо) та підказки щодо їх заповнення;

б) заготовка заяви, що містить лише текст;

в) звичайний документ, який можна редагувати.

  1. Редагування тексту – це

а) внесення змін у текст;

б) внесення змін у зовнішній вигляд тексту;

в) збереження тексту на диску у вигляді текстового файла.

3. Символ ліворуч від курсора (тобто перед ним) можна видалити за допомогою клавіші

а) Delete;

б) Enter;

в) Backspace;

г) Shift.

  1. Малюнок, фотографія, схема, організаційна діаграма в текстовому документі – це

а) текстові об’єкти;

б) графічні об’єкти;

в) схематичні об’єкти.

  1. Для опрацювання текстових документів призначені програми:

а) Paint;

б) Microsoft Word;

в) LibreOfficeWriter;

г) Блокнот (Notepad).

  1. Для введення великої літери у текстових процесорах одночасно з алфавітною клавішею слід натиснути клавішу

а) Alt;       

б) Shift;

в) Ctrl;

г) Enter.

  1. Новий абзац можна створити за допомогою клавіші

а) Delete;

б) Enter;

в) Backspace;

г) Shift.

 

Гумористичні тести (діти відповідають на них)

1. Як часто називають клавіатуру персонального комп’ютера?


а) Таня;

б) Марфа;

в) Клава;


Що можна знайти на задній стінці системного блока комп’ютера?


а) дупла;

б) гнізда;

в) нори;


3. Як називається портативний комп’ютер?


а) ноутдуб;

б) ноутклен;

в) ноутбук;


4. Як називається головна плата комп’ютера?


а) материнська;

б) батьківська;

в) сестринська;


5. Де живе комп’ютерна «мишка»?


а) в клітці;

б) на коврику;

в) в мишоловці;


6. Як називається людина мовою комп’ютера?


а) пацієнт;

б) клієнт;

в) користувач;


7. Як називається користувач, який намагається отримати незаконний доступ до інформації?


а) байкар;

б) хакер;

в) рокер.


 

  1.    Конкурс «Шифрувальник».
  •       Цей конкурс зашифрований стародавнім текстом. Певному символу відповідає деяка літера нашого алфавіту. Що це за конкурс?
  •       У кожної групи буде зашифроване прислів’я. Ваше завдання розшифрувати слова, та скласти з них прислів’я.

А

 

Л

 

Ц

Б

М

Ч

В

Н

Ш

Г

О

Щ

Д

П

Є

Е

Р

Ї

Ж

С

Ь

З

Т

І

И

У

Ю

Й

Ф

Я

К

Х

!

 

  1. Розум – скарб людини.

 

 

 

 

 

  1. Наука краща багатства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Фізкультхвилинка.
  •       Пропоную вашій відео-фізкультхвилинку.

 

  1.  Практична робота учнів на ПК.
    1.    Інструктаж щодо виконання.
  •       Отже, всі заліки ви здали добре, але у вас залишилася найважливіша робота – це здача державного екзамену, за результатами якого ви отримаєте дипломи «Дизайнера».
  •       Незабаром на нас чекає прекрасне свято Новий рік. Ваше завдання сьогодні створити вітальну листівку засобами Word.
  •       У вас на робочому столі є папка з набором малюнків, які допоможуть вам у виконанні практичної роботи.
  •       Не забувайте про стильове оформлення документів.
  •       Я пропоную вам переглянути зразок листівки і порядок її створення.

 

 

  1.    Повторення правили ТБ.
  •       При виконанні практичної роботи дотримуйтесь правил ТБ при роботі за комп’ютером.
    1.    Практичне виконання завдання учнями.
  1.    Фізкульхвилинка для зняття зорової втоми.

Очима швидко обертаймо,

Та головою не хитаймо.

Ліворуч – раз, два, три, чотири.

Праворуч – стільки ж повторили.

По колу очі обертаймо,

І все навколо розглядаймо.

Раз коло, два і три, чотири.

Щільніше очі ми закрили.

На п’ять і шість їх потримали

По колу знов пообертали.

 

V. Підсумок уроку.

  1. Підведення підсумку гри.
  •       Демонстрація і аналіз виконаних робіт. Всі учасники показали хороші знання текстового редактора, хороші навички роботи з використанням сучасних комп’ютерних технологій. Особливо хочеться відзначити роботу… 
  •       Сьогодні ви отримуєте диплом про здобуття професії «Дизайнера». Хочу побажати, щоб така здача сесії була у вас завжди.

 

  1.    Рефлексія.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Оцінювання роботи учнів на уроці.

1.3. Оголошення оцінок (нагородження).

docx
Додано
28 листопада 2021
Переглядів
690
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку