Мета:
Тема: «Практична робота. Використання вбудованих функцій. Побудова діаграм»
Мета:
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Microsoft Excel.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Тестування у програмі MyTestX
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності.
IV. Формування вмінь та навичок.
Практична робота. Використання вбудованих функцій. Побудова діаграм Робота за комп’ютером
Хід роботи
Таблиця 1 Результати навчальних досягнень учнів 7-А класу |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
Учні |
Оцінки |
Найвищий бал |
Найнижчий бал |
Сума балів |
||
І семестр |
ІІ семестр |
Річна |
||||
Грибенюк Дана |
8 |
9 |
|
|
|
|
Максименко Вікторія |
7 |
8 |
|
|
|
|
Підкопаєва Лілія |
10 |
9 |
|
|
|
|
Розумна Олександра |
6 |
7 |
|
|
|
|
Сіра Леся |
7 |
9 |
|
|
|
|
Макаренко Світлана |
8 |
8 |
|
|
|
|
Кузьменко Максим |
7 |
8 |
|
|
|
|
Федоренко Катерина |
10 |
10 |
|
|
|
|
Базіль Людмила |
9 |
8 |
|
|
|
|
Ахмедома Марина |
7 |
6 |
|
|
|
|
Усова Людмила |
8 |
9 |
|
|
|
|
Середній бал учнів |
|
|
|
|
|
|
Таблиця 2
Успішність учнів за підсумками І семестру по предметах
Успішність учнів за підсумками І семестру по предметах |
||||
Учні |
інформатика |
фізика |
біологія |
хімія |
Сидоренко Віталіна |
|
|
|
|
Коцур Назар |
|
|
|
|
Тимофєєв Ольга |
|
|
|
|
Авдеєнко Дмитро |
|
|
|
|
Кухар Вікторія |
|
|
|
|
Рис.1. Результати навчальних досягнень учнів 7-А класу
Методичний коментар: під час виконання практичної роботи доречно використовувати функції - перенесення тексту та об’єднання клітинок. Основні вбудовані функції відносяться до математичних формул. При побудові діаграми та її форматуванню використовуйте макет та конструктор, формат діаграм.
Критерій оцінювання практичної роботи
Створити за зразком таблицю (форматування символів, вирівнювання тексту, перенесення тексту, об’єднання комірок, заповнити дані про оцінку кожного учня) |
4 б |
Використання вбудованих функції (ввести функціїAVARAGE, SUM, MIN, MAX та обчислити річну оцінку, найвищий та найнижчий бал, середній бал учнів посеместрово) |
3 б |
Отримані результати округлити до цілих (використати в діалоговому вікні «Формат клітинок» - розрядність) |
1 б |
Побудувати стовпчасту діаграму (побудова і форматування діаграми) |
2 б |
Виконання самостійної роботи |
2 б |
VIІ. Підсумки уроку.
Рефлексія
1. Що найбільше запам’яталося з уроку?
2. Яких нових знань та навичок набули?
VІІI. Оцінювання роботи учнів.
Підручник § 4.5 ст. 140
ІХ. Домашнє завдання.