20 липня о 18:00Вебінар: Як вчителю зберегти своє здоров'я в умовах сучасного буремного життя

Презентація "Анатомія стебла"

Про матеріал
Презентація для поглибленного вивчення анатомічної будови стовбурів дерев. Вади і види деревини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Кабінет ботаніки Викладач: Стерлікова Тетяна Олександрівна “Анатомічна будова стебла” Презентація на тему:

Номер слайду 2

Актуалізація опорних знань студентів Яку функцію виконує стебло в житті рослини? Як розміщуються провідні тканини в стеблах трав’янистих рослин? В чому відмінності будови відкритих і закритих судинно-волокнистих пучків? Назвіть характерні ознаки однодольних трав’янистих рослин. Назвіть характерні ознаки дводольних трав’янистих рослин. Як розміщуються судинно-волокнисті пучки в стеблах однодольних і дводольних трав’янистих рослин? В яких рослинах можливе вторинне потовщення стебла і чому? Як відбувається перехід від пучкової будови стебла до безпучкової?

Номер слайду 3

колотеральний біколотеральний циліндричний радіальний Назвіть типи судинно-волокнистих пучків, запропонованих на схемі:

Номер слайду 4

Тема уроку: Анатомічна будова стебла План Камбій, його роль в утворенні стебла дерева. Анатомічна будова стовбура дерева. Вторинні зміни деревини з віком. Вади деревини. Пошкодження стовбура дерева.

Номер слайду 5

Камбій Основна частина тканин стовбура дерева утворюється вторинною твірною тканиною - КАМБІЄМ

Номер слайду 6

Схема роботи камбію К1 Ф1 К1 К1 Ф1 К1 К1 К2 Ф1 К1 К2 Ф1 К1 К2 Ф1 Ф1 Зовнішня сторона Внутрішня сторона Клітини камбію діляться синхронно. У відцентровому напрямку камбій відкладає вторинний луб, а у доцентровому напрямку – вторинну деревину. Елементів вторинної деревини відкладається набагато більше, ніж елементів вторинного лубу

Номер слайду 7

Камбій

Номер слайду 8

Камбій

Номер слайду 9

Камбій

Номер слайду 10

Ширина річного кільця – це приріст дерева у товщину за один рік. Приріст залежить від умов навколишнього середовища, віку дерева і спадковості Річне кільце утворюється з весняних, літніх і осінніх судин і трахеїд.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Анатомічна будова стовбура дерева

Номер слайду 13

Серцевинні промені Корок Ситовидні трубки Камбій Судини

Номер слайду 14

Перидерма Шкірочка Серцевина Деревина Камбій Кора

Номер слайду 15

Сочевички Сочевичка Корок

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Сочевички

Номер слайду 19

Сочевички

Номер слайду 20

Корковий дуб

Номер слайду 21

Корок

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Ситовидні трубки

Номер слайду 25

Судини Ситовидна трубка Камбій

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Серцевина

Номер слайду 28

Серцевина

Номер слайду 29

Від серцевини до кори проходять радіальні ряди живих клітин – серцевинні промені.

Номер слайду 30

серцевина деревина камбій луб кора Основні шари стебла деревної рослини:

Номер слайду 31

- + + - + + + - + - + (кірка) + Смоляні ходи Судини Трахеїди Лібриформ Луб’яні волокна Перидерма Листяні породи Хвойні породи Порівняння Самостійна робота студентів. Заповніть таблицю: Порівняння анатомічної будови стебла хвойних і листяних порід

Номер слайду 32

Відмінності анатомічної будови стовбура хвойних і листяних порід: Деревина листяних порід складається з судин і трахеїд, а у хвойних - тільки з трахеїд. У листяних порід є механічні тканини, а у хвойних їх немає. У хвойних порід є смоляні ходи, а у листяних їх немає. Подібним у анатомічній будові стовбура хвойних і листяних порід є вторинна безпучкова будова

Номер слайду 33

Вторинні зміни деревини з віком

Номер слайду 34

Ядрова деревина Ядро – центральна частина стовбура, яка заповнюється різними речовинами і не виконує провідну функцію. Ядрові породи: дуб, ясен, сосна.

Номер слайду 35

Заболонь – це частина деревини, яка знаходиться біля камбію (молоді річні кільця); по ній рухається вода від кореня до листків.

Номер слайду 36

Зріз берези

Номер слайду 37

Спіла деревина – це центральна частина стовбура, не темна, але суха, порівняно із заболонню. Без’ядрові породи: липа, вільха, береза.

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Вади деревини

Номер слайду 40

Ексцентричність (крен) – це зміщення центра стовбура вбік.

Номер слайду 41

Несправжнє ядро – це утворення темного ядра у без ядрових порід за рахунок розміщення всередині стовбура грибів паразитів.

Номер слайду 42

Косошар – це розміщення елементів деревини під кутом.

Номер слайду 43

Свиліватість – хвилясте розміщення елементів деревини.

Номер слайду 44

Пошкодження стовбура деревини

Номер слайду 45

Номер слайду 46

Узагальнення та систематизація нового матеріалу

Номер слайду 47

? Перидерма ? Луб Кора ? Камбій ? Деревина ? Серцевина ? Сочевички Назвати елементи внутрішньої будови стебла деревної рослини.

Номер слайду 48

Закріплення нового матеріалу по темі: “Анатомічна будова стебла деревної рослини”.

Номер слайду 49

1. Ядро 2. Заболонь 3. Спіла деревина 4. Свиліватість 5. Косошар 6. Несправжнє ядро 7. Ексцентричність 8. Річне кільце 9. Тверда деревина 10. Кільцесудинна деревина Частина деревини, яка знаходиться біля камбію (молоді річні кільця), по ній рухається вода від кореня до листків Центральна частина стовбура, яка не темна, але суха, порівняно із заболонню Розміщення елементів деревини під кутом Містить лібриформу 28 – 32% Центральна частина стовбура темного кольору, яка заповнена різними речовинами і не виконує провідну функцію Зміщення центру деревини вбік Утворення темного ядра у без ядрових порід за рахунок розміщення всередині стовбура грибів-паразитів Розміщення весняних, літніх та осінніх судин рівними шарами Приріст деревини за один вегетаційний період Хвилясте розміщення елементів деревини Приведіть у відповідність термін та його значення

Номер слайду 50

1. Вода і мінеральні солі піднімаються по деревини. 2. Розчин глюкози рухається по лубу. 3. До складу деревини входять судини і . 4. Камбій – це тканина. 5. Сочевички проводять . 6. Клітини камбію розміщуються між деревиною і . 7. деревина не проводить воду і мінеральні речовини. 8. Річне кільце деревини утворюється . судинах ситовидних трубках трахеїди твірна газообмін лубом Ядрова камбієм Доповніть речення

ppt
Додав(-ла)
Sterlikova Tania
Додано
10 листопада 2019
Переглядів
656
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку