4 клас «___»__________ 20___ року
Очікувані результати: учні пам’ятають, як знайти в тексті слова з помилками; знають поняття «редагування тексту», «абзац», «абзацний відступ»; вміють видаляти зайві символи; вставляти символи та вільні рядки у тексті; виділяти слова, рядки, абзаци у тексті; форматувати абзаци, вирівнювати текст.
Мета: актуалізувати знання учнів про редагування тексту, абзац, абзацний відступ; навчити видаляти зайві символи; вставляти символи та вільні рядки у тексті; виділяти слова, рядки, абзаци у тексті; форматувати абзаци, вирівнювати текст на сторінці; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.
Хід уроку
І. Організаційний та мотиваційний етап
Любі діти, добрий день!
Зичу праці і старання!
А ще, друзі, всім бажаю
Справдити всі сподівання!
Сьогодні на уроці ми з вами:
IІ. Актуалізація знань учнів
Слайд 6. Текст уводять за допомогою клавіатури. Ознайомтеся із правилами введення тексту.
Слайд 7. Сучасні редактори дають змогу перевірити правопис тексту й позначити в ньому помилки.
Слайд 8. Редагування тексту — це виправлення помилок у тексті. Основними операціями редагування тексту є видалення та вставлення символів.
Слайд 9. Форматування тексту — це внесення змін у його зовнішній вигляд.
Під час форматування об’єктів відбувається зміна властивостей цих об’єктів.
Форматування об’єктів текстового документа виконують за допомогою спеціальних команд контекстного меню; кнопок стрічки Основне.
Слайд 10. За допомогою інструментів панелі «Шрифт» можна змінювати шрифт, накреслення, розмір і колір тексту.
Слайд 11. За допомогою панелі «Шрифт» визначте інструменти, які використано для форматування тексту.
Слайд 12. Текстовим фрагментом (або фрагментом тексту) називають будь-яку частину тексту. Це може бути один чи декілька символів, слово, рядок, речення, абзац, увесь документ. Для редагування фрагмента тексту його треба виділити.
Виділити текст можна за допомогою протягування миші. Виділений фрагмент фарбується кольором — як правило, синім. Для того щоб зняти виділення, достатньо клацнути за межами виділеного фрагмента.
Щоб здійснити форматування символів, слід виконати такий алгоритм.
Слайд 13. Абзац — це одне або кілька речень, пов'язаних за змістом. Зазвичай перший рядок тексту абзацу має відступ.
Слайд 14. У текстовому редакторі для відокремлення абзацу треба натиснути клавішу Enter. Для об'єднання тексту абзаців — використати клавіші Delete або Backspace.
Слайд 15. Основні характеристики абзацу:
Слайд 16. Фізкультхвилинка
ІІІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
Робота в зошит с.33
Слайд 17. Працюємо за комп’ютером.
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
ІV. Рефлексія й підсумок навчальної діяльності
Слайд 18. Гімнастика для очей.
Слайд 19-21. Перевірте себе.
Слайд 23. Підсумок.
Слайд 24. Рефлексія.