Конспект уроку (підсумок) "Опрацювання тектових даних" 5 клас

Про матеріал
Повторення вивченого матеріалу за тему "Опрацювання тектових даних" 5 клас
Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

«Інформатика»

5 клас

ТЕМА: Опрацювання текстових даних.

МЕТА: узагальнити знання учнів з теми «Опрацювання текстових даних»; закріпити уміння і навички роботи в текстовому процесорі MS WORD;

Розвивати логічне мислення, творчість, комп’ютерну грамотність.

Виховувати бережне ставлення до комп’ютерної техніки.

ОБЛАДНАННЯ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

малюнки, роздатковий матеріал до практичного завдання, операційна система WINDOWS, таблиця балів, текстовий процесор MS WORD.

ТИП УРОКУ: узагальнення, перевірки і корекції знань

БАЗОВІ ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ: текстовий процесор.

ХІД УРОКУ

Епіграф до уроку:

Не вважай невдачею те, що можна виправити.

Катон (давньоримский політик, письменник)

1. Організаційний етап.

Привітання. Фіксація відсутніх учнів. Перевірка готовності учнів до уроку. Перевірка наявності обладнання до уроку. Перевірка настрою. Вчитель просить підняти з парт рефлексію (смайлики). (2 хв)

2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Сьогодні у нас підсумковий урок з теми «Опрацювання текстових даних».

На цьому уроці ми узагальнимо знання, закріпимо уміння і навички роботи в текстовому процесорі MS WORD. Сьогодні у нас трішки не звичайний урок, а урок-подорож. А як же називається країна в якій ми будемо подорожувати? Ви зможете дізнатися, виконавши завдання, яке ви бачите на екрані. (Дешифрувальник) (відп.  Вордленд)

Вправа «Розшифруйте повідомлення»

Що тут зашифровано?

03 16 18 05 13 06 15 05

(відп.  Вордленд)

Отже, ми розпочинаємо подорож у країні Вордленд.

Під час роботи ви будете отримувати бонуси за правильні відповіді. (4хв)

3. Актуалізація опорних знань. Перевірка рівня володіння знаннями.

Розминочна вправа про можливості ТП MS WORD

Не можливо розпочинати подорож не пригадавши основні можливості програми  MS WORD.

На парті у групах лежать стікери у вигляді текстових файликів, на яких потрібно записати можливості текстового процесора Word і приклеїти їх до імпровізованого комп’ютера. (5 хв)

Опитування (запитання про текстовий процесор)

Зупинка «Запитання-відповідь»

1. Що потрібно зробити для того, щоб видалити фрагмент тексту в

текстовому процесорі MS WORD?

2. Яке вирівнювання тексту можна встановити в текстовому процесорі MS

WORD?

3. Назвіть основні обЄкти текстових документів?

4. Що таке курсор і на що він вказує?

5. Про що свідчить підкреслення червоною хвилястою лінією в слові?

6.Поясніть різницю між копіюванням і вирізанням фрагмента тексту?

7. Що означає редагування тексу?

8. Що означає форматування тексту?

9. Що потрібно попередньо зробити з текстом, щоб його відформатувати?

(10 хв)

Зупинка «Корисні комбінації»

Вправа «Комбінації клавіш»

Сумістіть комбінації клавіш з їх діями

1 група

Ctrl +C Копіювання фрагменту

Ctrl+P Відправка документа на друк на принтері

Ctrl +V Вставка об’єкта з буфера обміну

Ctr +S Зберігає документ

Ctrl +W закриття документа

Alt+0146 вставка апострофа

2 група

Ctrl +X Вирізає виділений текст

Ctrl +Z Відміняє попередню дію

Ctrl +A виділяє весь текс документа
Ctrl +N  Створює новий текстовий документ

Alt + Г напис букви Ґ 

Ctrl + "-"  вставляє довге тире

Комбінації написані на дошці, учням треба навпроти комбінації написати потрібну дію. (5хв)

Зупинка «Клавіатурна»

Вправа «Назви призначення клавіш».

Учасники по черзі витягують з мішечка клавіші і називають призначення її використання.

Перелік клавіш

ENTER

TAB

CAPS LOCK

SHIFT

SHIFT + ALT

BACK SPACE

DELATE

END

HOME

PAGE UP

PAGE DOWN

ПРОПУСК

(15 хв)

Зупинка «Правильна послідовність»

Вправа «5 основних етапів роботи з документами»  на великих листах правильно розставити послідовність.

Введення тексту

Редагування

Форматування

Збереження

Друкування

(3 хв)

Зупинка «Фізкультурна»

Фізкультхвилинка

(2хв)

Вправа  «Вірю не вірю»  правила поведінки для учнів в комп’ютерному класі

(3 хв) без бонусів.

1.Клавіатура повинна лежати на колінах.

2.У комп’ютерний клас заборонено приносити особисті носії інформації, флешки, диски, тощо.

3.У комп’ютерний клас заборонено приносити продукти харчування.

4.Починати роботу можна без вказівки вчителя.

5. Заборонено запускати ігрові програми.

6. У разі виявлення неполадок з апаратурою, можна самостійно їх усунути.

7. Відстань від очей до екрана повинна бути не меншою ніж 50 см.

8. Дозволено працювати за комп’ютером вологими руками.

4. Перевірка рівня сформованості умінь і навичок.

Зупинка «Практична»

Діти підбирають собі завдання на листочках, інші заповнюють пропуски у тексті «правила введення тексту»

Правила введення тексту

  • ставиться один пропуск між словами;
  • перед розділовими знаками (; : . , ! ?) пропуск не ставиться;
  • після розділового знака слід ставити пропуск;
  • після відкриваючих і перед закриваючими дужками або лапками пропуск не ставиться;
  • до і після дефісу не ставиться пропуск;
  • до і після тире ставиться пропуск;
  • перехід на новий рядок відбувається автоматично;
  • переноси в словах ставляться автоматично;
  • для початку введення тексту з нового абзаца слід натиснути клавішу Enter;
  • перехід на нову сторінку текстового документа здійснюється автоматично;
  • відступи від лівого краю пропусками не робляться;
  • списки нумеруються автоматично;
  • сторінки нумеруються автоматично

З пропусками

  • ставиться _________ пропуск між словами;
  • _____ розділовими знаками (; : . , ! ?) пропуск не ставиться;
  • після розділового знака слід ставити ________;
  • після відкриваючих і перед закриваючими дужками або лапками пропуск ___ ставиться;
  • до і після дефісу не ________ пропуск;
  • до і після тире ставиться пропуск;
  • перехід на новий рядок відбувається ___________;
  • переноси в словах ставляться___________ ;
  • для початку введення тексту з нового абзацу слід натиснути клавішу ___________;
  • перехід на нову сторінку текстового документа здійснюється автоматично;
  • відступи від лівого краю пропусками не робляться;
  • списки нумеруються ___________;
  • сторінки___________  автоматично
  1.               Надрукувати текст і виправити помилки. Відформатувати по ширині. (1 комп’ютер)

ЩО МОЖЕ КОМП’ЮТЕР?

Телефон, музичний центр і відеоцентр, друкарську машинку, відеоприставку, записну книжку, довідник, енциклопедію та інші пристрої може замінити собою комп’ютер. Додаючи до основного блоку той або інший невеличкий пристрій, можна додавати комп’ютеру нові й нові функції.

Виконати форматування за такими параметрами:

• Шрифт –Arial,

• Розмір – 18,

2. Надрукувати текст за зразком. Видалити зайве (2 комп’ютер)

Пристрої виведення інформації:

Монітор

Колонки

Сканер

Принтер

Проектор

Клавіатура

Миша

Мікрофон

Виконати форматування за такими параметрами:

• Шрифт – LucidaSansUnicode,

• Розмір – 14,

3.Надрукувати текст за зразком. (3 комп’ютер)

Географічні назви обласних центрів України Донецьк заснований у 1869 р. як селище Юзівка, що виникло поблизу Овечого хутора навколо металургійного заводу. Це підприємство збудував англійський промисловець Джон Джеймс Юз. У 1924 р. Юзівку перейменували у Сталіно, а в 1961 р. — у Донецьк.

Виконати форматування за такими параметрами:

• Шрифт –Caibri,

• Розмір – 12,

4. Завдання «Лови помилку» Виправте помилки (4 комп’ютер)

Україна-одна з найбільших держав Європи з площею 603,7 тис.кв. кілометрів інаселенням близько 46,2млн. чоловік.Вона межує з сімома країнамисвіту, загальна довжина її сухопутних і морських кордонів становить 7590 км .

5. Видаліть у тексті непотрібні символи, використовуючи клавішу Backspace (5 комп’ютер):

Рееве таа стогнне Дніпр широкий,

 Сеердитий вітерр заввввива.

Додоолу вверби ггне ввисокі,

 Гораами ххвилі підіймаа

6. Видаліть у тексті непотрібні символи, використовуючи клавішу Delete    (6 комп’ютер):

Якк уумру, то пооховайте меене на моогилі

Сееред сстепу широокого нна Ввкраїні миилій,

Щоб лаани шиирокополі і Дніпро, і крручі

Бууло виидно, бууло чути, яяк рреве ревучий.

7.  Запишіть текст у вигляді вірша.(7 комп’ютер)

Жив у садку веселий шпак, щебече та співає, А тільки виткнеться черв’як, летить стрілою і хапає. Садок буяв і процвітав, та, спочиваючи від праці, Той шпак знічев’я поклював десяток ягід на гілляці. Господар взрів біду таку, прожогом вибіг на подвір’я, Пальнув з рушниці по шпаку, аж полетіло з того пір’я. Давно в садку шпака нема і шпаченята там не свищуть, А люта гусінь як чума траву псує та листя нищить.

8. Виконайте завдання. (8 комп’ютер)

Наберіть фразу: «Я вивчаю Microsoft Word», скопіюйте її та вставте 4 рази. Кожен рядок виділіть такими видами шрифтів:

1-й . Times New Roman, 15, зелений.

2-й. Courier New, 14, синій, напівжирний курсив

3-й. Arial, 15, підкреслений

4-й. Times New Roman, 22, червоний

5-й. Comic San MS, 16, зелений,

(10 хв),

9. Надрукувати текст за зразком. Видалити зайве (9 комп’ютер)

Пристрої введення інформації:

Монітор

Колонки

Сканер

Принтер

Проектор

Клавіатура

Миша

Мікрофон

Виконати форматування за такими параметрами:

• Шрифт – LucidaSansUnicode,

• Розмір – 14.

5. Підсумки уроку. Підрахунок бонусів. Запис у таблицю (2 хв)

 

docx
Додано
28 листопада 2021
Переглядів
985
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку