1
Тема. Правила зберігання одягу на вішаках, в шухляді, на полиці. Чохли для одягу, їх призначення. Види вішаків для одягу, їх призначення. Організація порядку в шафі, комоді. Зберігання несезонних речей
Часто весь одяг зберігається в шафі на вішаку, щоб він не втрачав своєї форми. Але виявляється, це далеко не так.
Одяг для спорту
Виробники спортивного одягу використовують еластичні тканини, які під час зберігання на вішаку швидко втрачають свою форму. Тому такі речі краще акуратно скласти і тримати на окремій поличці в шафі.
Шарфи
Багато хто може подумати, що зі звичайним шарфом не може нічого трапитися, якщо він висітиме на вішаку. Але насправді його краще тримати у скрученому вигляді на поличці, адже він може дуже сильно розтягнутися.
Трикотаж, важкі светри
Через вагу такі светри сильно деформуються. Інколи за допомогою прання можна повернути їм початкову форму, але часто такі речі безнадійно зіпсовані. Краще зберігати їх на полицях, акуратно склавши. Будьте уважними і слідкуйте за наявністю молі, адже вона дуже полюбляє трикотажний одяг.
Важкі сукні, сукні-светри
Під впливом власної ваги вони також будуть розтягуватися на вішаку. З часом улюблена сукня може повністю втратити свій вигляд. Тому якщо у вашому гардеробі є важкі сукні з оздобленням бісером, паєтками чи іншим декором, їх також краще складати і зберігати на полицях.
Одяг, який потрібно зберігати лише на вішаку
Також існують такі речі, які рекомендовано зберігати лише на вішаку, щоб вони не втратили своєї форми. До цього переліку входять:
Речі, які зберігаються неправильно, швидко втрачають вигляд. Мова не тільки про дорогі матеріали, майстерному декорі. Бавовняна футболка може швидко затертися, втратити охайний вигляд. Трикотажний гольф, який знаходиться в зім'ятому стані, за деякий час «порадує» кошлатаннями, затяжками і лисинами.
Не нехтуйте прибиранням в гардеробі, а яким чином можна зберегти речі, постараємося розглянути далі.
Зберігання речей у гардеробі
Розглядаючи фото гардеробних кімнат в дизайнерських журналах, складно залишитися байдужим побачивши шикарні експозиції дорогого взуття, рівних рядів розкішних нарядів і підібраної колірної гами. Здається, що створити подібне в своєму гардеробі неможливо. Насправді справа в тому, що любити і ретельно оберігати потрібно будь-який одяг.
Одяг в гардеробі
Сукні (особливо вечірні, з великою кількістю декору) обов'язково потрібно забезпечити плічками. Те ж саме стосується і верхнього одягу. Обзаведіться комплектом вішалок і захисних чохлів. На плічках розмістяться піджаки, сорочки, блузки.
Для спідниць і брюк знадобляться спеціальні вішаки з гачками, фіксаторами-зажимами, які не будуть м'яти вироби.
Трикотажні кофти, вовняні гольфи, пуловери краще зберігати в складеному вигляді, щоб не розтягувати матеріал. Футболки та майки теж можна поселити на полицях.
Білизна та аксесуари
Головна складність при зберіганні нижньої білизни і панчішно-шкарпеткових виробів – грамотна класифікація. Для цього знадобляться спеціальні органайзери. Такі ж роздільники підійдуть для організації колекції ременів, рукавичок, шарфів. Аксесуари також можна розвісити на гачках, спеціальних вішалках чи покласти в шкатулки.
Сумки зберігаються по-різному в залежності від габаритів і типу. М'які великі торби вішаються на гачки. Клатчі, валізки, мінодьери добре відчувають себе на поличках.
М'які шапки можна скласти в шафу. Капелюхи жорсткої конструкції в ідеалі вимагають спеціального манекена, але підійдуть і звичайні гачки, стійки для одягу.
Способи організації внутрішнього простору
Незалежно від того, уміщається гардероб в одній вбудованій шафі або під нього відводиться ціла кімната, простір можна грамотно організувати, раціонально розділивши на зони.
В ідеалі в розпорядженні користувача гардероба повинні бути такі пристосування: платтяна шафа з вішалками (одяг); комод (білизна, панчішно-шкарпеткові вироби, аксесуари); полиці (взуття, одяг); гачки (сумки, шарфи, ремені, капелюхи); верхні і нижні полиці (несезонні моделі). Зручно, коли шухляди розділені на секції з урахуванням розмірів збережених речей. Це запобіжить плутанині і полегшить всі наступні прибирання.
Органайзери-роздільники можна придбати в магазині або зробити самостійно за допомогою картону, ДСП або фанери.
Детокс гардероба
Найважчий, особливо для жінок, етап – прорідити колекцію одягу або, як кажуть експерти, провести детоксикацію гардероба. Позбавтеся від наступного «мертвого вантажу»: морально і фізично застарілих речей (те, що не носилося більше року або, навпаки, остаточно і безповоротно заношених речей); не потрібного за стилем і фігурою одягу (для якого потрібно схуднути, поправитися); рваних, поламаних, затертих виробів, що не піддаються ремонту (найулюбленіші віднесіть в ательє, якщо і після цього річ не буде в адекватному стані, від неї потрібно позбутися); подарунки та пам'ятні речі (плаття з випускного, пов'язаний бабусею светр, норкова реліквія, неабияк пошарпана міллю – цьому немає місця в гардеробі). Як позбутися від мотлоху в будинку: нехитрі рішення для гардероба – все це непотріб. Хоч і шкода, але треба викидати. А ще краще – віддати на благодійність або подарувати кому-небудь з друзів і рідних.
Класифікація як спосіб організації речей
Насамперед розділіть речі за сезонами на зимову, демісезонну і літню. Те, що буде носитися лише через кілька місяців, заховайте на зберігання на верхні або нижні важкодоступні полки, під ліжко, на шафу, іншими словами туди, де їх ніхто не потривожить до призначеного часу. Не забувайте, що потрібно ретельно підготувати речі: попрати/почистити, взуття набити газетами, одяг обробити спеціальними засобами від молі, акуратно скласти все це в мішки, чохли і коробки, закрити від пилу. Сезонні моделі перебираємо знову. Вироби, що мнуться, вішаємо в шафу, розподіляючи за кольором або стилем.
Ви можете відразу скласти вдалі образи і розмістити складові елементи поруч. Розкласти по шухлядах акуратно складені вироби, що не мнуться, а також ті, що не можна зберігати на вішалках.
При оптимізації корисного простору на полицях треба керуватися принципом видової класифікації. Тобто футболки, майки, спідниці, сукні, штани складаються окремо один від одного, щоб легше було шукати. Взуття, білизну, аксесуари також треба класифікувати за сезоном і частотою використання. Вихідні моделі і те, що одягається рідко і з особливої нагоди, можна заховати подалі.
Гардероб відображає індивідуальність його власника, тому, якщо ним користуються відразу кілька членів сім'ї (чоловік і дружина, кілька дітей та інше), краще виділити індивідуальну зону для кожного з користувачів. Чоловік з дружиною можуть розділити шафа навпіл, щоб у них була частина і з полками, і з вішалками. Дітям краще виділити нижні шухляди і полиці, так вони зможуть самостійно збиратися з ранку в школу або дитячий садок.
Меблі та приладдя, що допоможуть організувати зберігання речей
Підходимо до головного: як вибрати меблювання, яке вмістить усе необхідне? Насамперед нагадаємо, які взагалі предмети ми можемо побачити в інтер'єрі оселі: