ТЕМА: Основні об’єкти текстового редактора WORD. Практична робота „Редагування тексту”.
Мета: - Познайомити учнів з основними об’єктами тексчтового редактора;
- Розповісти про можливості контекстного меню;
- Дати уявлення про можливості роботи з клавіатурою;
- Розвивати в учнів логічне мислення, зорову й образну пам'ять ;
- Формувати і розвивати творчі здібності;
- Вчити самостійно опрацьовувати матеріал та підкріплювати його практично;
- Навчити учнів виділяти основне, правильно формулювати свої відповіді.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
-
Перевірити відсутніх у класі;
-
Активізувати увагу учнів;
-
Перевірити виконання домашнього завдання.
ІІ. Вивчення теоретичного матеріалу.
Теоретичні відомості.
-
Запуск Word:
– за допомогою ярлика на робочому столі,
– відкривши існуючий текстовий документ (.doc),
– за допомогою Головного меню: Пуск – Программы – Microsoft Word.
-
Елементи вікна – Рядок заголовка, Рядок меню, Стандартна панель інструментів, Панель форматування, Смуги прокручування, Рядок стану.
-
Настройка редактора перед створенням документу: обрати в меню:
– Вид – Звичайний або Розмітка сторінки,
– Вид – Лінійка,
– Вид – Панель інструментів - Стандартная/Форматирование / Рисование,
– Вид – Панель інструментів – вимкнути непотрібні,
– Вид – Масштаб – По ширине страницы,
– Сервис – Язык – Расстановка переносов – Автоматическая расстановка переносов
– вибрати шрифт (Arial) та розмір шрифту (14) (на панели інструментів „Форматування”),
– натиснути кнопку Непечатные символы (на панели інструментів „Стандартна”).
-
Работа с абзацами:
– натискання ENTER утворює новий абзац,
– вирівнювання абзаців робиться кнопками По левому краю, По центру, По правому краю, По ширине(панель інструментів „Форматування”),
– меню Формат – Абзац – Отступы и интервалы дозволяє змінити відступ від краю та міжрядковий інтервал.
– змінити відступи абзаців можна за допомогою маркерів на лінійці.
-
Виділення фрагменту:
– SHIFT+ ,
– протягування натиснутої лівої кнопки миші по об’єкту,
– подвійне клацання на слове – виділить слово,
– потрійне клацання – виділить абзац,
– клацання ліворуч від рядка – виділить рядок,
– меню Правка – Виділіть все — выділить весь документ.
-
Робота з виділеним фрагментом:
– натискання клавіші DEL видалить його,
– натискання будь – якої кнопки на клавіатурі замінить його на символ який на кнопці,
– натискання кнопки Вырезать (Копировать) виріже (скопіює) його в буфер обміну. Потім кнопкою Вставить можна вставити цей фрагмент на месце розташування курсора. Вказівник миші і курсор – різні речі. Клацанням можна перемістити курсор у месце розташування вказівника миші.
– зміна типу, стилю, розміру шрифту (панель „Форматування”,).
Практична робота.
-
Запустіть WORD. (п.1)
-
Ознайомтеся з елементами вікна. (п.2)
-
Настройте редактор. (п.3). Проаналізувати зміни які відбулися у вікні.
-
Відкрийте текстовий файл з папки „Мої документи”. Увімкнути значок „Непечатаемые символы”, проаналізувати значки пробілів, абзаців.
-
Виділіть фрагмент, слово, рядок, абзац, весь документ. (п.5)
-
Виділіть фрагмент. Виконати дії над виділеним фрагментом (посля видалення фрагменту віміниті останню дію (Меню „Правка” – „Відмінити”)) (п.6)
-
Кнопкою Tab задайте відступ абзацу.
-
Задайте кожному абзацу свій шрифт, размір та вирівнювання (п.4, 6)
-
Змініть відступ абзацу за допомогою переміщення маркерів на горизонтальній лінійці.
-
Відкрийте новий документ (кнопка (панель інструментів „Стандартна”) )
-
Наберіть фразу “Я успішно вивчаю Microsoft Word. “.
-
Скопіюйте її з нового абзацу 5 раз.(Кнопки Копировать ,Вставить)
-
Задайте кожному рядку свій шрифт (Times New Roman , Arial, Courier New, Courier, … ) та розмір.
-
За допомогою клавіши TAB здвиньте рядки праворуч (як показано на зразку).
-
У третьому рядку слово “успішно” поставте у кінець фрази (кнопки Вырезать, Вставить).
-
Окремим словам задайте стиль – Жирный, Курсив, Подчеркнутый.
Я успішно вивчаю Microsoft Word.
Я успішно вивчаю Microsoft Word.
Я успішно вивчаю Microsoft Word
Я успішно вивчаю Microsoft Word
Я успішно вивчаю Microsoft Word
-
Збережіть цей текст у своїй папці під назвою ТЕКСТ3.doc.