Мета: познайомити з історією винекнення хліба, звичаями та традиціями народу щодо хліба; збагачувати знання учнів про професії людей хліборобської праці; виховувати шану до хліба, повагу до праці людей, пов'язаних з виробництвом хліба"
У давнину хліб вирощували у тяжкій праці. Землю орали сохою, зерно висівали вручну.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Номер слайду 23
Номер слайду 24
Номер слайду 25
Номер слайду 26
Номер слайду 27
Номер слайду 28
Номер слайду 29
Номер слайду 30
Номер слайду 31
Караоке «Ой на горі жито»
Номер слайду 32
Народні прислів’я Не ми Хліб носимо, а Хліб нас. Хліб житній – батько рідний. Хліб – батько, вода – мати. З Хлібом і стіл – престол, і хата багата Коли є Хліба край, то й під вербою рай Хліб на столі – Бог у хаті. З Хлібом і пісня миліша, і хата тепліша. Нема Хліба без роботи, а роботи без Хліба.
Номер слайду 33
Б’ють мене ціпами, ріжуть мене ножами, За те мене так гублять, бо всі мене дуже люблять. Мають жовтий вусок, Запашний колосок. Буде з мене мука Й паляниця м’яка. Є рослина в нас така, Що від неї кінь скака. Він і чорний. Він і білий. І завжди він загорілий. Як до столу ми йдемо, То без нього не їмо. Ноги на полі, середина надворі, Голова на столі.
Номер слайду 34
Народні повір’я про хліб
Номер слайду 35
НЕ КИДАЙ ХЛІБ! ВІН СВЯТИЙ!
Номер слайду 36
Незабутні роки голодомору
Номер слайду 37
Незабутні роки голодомору
Номер слайду 38
Номер слайду 39
Як колись хліб випікали… сценка
Номер слайду 40
Пісня «Як діждемо літа» Як діждемо літа, Та нажнемо жита Літечко тепленьке, Жито золотеньке. Ой, гоп, гопака жито золотеньке (двічі). З жита і пшениці – гарні паляниці, Всіх ми почастуєм, ще й потанцюєм. Ой, гоп, гопака, ще і потанцюєм (двічі)
Номер слайду 41
Номер слайду 42
Гра «Зав’яжи снопок» Гра «Прикрась коровай» Гра «Коровай» Гра «Вареники»
Номер слайду 43
Гра «Прикрась коровай»
Номер слайду 44
Номер слайду 45
Пам’ятай правила! Пам’ятаю, що хліб – святий, хліб – усьому голова. Бережу хліб, не викидаю геть, не вередую ним. Недоїденим хлібом пригощаю пташок. Беру хліба стільки, скільки подужаю з’їсти.